Home > Personalo > [tu wstaw tytuł utworu muzycznego zawierający słowo “hell”] (notka techniczna)

[tu wstaw tytuł utworu muzycznego zawierający słowo “hell”] (notka techniczna)

February 17th, 2011 Leave a comment Go to comments

Jak zapewne zauważyliście, blog przechodził ostatnio przez niewielkie turbulencje. Pojawiały się błędy 503 à la Salon24. Na kilka dni wyłączyłem możliwość komentowania, co odbiło się echem na Blipie („OMG, #rozłamwttdkn jest prawdą!”, „OMFG, CENZURA NA BDB!!1”). Dziś, kiedy błędy zniknęły, a komcie wróciły, mogę potwierdzić to, co traceroute mówi już od ponad tygodnia: Blog de Bart zmienił dostarczyciela hostingu.

Pożegnałem się z nazwą.pl. Nazwa.pl to fajny provider, mają dużo ładnych ruchomych wykresików pokazujących spektakularne przekraczanie najróżniejszych parametrów i limitów przez, powiedzmy, popularnego blogaska z dużym ruchem. OK, jestem trochę niesprawiedliwy, nazwa.pl bardzo się poprawiła, poluzowali limity, w przypadku ich przekroczenia wprowadzili dłuższy czas na rozwiązanie problemu przez użytkownika i ogólnie zrobili się nieco milsi. Nie zmienia to jednak faktu, że nazwa.pl nie jest idealnym hostingiem dla bloga z ponad pięćdziesięcioma tysiącami komentarzy, z grupą użytkowników kompulsywnie klikających Refresh, z adminem kompulsywnie klikającym Refresh i atencyjnie sprawdzającym referrale co dwadzieścia sekund, bo może ktoś wszedł z wątka na Wegedzieciaku z 2009 roku i trzeba sprawdzić, czy ktoś w owym wątku czegoś nowego nie napisał, i z tym samym adminem, który nie umie skonfigurować cache tak dobrze, żeby odciążyć biedne serwery nazwy.pl, a jak już skonfiguruje, to się okazuje, że nowa dynamiczna blogrolka rozwala któryś z tych wielu efektownie ilustrowanych limitów nazwy.pl. I jak już odkryje problem i mu zaradzi, to przychodzi przedstawiciel pewnej tajemniczej quasi-masońskiej grupy i składa propozycję taniego hostingu na serwerze, którego nazwę admin słyszał wielokrotnie od dawna w Usenecie i zawsze mu się kojarzyła z głupimi śmiesznymi obrazkami Ludźmi Którzy Potrafili Zakładać Nowe Grupy w Hierarchii pl.* i ogólnie Rozumieli Internet Od Zaplecza. No, pomyślał admin Blog de Bart, tu będę miał debeściarski tech support.

I faktycznie, przenosiny blogaska przebiegły niezwykle sprawnie, zwłaszcza w porównaniu z tzw. Spoconym Weekendem, kiedy przenosiłem bloga i bazę sam, bez wsparcia, z jednego serwera w nazwie.pl na drugi (OMFG gdzie moje notki, gdzie moje wszystkie piękne notki, o, tu są, OMFG gdzie moje polskie literki, gdzie moje wszystkie piękne polskie literki, co to za krzaczki w moich pięknych notkach). Dostawałem nawet na bieżąco informacje z pola walki. Jedną zapamiętałem szczególnie: „legenda polskiego internetu (nie ja) właśnie ci to naprawiła”.

Wszystko było już podpięte i ładnie działało w testach. Więc przełożyliśmy wajchę z nazwy.pl na nowy serwer.

