Home > Personalo > [tu wstaw tytuł utworu muzycznego zawierający słowo “hell”] (notka techniczna)

[tu wstaw tytuł utworu muzycznego zawierający słowo “hell”] (notka techniczna)

February 17th, 2011 Leave a comment Go to comments

Jak zapewne zauważyliście, blog przechodził ostatnio przez niewielkie turbulencje. Pojawiały się błędy 503 à la Salon24. Na kilka dni wyłączyłem możliwość komentowania, co odbiło się echem na Blipie („OMG, #rozłamwttdkn jest prawdą!”, „OMFG, CENZURA NA BDB!!1”). Dziś, kiedy błędy zniknęły, a komcie wróciły, mogę potwierdzić to, co traceroute mówi już od ponad tygodnia: Blog de Bart zmienił dostarczyciela hostingu.

Pożegnałem się z nazwą.pl. Nazwa.pl to fajny provider, mają dużo ładnych ruchomych wykresików pokazujących spektakularne przekraczanie najróżniejszych parametrów i limitów przez, powiedzmy, popularnego blogaska z dużym ruchem. OK, jestem trochę niesprawiedliwy, nazwa.pl bardzo się poprawiła, poluzowali limity, w przypadku ich przekroczenia wprowadzili dłuższy czas na rozwiązanie problemu przez użytkownika i ogólnie zrobili się nieco milsi. Nie zmienia to jednak faktu, że nazwa.pl nie jest idealnym hostingiem dla bloga z ponad pięćdziesięcioma tysiącami komentarzy, z grupą użytkowników kompulsywnie klikających Refresh, z adminem kompulsywnie klikającym Refresh i atencyjnie sprawdzającym referrale co dwadzieścia sekund, bo może ktoś wszedł z wątka na Wegedzieciaku z 2009 roku i trzeba sprawdzić, czy ktoś w owym wątku czegoś nowego nie napisał, i z tym samym adminem, który nie umie skonfigurować cache tak dobrze, żeby odciążyć biedne serwery nazwy.pl, a jak już skonfiguruje, to się okazuje, że nowa dynamiczna blogrolka rozwala któryś z tych wielu efektownie ilustrowanych limitów nazwy.pl. I jak już odkryje problem i mu zaradzi, to przychodzi przedstawiciel pewnej tajemniczej quasi-masońskiej grupy i składa propozycję taniego hostingu na serwerze, którego nazwę admin słyszał wielokrotnie od dawna w Usenecie i zawsze mu się kojarzyła z głupimi śmiesznymi obrazkami Ludźmi Którzy Potrafili Zakładać Nowe Grupy w Hierarchii pl.* i ogólnie Rozumieli Internet Od Zaplecza. No, pomyślał admin Blog de Bart, tu będę miał debeściarski tech support.

I faktycznie, przenosiny blogaska przebiegły niezwykle sprawnie, zwłaszcza w porównaniu z tzw. Spoconym Weekendem, kiedy przenosiłem bloga i bazę sam, bez wsparcia, z jednego serwera w nazwie.pl na drugi (OMFG gdzie moje notki, gdzie moje wszystkie piękne notki, o, tu są, OMFG gdzie moje polskie literki, gdzie moje wszystkie piękne polskie literki, co to za krzaczki w moich pięknych notkach). Dostawałem nawet na bieżąco informacje z pola walki. Jedną zapamiętałem szczególnie: „legenda polskiego internetu (nie ja) właśnie ci to naprawiła”.

Wszystko było już podpięte i ładnie działało w testach. Więc przełożyliśmy wajchę z nazwy.pl na nowy serwer.

I nastąpiła taka rozmowa między doświadczonym masonem a mną:

– Trochę tego ruchu masz, włącz supercache pliz.
– Już czekaj, tylko tutaj…
– WŁĄCZ SUPERCACHE JUŻ

Na szczęście mój nowy provider nie udostępnia takich fikuśnych wykresików jak nazwa.pl i nie mogłem podziwiać, jak animowane flashowe słupeczki przebijały czerwoną linię z napisem LIMIT i wylatywały hen, daleko pod niebo. Natychmiast zobaczyłem was, drodzy czytelnicy, jak siedzicie przed monitorami i klikacie Refresh, Refresh, Refresh, i robicie mi server load 67, cokolwiek to znaczy, ale podobno powyżej 10 jest kiepsko, a powyżej 30 bardzo źle. Potem się niby uspokoiło, a potem przyszedł ruski robot Yandex i próbował przeczytać całego blogaska naraz, i znowu wszystko padło, ale zostało wyregulowane i teraz powinno wszystko działać świetnie, że hej. Dlatego oficjalnie obwieszczam, słuchajcie teraz zwłaszcza wy święci młodziankowie z Forum Frondy czy gdzie tam się teraz gnieździcie z tą waszą konserwatywną kontrrewolucją, słuchajcie i się burzcie, że Blog de Bart jest obecnie

Tags:
 1. Gammon No.82
  May 15th, 2011 at 11:54 | #1

  P.s.
  Eli nie zabił Magnetara! MAGNETAR ŻYJE!

  A jeśli nawet umarł, to imię Jego zostało zapamiętane.

 2. bantus
 3. May 15th, 2011 at 17:25 | #3

  #NowyEkran

  Na blogmediach24 poszło, że NowyEkran nie jest dostatecznie prawicowy. :))

  http://blogmedia24.pl/node/48329

  Plus zdjęcie zakonnicy z dużym biustem. (to tak na zachętę :P )

 4. May 15th, 2011 at 18:04 | #4

  DoktorNo :

  Oj, nie na długo. :)
  http://eliwurman.tumblr.com/post/5493495888/i-want-more-more-more

  Przezabawna odezwa! Tyle dobrego w tak niewielu słowach.

  Jest tu i ujmujące określenie “sieć internet”, kompromitująca nieznajomość prawa, brak osadzenia w rzeczywistości, mocno rozrywkowe pytanie o sposób posiąścia klipu umieszczonego na youtubie, a także budująca chęć dalszej edukacji wyrażona przez Prażmowskiego Władysława w tym żądaniu ujawnienia narzędzi edycji. Brawo!