I nastąpiła taka rozmowa między doświadczonym masonem a mną:

– Trochę tego ruchu masz, włącz supercache pliz.
– Już czekaj, tylko tutaj…
– WŁĄCZ SUPERCACHE JUŻ

Na szczęście mój nowy provider nie udostępnia takich fikuśnych wykresików jak nazwa.pl i nie mogłem podziwiać, jak animowane flashowe słupeczki przebijały czerwoną linię z napisem LIMIT i wylatywały hen, daleko pod niebo. Natychmiast zobaczyłem was, drodzy czytelnicy, jak siedzicie przed monitorami i klikacie Refresh, Refresh, Refresh, i robicie mi server load 67, cokolwiek to znaczy, ale podobno powyżej 10 jest kiepsko, a powyżej 30 bardzo źle. Potem się niby uspokoiło, a potem przyszedł ruski robot Yandex i próbował przeczytać całego blogaska naraz, i znowu wszystko padło, ale zostało wyregulowane i teraz powinno wszystko działać świetnie, że hej. Dlatego oficjalnie obwieszczam, słuchajcie teraz zwłaszcza wy święci młodziankowie z Forum Frondy czy gdzie tam się teraz gnieździcie z tą waszą konserwatywną kontrrewolucją, słuchajcie i się burzcie, że Blog de Bart jest obecnie

Tags:
 1. janekr
  May 11th, 2011 at 13:18 | #1

  Benzodiazepiny :

  Piłot miortwyj?

  Nie pilot, tylko inżynier. W istocie martwy i chyba całe miasto razem z nim.

 2. May 11th, 2011 at 13:18 | #2

  Odwracali go taką samą metodą ale nie uwzględnili czynnika czasu i im elektrownia(?) jebła. Jakbyście jeszcze zarzucili tytułem, to byłbym radosny jak skowronek na amfie.

 3. May 11th, 2011 at 13:28 | #3

  @ radkowiecki:
  “Technical Error” z 1946
  U mnie w tłumaczeniu “Przeoczenie”, ze zbioru “Gwiazda” wyd. pierwsze, PW Iskry, 1989.

 4. May 11th, 2011 at 14:41 | #4

  artiil :

  W sensie, że jak? Naturalna jest sześcienna, a sztuczna, ja wiem, jednoskośna? Boszzzz…

  Błąd naturalistyczny => racjonalizacja błędu => witalizm w odniesieniu do materii nieożywionej => EPIC FACEPALM.

  A co dokładnie twierdziła, to nie pamiętam i nie mam czasu szukać.

 5. May 11th, 2011 at 14:49 | #5
 6. RobertP
  May 11th, 2011 at 15:27 | #6

  Był już “Przekrój”, teraz KaPecja. Hurra !
  Zobaczysz, zostaniesz celebrytą i będziesz pił darmową kawę w telewizji śniadaniowej.

 7. May 11th, 2011 at 15:29 | #7

  Na chwilkę się odlurkuję: Dzięki za bloga, Mariana i cały wysiłek debunkujący. Trzymam kciuki za kolejne notki, gdybyś potrzebował info na temat tworzyw sztucznych daj znać, chętnie pomogę.

  Pozdrawiam
  Ezi

 8. May 11th, 2011 at 16:08 | #8

  Zacny wywiad, Barcie!

 9. bantus
  May 11th, 2011 at 17:39 | #9

  bart :

  No prawie.

  Prawie jak notka. Przyjemnie sobie poczytać.

 10. blue.berry
  May 11th, 2011 at 17:41 | #10

  bantus :

  Prawie jak notka.

  nie mów tak. bo trzeba będzie nabić 4000 a nie 2000 żeby doczekać nowej.

  aha. nabicie 2000 i tak nic nie dało.

 11. ojap
  May 11th, 2011 at 17:42 | #11

  Spiskujace Jaszczury! Znowu was wykryli.
  http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80271,9578771,PiS__To_rzad_wywolal_zamieszki_na_stadionie_w_Bydgoszczy.html

  Komuś na tym zależało – mówi pełnomocnik okręgowy PiS Kosma Złotowski.