 5. Gammon No.82
  May 15th, 2011 at 18:30 | #5

  venividi :

  ujmujące określenie “sieć internet”

  Chodzi zapewne o sprecyzowanie, że nie sieć rybacka, nie sieć szpiegowska, nie sieć intrygi itd.

 6. May 15th, 2011 at 21:12 | #6

  Anna, Migg :

  @migg, wiem, ze jest, niestety nie została przetłumaczona, co się znaczy: Internety nadal żyją w przekonaniu, że nigdy nie przeprowadzono nad szczepieniami badań z podwójną ślepą próbą.

  Niestety pytania te krążą także po polsku, przychodziły już do mnie dawno temu. A odpowiedź będzie, na pewno w sporej części, przynajmniej z mojej strony. Piszę właśnie artykuł na temat szczepień i szczepionek, w którym chcę nie tylko przekazać suche fakty, ale także poodnosić się do rozmaitych fantastycznych teoryjek krążących tu i ówdzie. Niestety, czasopismo (polskie, popularnonaukowe) ma pełne artykuły tylko w wersji papierowej. Ale może da się coś wymyslić.

 7. artiil
  May 15th, 2011 at 21:45 | #7

  #piosenka patryotyczna:
  Tak w ogóle, to o ile dobrze pamiętam łacinę z liceum, to w tytule tej przezacnej pieśni jest szkaradny błąd. Powinno być Vivant Biało-Czerwoni. No ale cóż to przecież jest…

 8. May 15th, 2011 at 22:55 | #8

  artiil :

  Średniowiecza nigdy nie było!

  Ale to jest starte i już dawno obalone.
  Teorię stworzył w połowie lat 90-tych Herbert Illig. Pamiętam, pod koniec 90′ było nawet zabawnym słuchać go w rożnych tv-shows, ale to jednak był świr i w niemieckiej wiki jest wypunktowane, ile razy inni naukowcy powiedzieli mu “bulshit”.
  http://de.wikipedia.org/wiki/Heribert_Illig

 9. May 15th, 2011 at 23:09 | #9

  sporothrix :

  A odpowiedź będzie, na pewno w sporej części, przynajmniej z mojej strony. Piszę właśnie artykuł na temat szczepień i szczepionek, w którym chcę nie tylko przekazać suche fakty, ale także poodnosić się do rozmaitych fantastycznych teoryjek krążących tu i ówdzie. Niestety, czasopismo (polskie, popularnonaukowe) ma pełne artykuły tylko w wersji papierowej. Ale może da się coś wymyslić.

  a ja zaczelam tworzyc notke, ale jakie to nuudne, tylko copy-paste z pubmedu…

 10. May 15th, 2011 at 23:32 | #10

  migg :

  a ja zaczelam tworzyc notke, ale jakie to nuudne, tylko copy-paste z pubmedu…

  No bo to jest okropnie nudne :). Te pytania/problemy takie bez finezji i fantazji jakieś takie… Ale trzeba siać, no przecież, więc cieszę się, że piszesz tę notkę.
  Moja sytuacja jest natomiast taka, że piszę ten artykuł na zaproszenie czasopisma, przede wszystkim (choć nie tylko) celem polemiki z innym skandalicznym tekstem o szczepionkach. Muszę więc różne rzeczy tam umieścić i sensownie ująć.

 11. May 16th, 2011 at 00:01 | #11

  Anna :

  @migg, wiem, ze jest, niestety nie została przetłumaczona,

  Mam szczerą wolę (oraz zezwolenie autora) by przetłumaczyć.

 12. dink
  May 16th, 2011 at 00:15 | #12

  venividi :

  a także budująca chęć dalszej edukacji wyrażona przez Prażmowskiego Władysława w tym żądaniu ujawnienia narzędzi edycji. Brawo!

  raczej chce go zgłosić do BSA za nielegalny soft :-)

 13. May 16th, 2011 at 00:42 | #13

  dink :

  raczej chce go zgłosić do BSA za nielegalny soft :-)

  To są bardzo zabawne żuczki. Zobaczymy jak się sprawa rozwinie.

 14. mateuszb
  May 16th, 2011 at 00:49 | #14

  To ja tylko to tutaj zostawię:

  Zespół Magnetar :

  Teledysk przedstawia alegorię walki o niepodległość i wolność. Zaczyna się datą 1918 i symbolizuje początek Niepodległej Polski. Teledysk ma na celu pokazanie jak w ciągu XX wieku Polska musiała walczyć o swoją wolność. W drugiej części teledysku pojawia się symbol przejścia młodych ludzi przez most. Oznacza on przejście w czasy pokoju gdzie młodzi ludzie biorą sprawy w swoje ręce, a wojsko ma za zadanie strzec niepodległości
  Natomiast końcówka, gdzie pojawia się mała dziewczynka z polską flagą symbolizuje nowe pokolenie, które nie musi walczyć, ale musi przejąć odpowiedzialność za ojczyznę.

  Teledysk kręcony był na warszawskich Fortach Bema. W nagraniu udział wzięli
  uczniowie z klas wojskowych dwóch warszawskich szkół: CXXV L.O. im.
  W.Milewicza, Zespołu Szkół im. M. Konarskiego oraz uczniowie Zespołu Szkół
  Licealnych i Ekonomicznych Nr 1 w Warszawie.

 15. May 16th, 2011 at 01:41 | #15

  Ta alegoryczność sporej grupy airsofciarzy (i nie piszę tego w jakiś strasznie złośliwy sposób, sam bawiłem się w airsoft), biegania w tę i nazad i tych jarmarcznych tekstów wyciska łzy z oczu. Nie wiem tylko, czy ze wzruszenia.

 16. May 16th, 2011 at 08:09 | #16

  bantus :

  Wiadomości galaktyczne:
  http://www.galacticempiretimes.com/2011/05/09/galaxy/outer-rim/obi-wan-kenobi-is-killed.html

  Komentarz Yody jest najlepszy:
  “Until body I see, belive it I will not. “

 17. May 16th, 2011 at 12:10 | #17

  mateuszb :

  To ja tylko to tutaj zostawię:

  I ja też coś mam:

  Prawicowa grafomania.

 18. Anna
  May 16th, 2011 at 12:53 | #18

  @migg, sporothrix, miski
  Tłumaczcie i tłuczcie, obietnicę Sporothrix już nawet wkleiłam w swoją notkę, ale mogę rozszerzyć listę autorów ;) Btw. czy Globalny Śmietnik wie, że został za tekst “o naprotechnologii średnioemocjonalnie” zmiażdżony przez polskie pacjentki naprotechnologiczne? To było wprawdzie w kwietniu, ale dopiero dziś mi się przypomniało, momencik:

  Nie jestem lekarzem, więc nie chcę podejmować dyskusji, w której czuję się niepewnie, ale zgodnie z moją wiedzą jest wiele błędów na blogu endokrynologa, do którego podałaś link i na którego się powołujesz. Czytając miałam wrażenie, że człowiek ten opiera swoją opinię o teksty przeczytane w kolorowych czasopismach. Jednak jest inteligentny, stwarza wrażenie obiektywizmu oraz wyraża się w sposób nie ciepiący sprzeciwu. Jednak nie poznał dogłębnie tematu, dlatego minął się z prawdą w swoich stwierdzeniach. Uważam, że ten tekst nierzetelnie opisuje naprotechnologię.

 19. Gammon No.82
  May 16th, 2011 at 13:18 | #19

  DoktorNo :

  Prawicowa grafomania.

  A to nie Żeromski? Żyje, ukrywa się, tworzy.

 20. May 16th, 2011 at 14:09 | #20

  Gammon No.82 :

  A to nie Żeromski? Żyje, ukrywa się, tworzy.

  Żeromski, panie, to lewak! I pornograf!

  //tryb myślenia prawicowego bloggera

 21. Gammon No.82
  May 16th, 2011 at 14:47 | #21

  DoktorNo :

  Żeromski, panie, to lewak! I pornograf!

  Miał ponad 80 lat na zmianę poglądów, a ten styl wydaje się bardzo żeromski.

 22. May 16th, 2011 at 17:26 | #22

  Anna :

  @migg, sporothrix, miski
  Tłumaczcie i tłuczcie.

  no to moja wariacja na temat zrobiona, oczywiscie TL;DR

 23. May 16th, 2011 at 18:17 | #23

  migg :

  no to moja wariacja na temat zrobiona, oczywiscie TL;DR

  Już widziałem, super, ja jeszcze tłumaczenie trochę pomęczę.

 24. Starosta Melsztyński
  May 16th, 2011 at 19:10 | #24

  Wy tu sobie o hipochondrykach i duperelach, a tymczasem odbywa się wielka ucieczka załogi i pasażerów z NE.

  I ja sie do tego nieznacznie przyczyniłem.

  A co.

  Nawet oficer rozrywkowy się ewakuował. Został tylko kapitan

 25. May 16th, 2011 at 19:19 | #25

  @ Starosta Melsztyński:

  Ojoj, mi ŁŁ też szkoda… Członek MENSY, a zakłada wirtualną partię opozycyjną… Zalatuje mi to mitomanią, zresztą od na swoim blogu pokazywał że ma ambicje strategiczne, nawet założył forum “Geostrategia Rozwoju Polski” która miała być think-tankiem prowadzącym Polskę ku mocarstwowości…

  Przykład geostrategicznego rozumowania ŁŁ:

  http://lazacylazarz.blogspot.com/2010/09/zamach-zaozycielski-zwiazku.html

 26. May 16th, 2011 at 19:43 | #26

  Starosta Melsztyński :

  I ja sie do tego nieznacznie przyczyniłem.

  Kto ci zapłacił, ile i w jakiej walucie?

 27. artiil
  May 16th, 2011 at 20:06 | #27

  @asmoeth:
  No jak to? Trzydzieści srebrników…

 28. May 16th, 2011 at 20:11 | #28

  Natomiast w innej części galaktyki Posła Węgrzyna prześladuje homolobby.

 29. May 16th, 2011 at 21:09 | #29

  artiil :

  No jak to? Trzydzieści srebrników…

  Jakie to szczęście, że surowce idą w dół. Dobre czasy dla zdrajców Ojczyzny.

 30. artiil
  May 16th, 2011 at 21:36 | #30

  Tymczasem w sieci ciekawe wieści dotyczące energetyki jądrowej w Polsce:

  Today’s votes in the Sejm (lower house) follow on from the selection of Zarnowiec, northern Poland, as the site of Poland’s first nuclear facility, as chosen by the Ministry of Economy in March 2010.

  Today’s votes concerned two amendments. The first allows the operator to have greater flexibility in determining the amounts ear-marked for the fund that deals with waste management. The second removes the requirement for investors to prove that they have the entire funds at their disposal from the outset, allowing for projects to be fulfilled in stages.

  PAP, za pośrednictwem portalu stooq.net, donosi:

  Sejm przyjął w piątek przepisy prawne, które mają umożliwić rozwój w Polsce energetyki jądrowej, w tym budowę elektrowni atomowych. Zgodnie z planami rządu, pierwszy blok pierwszej siłowni ma ruszyć przed końcem 2020 r.

  Rządowy “pakiet atomowy” składa się z nowelizacji ustawy Prawo atomowe oraz z ustawy o przygotowaniu i realizacji inwestycji obejmujących budowę obiektów energetyki jądrowej oraz inwestycji towarzyszących.

  W piątkowym głosowaniu obydwie ustawy zostały przyjęte przygniatającą większością głosów – za było odpowiednio 407 i 414 posłów.

  Rząd, z którego inicjatywy powstały te przepisy, podkreśla, że nie przesądzają one o tym, że elektrownie jądrowe powstaną, zawierają jedynie regulacje prawne umożliwiające rozpoczęcie całego procesu.