 12. May 11th, 2011 at 18:06 | #12

  Oczywizda. Donaldu Tusku z Iła rozpylił hel na stadionie, pod trybunami na wszelki wypadek była bomba próżniowa, a w krzakach siedziało ruskie komando, gotowe dobijać rannych. Czy coś.

 13. May 11th, 2011 at 18:11 | #13

  #Nowyekran.pl

  http://dehylator.wordpress.com/2011/05/11/krypta-nasion-czyli-czym-nas-truja/

  To już zwyczajna Otchłań…

  Juszi :

  Oczywizda. Donaldu Tusku z Iła rozpylił hel na stadionie

  Nie rozpylił, bo piłkarze nie gadali jak zwierzątka z kreskówek… :)

 14. Yaca
  May 11th, 2011 at 18:12 | #14

  Juszi :

  Oczywizda. Donaldu Tusku z Iła rozpylił hel na stadionie, pod trybunami na wszelki wypadek była bomba próżniowa, a w krzakach siedziało ruskie komando, gotowe dobijać rannych. Czy coś.

  A tam nie mieli rozpylać chemitraili chamstwa i agresji? Szlag. Nienawidze być jaszczurem niskiego stopnia, bo o wszystkim dowiaduję się po czasie.

 15. May 11th, 2011 at 18:27 | #15

  Juszi :

  Donaldu Tusku z Iła rozpylił hel na stadionie

  Trzeba sprawdzić ubrania kibiców, może któryś ma wciąż hel w kapturze.

 16. f_a_t_e
  May 11th, 2011 at 18:35 | #16

  asmoeth :

  Trzeba sprawdzić ubrania kibiców, może któryś ma wciąż hel w kapturze.

  A myślisz, że czemu teraz ta akcja ich wyłapywania? Niszczą dowody zbrodni, jakie mogły pozostać na szalikach i kapturach.

 17. May 11th, 2011 at 18:39 | #17

  f_a_t_e :

  A myślisz, że czemu teraz ta akcja ich wyłapywania? Niszczą dowody zbrodni, jakie mogły pozostać na szalikach i kapturach.

  Jak mogłem być tak głupi ! Gratulacje dla waćpanny ! Najważniejsze w tych pieskich czasach to umieć łączyć punkty !

 18. Pan Woland
  May 11th, 2011 at 19:14 | #18

  Świeże doniesienia z Łodzi. Szykuje się pierwsza w Polsce impreza hiphopowa kręcąca się wokół teorii spiskowych i walce z NWO. Wczoraj gadałem z jednym ze współorganizatorów (w międzyczasie pokazywał mi Atlantydę na google maps), robocza nazwa to Conscious Hip Hop fest, gwiazdą ma być Canibus.

  Tubka z dramatyczną sceną pod złotymi wrotami siedziby masonerii:
  http://www.youtube.com/watch?v=Mq86umv6eC0

 19. jaszczomp
  May 11th, 2011 at 19:25 | #19

  Pan Woland :

  Świeże doniesienia z Łodzi. Szykuje się pierwsza w Polsce impreza hiphopowa kręcąca się wokół teorii spiskowych i walce z NWO.

  Brzmi zachęcająco, czekam na szczegóły!

 20. May 11th, 2011 at 19:50 | #20

  Zamajaczyła mi łódzka dewirtualizacja z tej okazji, ach.

 21. Gammon No.82
  May 11th, 2011 at 20:56 | #21

  bart :

  TTDKN w gazecie!!1
  No prawie.

  Ura! Ura! Ssss!