  Ustawy trafią teraz do Senatu, rząd planuje, że wejdą w życie z początkiem lipca.

  W podobnym terminie Rada Ministrów ma przyjąć program Polskiej Energetyki Jądrowej (PPEJ).

  Nowelizacja prawa atomowego określa wymogi bezpieczeństwa i kontroli dotyczące lokalizacji, projektowania, budowy, rozruchu i eksploatacji oraz likwidacji obiektów jądrowych, czego wymaga od Polski europejska dyrektywa. Określono tam też zakres nadzoru Państwowej Agencji Atomistyki (PAA), jako urzędu dozoru jądrowego.

  Także wyborcza.biz (za PAP)elektroonline (za MG)Program Polskiej Energetyki Jądrowej

 31. May 16th, 2011 at 23:04 | #31

  DoktorNo :

  Ojoj, mi ŁŁ też szkoda… Członek MENSY, a zakłada wirtualną partię opozycyjną…

  Najpiękniejszą próbką inteligencji członka MENSY jest jego autobiograficzna “powieść” o korporacji, z którą walczy od sześciu lat. Zaczęło się od tego, że brał jakieś lewe pieniądze na swoją osobę – dlaczego w ogóle się zgodził na coś, na co nie zgodziłby się nikt inteligentny, tego nie wyjaśnia, od razu ta opowieść leci tak:

  – Więc teraz zmieniam zasady! Do jutra chcę pisemne zestawienie Twoich kosztów.
  Ten nacisk na słowo „twoich” nie spodobał mi się.
  – Moich ??? – podniosłem lekko głos. – W „moim” budżecie nierozliczone są głównie lewe koszty zarządu. Czyli Twoje.

  Potem okazuje się, że on z ludźmi, którzy zmuszali go do jakiejś machlojki, zawierał ustne umowy (na które nie miał żadnego pokrycia w twardych kwitach, przeciwnie, to oni mieli kwity na niego), a potem był bardzo zaskoczony tym, że oni tych ustnych umów nie honorowali. No faktycznie zaskakujące, przecież ja bym każdemu, kto mnie zmusza do wystawiania lewych faktur, ufalbym jak rodzonemu bratu.

  Jeszcze wtedy nie wiedziałem, że stałem się ofiarą sprytnie pomyślanej intrygi z Piątkowskim i Włodarczykiem w roli narzędzi i Bielowickim w roli planisty

  To jest bardzo długa opowieść, dająca jednak unikalną szansę na zajrzenia pod czaszkę typowego polskiego prawicowca – rozkosz dla konesera nurkowania w Otchłani.

 32. armatus
  May 17th, 2011 at 01:36 | #32

  A więc to prawda. Komoruski sprzymierzył się z Obcymi. Jesteśmy zgubieni, teraz nawet nowy prezydent USA nam nie pomoże :(

  http://niezalezna.pl/10622-w-strzalkowie-obcy-byli-dwa-razy

  “Tusk pudelkiem Lrrr”

 33. dink
  May 17th, 2011 at 02:34 | #33

  asmoeth :

  Jakie to szczęście, że surowce idą w dół. Dobre czasy dla zdrajców Ojczyzny.

  wcależenie gdy się ma akcje KGHM i PKN :-(

 34. Starosta Melsztyński
  May 17th, 2011 at 07:20 | #34

  artiil :

  @asmoeth:
  No jak to? Trzydzieści srebrników…

  Trzydzieści jeden.

 35. Yaca
  May 17th, 2011 at 09:52 | #35

  Starosta Melsztyński :

  Trzydzieści jeden.

  Ach ta inflacja. Wszystko przez PO.

 36. May 17th, 2011 at 09:58 | #36

  Starosta Melsztyński :

  I ja sie do tego nieznacznie przyczyniłem.

  Nie daj się prosić, opowiedz :)

 37. Gammon No.82
  May 17th, 2011 at 10:08 | #37

  Yaca :

  Wszystko przez PO.

  “Oto, do czego doprowadziły kraj pepeery i pegieery!”

 38. Starosta Melsztyński
 39. May 17th, 2011 at 11:01 | #39

  Starosta Melsztyński :

  No jak to?

  Ach, nie skojarzyłem, że to ty.

 40. armatus
 41. Gammon No.82
  May 17th, 2011 at 13:00 | #41

  Przepraszam, co to jest cyncynat i do czego służy?

 42. RobertP
  May 17th, 2011 at 13:07 | #42

  armatus :

  http://www.polskatimes.pl/fakty/kraj/287771,ohydny-pomnik-z-wagina-i-biustem-dla-nienarodzonych-stanal,id,t.html

  Znowu qrwa harcerze, a to krzyż przyniosą, a to pomnik postawią. Szwejk miał rację.

  Do skautów należy? – zapytał Szwejk. – Bardzo lubię słuchać opowiadania o tych skautach. Pewnego razu w Mydlovarach koło Zlivia, obwód Hluboka, powiat Czeskie Budziejowice, akurat wtedy, jakeśmy tam – 91 pułk – mieli ćwiczenia, chłopi okoliczni zrobili obławę na skautów w lesie gminnym, bo im się tam bardzo rozplenili. Złapali trzech. Ten najmniejszy z nich, gdy go wiązali, kwilił, piszczał i tak narzekał, że my, zahartowane wojaki, nie mogliśmy na to patrzeć i
  woleliśmy odejść. Przy tym wiązaniu ci trzej skauci pokąsali ośmiu chłopów. Potem na mękach u wójta, pod trzciną, zeznali, że w całej okolicy nie ma ani jednej łąki, której nie byliby wygnietli, gdy się wygrzewali na słońcu, dalej, że koło Razic przed samymi żniwami jeden łan żyta na pniu spalił się tylko skutkiem
  nieszczęśliwego wypadku, kiedy sobie w życie na rożnie piekli sarenkę, upolowaną za pomocą noża w lesie gminnym.

 43. blue.berry
  May 17th, 2011 at 13:49 | #43

  armatus :

  http://www.polskatimes.pl/fakty/kraj/287771,ohydny-pomnik-z-wagina-i-biustem-dla-nienarodzonych-stanal,id,t.html

  pękli mi oczy i coś mi się odkleiło w środku. a teraz sobie siedzę i monotonnie powtarzam “dlaczego?” co trzeba mieć w głowie żeby wymyślić coś takiego?

 44. May 17th, 2011 at 14:01 | #44

  wo :

  To jest bardzo długa opowieść, dająca jednak unikalną szansę na zajrzenia pod czaszkę typowego polskiego prawicowca – rozkosz dla konesera nurkowania w Otchłani.

  To oczywiście wszystko prawda, ale by docenić ten wybitny umysł nie trzeba nawet za bardzo zagłębiać się w to co on pisze, wystarczy zmęczyć parę linijek i zobaczyć jak pisze. Nie jest łatwo przedzierać się przez coś takiego:

  Nie ulega, bowiem wątpliwości, że trudniej Prawie i Sprawiedliwości będzie przekonać do siebie tych zniechęconych przez lata kampanii negatywnej lub pewne kwestie programowe (prosta zasada marketingowa: dziesięć razy łatwiej pozyskać zaufanie przez nowy podmiot niż je odbudować) niż pokazać klasę i życzliwie potraktować ludzi, którzy pojawią się dzięki aktywności społeczeństwa przeciwko kłamstwom i styliźmie rządzących.

  Jak to zgrabnie ujął Mark Crislip w linkowanej powyżej pięknej refutacji antyszczpionkowych kłąmstw, “Sloppy writing (not typos, but logic and word selection) reflects a sloppy mind.”

  Zaprawdę, miałem o MENSIE lepsze zdanie.

 45. armatus
  May 17th, 2011 at 14:18 | #46

  ŁŁ przegra, środowisko zdecydowanie woli jednak Ściosa, który dużo lepiej wpasowuje się w target paranoiczno – służbospecjalny. Poza tym negacja Ściosa to też negacja Sakiewicza, Macierewicza i spółki, a obok ŁŁ stoi tylko Opara i Kajdas. Na Debilyi początkowo podzielili się na dwa obozy, ale ci od ŁŁ są już pacyfikowani.

  Czeka nas więc upadek NE, ale od teraz Ścios nie będzie miał lekko – pod każdym tekścikiem będzie trollowanie.

 46. Gammon No.82
  May 17th, 2011 at 14:22 | #47

  armatus :

  początkowo podzielili się na dwa obozy, ale ci od ŁŁ są już pacyfikowani.

  Ze śpiewem “na Ścios rzuciliśmy nas życia los”?

 47. armatus
  May 17th, 2011 at 14:35 | #48

  Oficjalna narracja jest taka, że ŁŁ to chuj bo chciał budować trzecią siłę, a nie iść za Prezesem. ŁŁ próbuje się teraz ratować namawiając do organizacji ochrony dla Prezesa, ale jest już za późno. Mleko się wylało. Debilyanckie Autorytety już wybrały.

 48. May 17th, 2011 at 14:57 | #49

  Bartu, mam gotowe dwie notki z podróży ale nie wrzucam ich bo nie chcę ich publikować przed twoim nowym tekstem. Mam pytanie – ile jeszcze czasu planujesz pisać, bo ja już nie wiem co ludziom odpowiadać. Dziękuję.

 49. armatus
  May 17th, 2011 at 15:01 | #50

  Nie mamy nowej notki i co nam pan zrobi.

 50. May 17th, 2011 at 15:09 | #51

  @ radkowiecki:

  ET TU BRUTE

 51. May 17th, 2011 at 15:21 | #52

  bart :

  @ radkowiecki:
  ET TU BRUTE

  Stary, nie chciałem. Ale wiesz, ludzie. To może się umówmy tak, że dzisiaj wrzucę chujowy wstęp do podróży z jedną krzywą fotką a z następnymi częściami to ustalimy na tajnym zebraniu.

 52. blue.berry
  May 17th, 2011 at 15:30 | #53

  jessu Radek, weź wrzucaj bo przecież bezsęsu będzie opowiadać o rejsie półrokuporejsie. dawajdawajdawaj.

 53. May 17th, 2011 at 15:31 | #54

  Anna :

  @migg, sporothrix, miski
  Tłumaczcie i tłuczcie, obietnicę Sporothrix już nawet wkleiłam w swoją notkę

  Gdzie?

 54. May 17th, 2011 at 15:43 | #55

  armatus :

  Czeka nas więc upadek NE, ale od teraz Ścios nie będzie miał lekko – pod każdym tekścikiem będzie trollowanie.

  Czy to już czas, bym obudził mojego sockpuppeta?

 55. May 17th, 2011 at 16:19 | #56

  blue.berry :

  jessu Radek, weź wrzucaj bo przecież bezsęsu będzie opowiadać o rejsie półrokuporejsie. dawajdawajdawaj.

  Jak już zacznę, to szybko pójdzie. Na razie pomniejszam zdjęcia w internecie i cenzuruję notatki z podróży.

 56. Gammon No.82
  May 17th, 2011 at 16:36 | #57

  Uwaga, jeśli ktokolwiek z ttdkn/około ttdkn dorobił się na tyle, że potrzebuje niewielkiego sejfu, to jest jeden do wzięcia za bezdurno.

 57. May 17th, 2011 at 17:16 | #58

  Gammon No.82 :

  Uwaga, jeśli ktokolwiek z ttdkn/około ttdkn dorobił się na tyle, że potrzebuje niewielkiego sejfu, to jest jeden do wzięcia za bezdurno.

  serio?

 58. May 17th, 2011 at 17:18 | #59

  venividi :

  Zaprawdę, miałem o MENSIE lepsze zdanie.