 22. choyna
  May 11th, 2011 at 21:01 | #22

  Gratuluje wywiadu w KP :) Przepelniona radoscia, wrzucilam na swoj fb i przy okazji znajomy z lo wyoutowal mi sie jako debil, ku uciesze:

  “czemu ten koleś miesza fakty z jakimiś “jaszczurami”? To, że szczepionki mogą szkodzić, chociażby z powodu obecności rtęci, potwierdza wielu lekarzy. Potem pisze, że chemtrailsy to fakt, a zaraz potem, że kto tak uważa to jest głupi. Co do WTC to są miliony niewyjaśnionych punktów, np czemu zawalił się budynek, w który nic nie uderzyło (WTC7)? Wątpliwości są jak najbardziej na miejscu. Co do depopulacji, to jakkolwiek absurdalnie to nie brzmi, to łatwo można znaleźć wypowiedzi wpływowych ludzi, którzy uważają to za coś pożądanego (np Bill Gates). Itp, itd.
  Ogólnie to wiadomo, że jest kupa ludzi, która wierzy w jakieś mega totalne głupoty, ale nie można stawiać “jaszczurów” na równi ze sprawdzalnymi faktami.”

  Normalnie jutro na Astromarii “Bart potwierdza chemtrailsy!”, zobaczysz.

 23. vauban
  May 12th, 2011 at 01:39 | #23

  choyna :

  Normalnie jutro na Astromarii “Bart potwierdza chemtrailsy!”, zobaczysz.

  Czy ja wiem, na razie przewiduje się tam naszemu gospodarzowi marny los:

  Niedługo zabiorą go w kaftanie bezpieczeństwa wiadomo gdzie i nafaszerują tymi zdrowymi, leczniczymi pigułkami, które zrobią mu dobrze, dzięki czemu jego umiłowana Big Pharma zarobi trochę pieniążków. A potem może wynajdą szczepionkę przeciwko obsesji na punkcie astromarii i wstrzykną mu z solidną dawką rtęci, co uciszy go na zawsze, a miłe pielęgniarki będą cicho krzątać się wokół niego, ścierając ligniną strużkę śliny ściekającej mu z ust i zmieniając mu pampersy.

  Wywiad pokazałem żonie. Pokiwała głową i powiedziała: “tu trzeba, by więcej lekarzy i biologów zaglądało”.

 24. Benzodiazepiny
  May 12th, 2011 at 09:00 | #24

  vauban :

  Wywiad pokazałem żonie. Pokiwała głową i powiedziała: “tu trzeba, by więcej lekarzy i biologów zaglądało”.

  Po lekturze aż się chce założyć leninówkę, wziąć Naganta i iść w miasto, żeby ich z dobroci serca przyprowadzić.

 25. naima_on_line
  May 12th, 2011 at 09:12 | #25

  Lurkerka gratuluje wywiadu, skamle o nową notkę oraz podrzuca

 26. naima_on_line
  May 12th, 2011 at 09:14 | #26

  Miał być link powyżej, ale skoro nie ma Edyty, to będzie poniżej:

 27. naima_on_line
 28. Lurkerka_Borgia
  May 12th, 2011 at 09:17 | #28

  bart :

  TTDKN w gazecie!!1
  No prawie.

  Piękno i dobro!
  No i przy okazji się dowiedziałam, że jesteśmy rówieśnikami. :-)

 29. artiil
  May 12th, 2011 at 09:31 | #29

  @naima_on_line:
  Och, to teraz są to bransoletki jonowe, a nie holograficzne. Postęp…

 30. RobertP
  May 12th, 2011 at 09:41 | #30

  naima_on_line :

  Aaargh.
  http://www.groupon.pl/deals/cala-polska/mbalance-online/……..itd.

  Ale to jest “uczciwa reklama” (wiem, oksymoron) ale zwróćcie uwagę, że
  W technologię M-Balance uwierzyli znani polscy sportowcy oraz tysiące ludzi

  A w ABS czy GSM nie muszę wierzyć, a i tak działa.

 31. janekr
  May 12th, 2011 at 10:09 | #31

  RobertP :

  A w ABS czy GSM nie muszę wierzyć, a i tak działa.

  No… powiedzmy, że działa.

  Ale już co do zupełnie oficjalnych lekarstw wcale nie mam takiej pewności.