  Nie wiem dlaczego. Kim są ludzie, którzy potrzebują poświadczenia swojej inteligencji? Oto fragment narracji (bohater zastanawia się, jak wpadł w tarapaty – w które wpadł, przypominam, obracając fałszywymi dokumentami i biorąc odpowiedzialność na siebie, bo wierzył w moc ustnej obietnicy).

  Zaraz, zaraz – coś tu nie gra. Na przełomie lipca i sierpnia sprawdzałem przecież telefonicznie sytuację w spółce. Żadnego wniosku o zmianę komplementariusza wtedy przecież nie było. Panienka z KRS w Łodzi czytała mi, że nierozpatrzony leży tylko ten wniosek dotyczący zmiany umowy spółki z 1 kwietnia, gdy dołożono kolejnych kilkudziesięciu wspólników. Z resztą zmiana w KRS powinna zostać zgłoszona w ciągu 7 dni. Praktycznie w maju już powinienem być z KRS-u wykreślony.

  Coś tu nie gra. Umiem logicznie myśleć. Należałem do MENSY. I dla mnie wygląda to bardzo dziwnie. Nie mogli przecież przekupić panienki odbierającej telefony do Sądu Rejestrowego. Musieliby przekupić wszystkich na wszystkich piętrach i każdego uprzedzić, że „taki a taki” może dzwonić lub przyjść w „takiej a takiej” sprawie i wtedy należy mu przekonywująco na ściemniać.

 59. May 17th, 2011 at 17:36 | #60

  wo :

  Nie wiem dlaczego. Kim są ludzie, którzy potrzebują poświadczenia swojej inteligencji?

  Był taki fajny odcinek Columba z morderstwem w klubie MENSY właśnie, z gramofonem, parasolem i spadającym słownikiem, stąd pewnie pozytywne skojarzenia. Kultura masowa na ściemniała mi w głowie.

 60. Starosta Melsztyński
  May 17th, 2011 at 17:44 | #61

  radkowiecki :

  blue.berry :
  jessu Radek, weź wrzucaj bo przecież bezsęsu będzie opowiadać o rejsie półrokuporejsie. dawajdawajdawaj.
  Jak już zacznę, to szybko pójdzie. Na razie pomniejszam zdjęcia w internecie i cenzuruję notatki z podróży.

  Na NE można publikowac bez cenzury.

 61. May 17th, 2011 at 17:47 | #62

  Starosta Melsztyński :

  Na NE można publikowac bez cenzury.

  Obśmiałem się długo i serdecznie.

 62. Gammon No.82
  May 17th, 2011 at 17:48 | #63

  Alex :

  serio?

  Serio. Ale rzecz jest niewysyłalna pocztą, bo waży mniej więcej tyle, co worek cementu. Do wzięcia w Warszawie na Ochocie.

 63. May 17th, 2011 at 17:53 | #64

  Starosta Melsztyński :

  Na NE można publikowac bez cenzury.

  Nie można. Przetestował to troll, który zapuścił u nich teorię o odpowiedzialności Jadwigi Kaczyńskiej za zamach smoleński – nie wyrobili i go skasowali. A ile było lolkontentu w komciach…

 64. Starosta Melsztyński
  May 17th, 2011 at 18:03 | #65

  @ wo:
  Za sałatkę jarzynową nie przepraszam.

  No, ale to chyba na wniosek Coryllusa, a w takim razie nie była to cenzura tylko słuszna decyzja.

  Ale kto zatrolluje na NE Tomkiem Parolem?

 65. mateuszb
  May 17th, 2011 at 19:41 | #66

  Hej, chcecie naprawdę głupiego blogaska?

  Oto próbka:

  Co ateiści zawdzięczają Kościołowi?

  Wolny i nieskrępowany sposób, w jaki toczyła się debata intelektualna w ówczesnych ośrodkach akademickich, nadal budzi powszechny podziw historyków. Zachwyt nad ludzkim umysłem i jego możliwościami, oddanie się rygorystycznej i racjonalnej debacie, a także promowanie intelektualnych poszukiwań i wymiany naukowej – a wszystko to pod patronatem Kościoła – stanowiło podwaliny rewolucji naukowej, jaka miała miejsce w zachodniej Europie[2]. o Kościół poszerzył wachlarz nauk o nową dyscyplinę – teologię – a także o nowe nurty w filozofii, które odcisnęły gigantyczne piętno na całej nauce czy kulturze.

  Also: jak zostać gejem?

  Dość budowania fałszywego przeświadczenia przez media, że homoseksualiści są liczni i że są prześladowani. Przecież to marginalny problem i sztucznie podsycany coraz bardziej się rozrasta. Zresztą nie tędy droga, alkoholicy też nie chcą podjąć terapii. Czemu w mediach nikt nie publikuje świadectw osób, którym udało się wyleczyć z homoseksualizmu, jak na przykład to świadectwo lub to? Czemu nikt nie zwróci uwagi, że np. nałóg pornografii prowadzi do straszliwych zaburzeń psychicznych, których wynikiem są wcześniej nie występujące ciągoty seksualne do osób tej samej płci, dzieci, osób martwych, do zwierząt czy nawet roślin? Że wspólna masturbacja przy heteroseksualnych filmach porno to najłatwiejszy i najbardziej powszechny sposób na „zmianę” orientacji seksualnej.

 66. armatus
  May 17th, 2011 at 20:06 | #67

  To jakiś praktyk?

 67. RobertP
  May 17th, 2011 at 20:10 | #68

  wcześniej nie występujące ciągoty seksualne do osób tej samej płci, dzieci, osób martwych, do zwierząt czy nawet roślin?

  Widziałem różne serwisy , ale porno z roślinkami to jakaś nowość. Ktoś jeszcze (oprócz katolickich publicystów) zna takie zbereźności.

 68. mateuszb
  May 17th, 2011 at 20:25 | #69

  @ RobertP:
  Katoliccy publicyści widzieli takie rzeczy, co się nawet fizjologom nie śniły. Ani normalnym ludziom też.

  armatus :

  To jakiś praktyk?

  Czasami mam wrażenie, że tacy ludzie codziennie masturbują się do gejowskiego porno, tylko po to by jeszcze lepiej wiedzieć, jak bardzo gejów nienawidzą.