  Lista lekarstw, które łykałem bo teoretycznie miały przynieść poprawę na dłuższą metę jest dłuuga.
  A czy pomogły… a bo ja wiem?

 32. niedofizyk
  May 12th, 2011 at 11:40 | #32

  Jakby się komuś nudziło, to:

  Jutro, w czwartek 12 maja, o godzinie 17:00 w Mediatece przy ul.
  Szegedyństkiej 13a w Warszawie odbędzie się publiczna debata na temat energii
  atomowej w Polsce. Wezmą w niej udział goście z Państwowej Agencji Atomistyki,
  Polskiej Grupy Energetycznej Energia Jądrowa SA, partii zielonych, Instytutu
  Problemów Jądrowych oraz Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego.

 33. Cześjo
  May 12th, 2011 at 11:55 | #33

  Może Bartowi urwali od internetu?

 34. Leslie
  May 12th, 2011 at 12:02 | #34

  Lista gości wygląda na nieco bardziej zrównoważoną niż przy ostatniej “debacie”, może się nawet wybiorę :-))

 35. May 12th, 2011 at 12:53 | #35

  bart :

  TTDKN w gazecie!!1
  No prawie.

  Ledwie dzień minął, a już ci pojechali, panie typie fanatyku, internetowa osobistości :D

 36. May 12th, 2011 at 12:58 | #36

  Rafal :

  Ledwie dzień minął, a już ci pojechali, panie typie fanatyku, internetowa osobistości :D

  Komentarze mnie zmiażdżyły. Teraz to już nigdy nie napiszę nowej notki :(

 37. May 12th, 2011 at 13:00 | #37

  @ bart:
  Ależ pisz, tylko pamiętaj: “NIE KWESTIONUJCIE AUTORYTETÓW!!111”

 38. May 12th, 2011 at 13:07 | #38

  bart :

  Komentarze mnie zmiażdżyły.

  A ja się uśmiałem: lewicowa wrażliwość jako “nie krytykujmy nikogo”, “nie macie o czym ciekawszym czytać”, “autorytety”; normalnie jak w komciach na onecie!

 39. May 12th, 2011 at 13:23 | #39

  bart :

  Komentarze mnie zmiażdżyły.

  Najlepszy jest ten ostatni, od autorytetów. Uwielbia atakować fanatyków materialistycznych, ale nie zaprezentował nawet cząstki swoich możliwości.

 40. niedofizyk
  May 12th, 2011 at 14:15 | #40

  Leslie :

  Lista gości wygląda na nieco bardziej zrównoważoną niż przy ostatniej “debacie”, może się nawet wybiorę :-))

  Której? Bo pamiętam tylko wykład kolesi z IPJ, na którym faktycznie był tylko jeden troll

  bart :

  Komentarze mnie zmiażdżyły.

  To trolowisko to są ludzie Otchłani czy stali bywalcy KP? (nie twierdzę, że to zbiory rozłączne)

 41. digan
  May 12th, 2011 at 14:18 | #41

  eli.wurman :

  A ja się uśmiałem: lewicowa wrażliwość jako “nie krytykujmy nikogo”, “nie macie o czym ciekawszym czytać”, “autorytety”; normalnie jak w komciach na onecie!

  http://www.youtube.com/watch?v=R7UIA8R8Y84

 42. May 12th, 2011 at 14:20 | #42

  niedofizyk :

  Której? Bo pamiętam tylko wykład kolesi z IPJ, na którym faktycznie był tylko jeden troll

  Leslie i Zefir wybrali się na konferencję poświęconą energii jądrowej w Krytyce Politycznej. Leslie zdał relację na Technologiach.

 43. ojap
  May 12th, 2011 at 14:53 | #43

  A dzisiaj poseł Marek Suski (PiS) zaniósł wieść o prowokacjach rządowych na mównicę sejmową. W tym tempie to za tydzień będzie stadionowa teoria helowa.