  No i kto wie, czego jeszcze w życiu próbowali. W czynie społecznym, ofkors.

 69. bantus
  May 17th, 2011 at 20:26 | #70

  mateuszb :

  Co ateiści zawdzięczają Kościołowi?

  Swoje istnienie. Gdyby nie KK normalni ludzie nie zajmowaliby się kwestią nie/istnienia Jahwe. Nie byłoby argumentów i kontrargumentów do odparcia oraz demagogii do zdemaskowania.

  mateuszb :

  nawet roślin

  Dendrofilia czy coś? Czekam aż jakiś prawak wyskoczy z tym w tv.

  mateuszb :

  Że wspólna masturbacja przy heteroseksualnych filmach porno to najłatwiejszy i najbardziej powszechny sposób na „zmianę” orientacji seksualnej.

  Lolkontent tej wiosny chyba. Staram sobie nie zwizualizować takiej terapii grupowej w ośrodku pod patronatem bł. JP2

 70. May 17th, 2011 at 20:28 | #71

  mateuszb :

  Że wspólna masturbacja przy heteroseksualnych filmach porno to najłatwiejszy i najbardziej powszechny sposób na „zmianę” orientacji seksualnej.

  Haha, not.

  bantus :

  Gdyby nie KK normalni ludzie nie zajmowaliby się kwestią nie/istnienia Jahwe. Nie byłoby argumentów i kontrargumentów do odparcia oraz demagogii do zdemaskowania.

  No nie. Kościół nam jednak skutecznie wybił wszystkich poprzednich bogów i zaorał teren.

 71. May 17th, 2011 at 20:38 | #72

  @gammon

  Weź mnie pingnij na blipie albo na maila to @ host o którym jest post pod którym piszemy peel.

 72. Gammon No.82
  May 17th, 2011 at 20:44 | #73

  bantus :

  Swoje istnienie.

  Istnienie to się zawdzięcza raczej gametom.

  A w ogóle to taka gadka już była. Gdzieś od 2 minuty, 30 sekundy.

 73. Gammon No.82
  May 17th, 2011 at 20:52 | #74

  @ Alex:

  Nie blipuję, wysłałem maila – mam nadzieję, że dobrze zrozumiałem pod jaki adres.

 74. bantus
  May 17th, 2011 at 21:00 | #75

  Gammon No.82 :

  A w ogóle to taka gadka już była. Gdzieś od 2 minuty, 30 sekundy.

  Bo to raz:
  http://www.youtube.com/watch?v=GwExDG7n7Zg
  http://www.youtube.com/watch?v=zK7DBo9Ye6Y&t=2m32s

 75. artiil
  May 17th, 2011 at 21:23 | #76

  Czy jakiś chemik, biolog czy lekarz byliby w stanie to skomentować?

 76. Ziutek
  May 17th, 2011 at 21:23 | #77

  No to wiadomo dlaczego nie ma nowej notki

  http://forum.fronda.pl/forum/pokaz/id/70506

  Zdradził.

 77. May 17th, 2011 at 21:32 | #78

  RobertP :

  wcześniej nie występujące ciągoty seksualne do osób tej samej płci, dzieci, osób martwych, do zwierząt czy nawet roślin?
  Widziałem różne serwisy , ale porno z roślinkami to jakaś nowość. Ktoś jeszcze (oprócz katolickich publicystów) zna takie zbereźności.

  Tree huggers?

 78. armatus
  May 17th, 2011 at 22:10 | #79

  a ten pentagram z głową kozła w ikonce bloga?

  świadczy o “obiektywności” …

 79. mateuszb
  May 18th, 2011 at 01:03 | #80

  bantus :

  Lolkontent tej wiosny chyba. Staram sobie nie zwizualizować takiej terapii grupowej w ośrodku pod patronatem bł. JP2

  E, źle zrozumiałeś. Temu kolesiowi chodziło o to, że jak sobie z kolegami będziesz smyrał oglądając ładne dziewczyny to na pewno nabierzesz ochoty na posmyranie koledze.

 80. May 18th, 2011 at 01:55 | #81

  miskidomleka :

  migg :
  no to moja wariacja na temat zrobiona, oczywiscie TL;DR
  Już widziałem, super, ja jeszcze tłumaczenie trochę pomęczę.

  Jakby kto chciał, to już jest

 81. PGolik
  May 18th, 2011 at 08:17 | #82

  artiil :

  Czy jakiś chemik, biolog czy lekarz byliby w stanie to skomentować?

  Byli i skomentowali:
  http://www.sciencebasedmedicine.org/?p=1122

 82. Starosta Melsztyński
  May 18th, 2011 at 09:37 | #83

  mateuszb :

  bantus :
  Lolkontent tej wiosny chyba. Staram sobie nie zwizualizować takiej terapii grupowej w ośrodku pod patronatem bł. JP2
  E, źle zrozumiałeś. Temu kolesiowi chodziło o to, że jak sobie z kolegami będziesz smyrał oglądając ładne dziewczyny to na pewno nabierzesz ochoty na posmyranie koledze.

  A czy to działa w drugą strone? Tzn przy wspólnej orgii onanistycznej do filmu homo uczestnicy nawracja się na hetero?

 83. artiil
  May 18th, 2011 at 10:54 | #84

  @PGolik:
  Dzięki bardzo!

  @Starosta Melsztyński:
  Homo w hetero, hetero w homo… Jak w kalejdoskopie.

 84. May 18th, 2011 at 11:36 | #85

  artiil :

  Homo w hetero, hetero w homo… Jak w kalejdoskopie.

  Zmieniaj orientację – wygrywaj nagrody! (Promocja homoseksualizmu)

 85. artiil
  May 18th, 2011 at 11:59 | #86

  babilas:

  Zmieniaj orientację – wygrywaj nagrody! (Promocja homoseksualizmu)

  Do każdego homoseksualizmu ciasteczko gratis!

 86. dink
  May 18th, 2011 at 13:51 | #87

  RobertP :

  Widziałem różne serwisy , ale porno z roślinkami to jakaś nowość. Ktoś jeszcze (oprócz katolickich publicystów) zna takie zbereźności.

  coś w tym jest – ostatnia notka TT z Psychiatryka (http://terlikowski.salon24.pl/307503,sld-chce-dyskryminacji-malzenstw) nie pozostawia wątpliwości:
  “Tak jest z pomysłem „legalizacji w Polsce związków partnerskich”. Już samo takie postawienie sprawy jest idiotyczne, bowiem w Polsce związki partnerskie, również osób tej samej płci, są legalne. Każdy może mieszkać z każdym. Kobieta z mężczyzną, mężczyzna z mężczyzną czy mężczyzna z ukochanym żółwiem. Można sobie nawet wyobrazić związek partnerski kobiety z kaktusem. I państwu nic do niego. Pani może przytulać się codziennie do uroczego kaktusika, a pan może go sobie – no mniejsza z tym, co.”

 87. dink
  May 18th, 2011 at 14:15 | #88

  Starosta Melsztyński :

  A czy to działa w drugą strone? Tzn przy wspólnej orgii onanistycznej do filmu homo uczestnicy nawracja się na hetero?

  Tylko jeśli na sali są obecni geje i lesbijki w identycznej liczbie :-)

 88. armatus
  May 18th, 2011 at 16:18 | #89

  Zabawne że terlik pomyślał o bardziej zbereźnych rzeczach dopiero w przypadku meżczyzny.

 89. May 18th, 2011 at 16:47 | #90

  bantus :

  mateuszb :
  nawet roślin
  Dendrofilia czy coś? Czekam aż jakiś prawak wyskoczy z tym w tv.

  miskidomleka :

  Tree huggers?

  Cosplayerzy Na’vich?

 90. May 19th, 2011 at 01:49 | #91

  Co do tematu masturbacja a homoseksualizm to polecam poszukać autentycznych relacji ludzi, którzy się z tym problemem zetknęli na własnej skórze, np. tu: http://onanizm.pl/index.php?/topic/388-jak-pozbyc-sie-sklonnosci-homoseksualnych/

  Albo coś z bardziej fachowej literatury:
  „Znacząca liczba danych wskazuje, że chłopcy, którzy wcześnie zaczynają uprawiać masturbację (zazwyczaj przed okresem dojrzewania), patrząc na swoje narządy płciowe mogą doprowadzić do silnego związku między męskością, męskimi narządami płciowymi a tym wszystkim, co jest pod względem seksualnym wartościowe i pobudzające. Związki te są równoznaczne z erotyzmem, który jest „gotowy” do rozszerzenia się na inne przejawy męskości, szczególnie na osoby tej samej płci. Schemat taki czasami przyczynia się do eliminowania zainteresowań heteroseksualnych nie tylko dlatego, że pojawia się jako pierwszy czynnik, ale również przez pobudzanie łańcucha myślowego, który w pewnym stopniu jest obecny u wszystkich chłopców: ponieważ dziewczęta nie mają członka, są bezpłciowe i dlatego nieinteresujące pod względem seksualnym. Cała ta linia rozumowania, w której męskość jest tarczą i bronią seksu, nie jest jedynie wymysłem teoretyka siedzącego wygodnie w fotelu. Jej prawdziwość potwierdza ogromna liczba dowodów.”

 91. May 19th, 2011 at 08:19 | #92

  znawca :

  polecam poszukać autentycznych relacji ludzi

  Autentyczny facepalm, heroiczna walka lolkontentu z żeną. Musimy uciec z tego gnoju jakim jest onanizm zanim wpakujemy sie w jeszcze wiekszy!!!!! ja wytrzymalam juz 14 dni bez i jestem dumna Oraz lubie oglądac gejii w inernecie a Nie chce być gejem!!! Niech się wpisujom miasta które!

  znawca :

  Albo coś z bardziej fachowej literatury:

  A źródełko zalinkujesz, krynico mądrości? Rekolekcje księdza Chudzielaka czy owoce drzewa poznania dobrego i złego wyłożone radiosłuchaczom rozgłośni toruńskiej?

 92. Yaca
  May 19th, 2011 at 08:23 | #93

  znawca :

  Albo coś z bardziej fachowej literatury:

  Co do anecdata, to hm, to są wciąż anecdata. Literatura fachowa – tytuł, autor, rok wydania?
  Poza tym – kiedyś takie teksty mnie śmieszyły, teraz przerażają.

 93. May 19th, 2011 at 08:32 | #94

  Literatura fachowa jest akurat do wyguglania: C.A. Tripp “The Homosexual Matrix”.

 94. May 19th, 2011 at 10:12 | #95

  znawca :

  Co do tematu masturbacja a homoseksualizm to polecam poszukać autentycznych relacji ludzi, którzy się z tym problemem zetknęli na własnej skórze, np. tu: http://onanizm.pl/index.php?/topic/388-jak-pozbyc-sie-sklonnosci-homoseksualnych/

  Mogę mieć osobiste pytanie, trochę się zgubiłem. Znawcą czego właściwie jesteś?

 95. digan
  May 19th, 2011 at 10:24 | #96

  @ onanizm.pl

  matko, to jest naprawdę przykre. Przykre, przykre. Co oni zrobili z głowami tych biednych ludzi :(

 96. May 19th, 2011 at 10:31 | #97

  bart :

  Literatura fachowa jest akurat do wyguglania: C.A. Tripp “The Homosexual Matrix”.

  A to ja już wolę tę jego drugą książkę, o tym, że Lincoln był dwururką. Mniej oczywistych oczywistości i ogromnej liczby dowodów, więcej solid scholarship i riserczu.

Comment pages
1 20 21 22 23 3563
 1. May 15th, 2011 at 20:48 | #1
 2. May 17th, 2011 at 22:34 | #2
 3. May 18th, 2011 at 01:51 | #3

Optionally add an image (JPEG only)