  Czy na stadionie znajdowały się służby inne niż policja i czy brały one udział w wydarzeniach jako prowokatorzy? – zapytał ministra wprost poseł PiS, Marek Suski. Poseł Suski przypuszcza, że taką ‘prowokacją’ rząd chce zrzucić odpowiedzialność za ewentualne odebranie Polsce praw do mistrzostw Europy.

  http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80271,9583663,Sejm_o_kibolach__PiS__Czy_wsrod_nich_byli_prowokatorzy.html

 44. niedofizyk
  May 12th, 2011 at 17:28 | #44

  Debata na poziomie hmm, średnim, tempo powolne. Pani od zielonych ma głównie “argumenty nazwiskowe” – prof. Blah twierdzi inaczej niż wy, a więc #prawdalezyposrodku

 45. Yaca
  May 12th, 2011 at 19:26 | #45

  bart:

  Komentarze mnie zmiażdżyły. Teraz to już nigdy nie napiszę nowej notki :(

  Jak nie napiszesz, to Ci BigPharma odetnie dotacje w tych Twoich zaprzańskich Euro i co? Żebrać pojdziesz? A my razem z Tobą, wszak wtedy zlikwidują całą lokalną delegaturę…

 46. May 12th, 2011 at 19:56 | #46

  bart :

  Komentarze mnie zmiażdżyły. Teraz to już nigdy nie napiszę nowej notki :(

  Nawet nie ma takiej opcji. Ja wciąż mam do wykończenia werandę w mojej willi w czwartym dolnym wymiarze, gdzie sobie negatywnie wibruję. Za darmo jej przeca nie zbuduję, jak nam odetną finansowanie z Big Pharmy.

 47. May 12th, 2011 at 20:17 | #47

  Racjonalo… psia Wasza mać, nawet nie wiecie, że kiedy tłumaczycie skuteczność szczepionek artykułami z “Nature” to robicie dokładnie to, czego chcą od Was Jaszczury.

 48. Gammon No.82
 49. May 12th, 2011 at 20:47 | #49

  Spojrzałem na półkę z płytami i mnie zmroziło… co mam zrobić z licznymi CD wydanymi przez Amphetamine Reptile? Pomocy!

 50. niedofizyk
  May 12th, 2011 at 20:50 | #50

  Ech. Na sali mnóstwo młodzieży szkolnej, pani z zielonych porozdawała wszystkim jakieś broszurki (jeszcze nie czytałem), mówiła głośno i prosto (chociaż raczej niemerytorycznie) i chyba niestety na widownię to podziałało bardziej, niż spokojne wywody fizyków.

  Z ciekawszych kwiatków:
  -zamiast budować EJ mamy ograniczyć straty przesyłowe, wynoszące “aż 13%”
  -polska gospodarka jest “najbardziej energochłonna”
  -mamy budować inteligentną sieć przesyłową (nie udało się uściślić, co to), żeby nie trzeba było kompensować energetyki wiatrowej konwencjonalną
  -jacyś niemieccy lekarze (jacy?) wykryli wzrost zachorowalności na coś wokół sprawnej EJ. Wdałem się później na ten temat w rozmowę z ludźmi przedstawiającymi się jako antyatom@gmail, ale skończyło się na kwestionowaniu stosowalności paradygmatu naukowego w tej sprawie (“nie wiemy, czy całe promieniowanie wpływające na zdrowie da się zmierzyć licznikiem, a więc nie budujmy”) oraz tradycyjnie “jestem humanistką, nie znam się na tym, ale”.

  Mam tylko nadzieję, że nie będzie żadnego referendum w tej sprawie, ani nawet głosowania w Sejmie, bo wtedy dopiero zacznie się piekło.

  Edit: broszurka dostępna tu:
  http://www.boell.pl/web/222-855.html

 51. m_caliban
  May 12th, 2011 at 21:06 | #51

  @ niedofizyk “zamiast budować EJ mamy ograniczyć straty przesyłowe, wynoszące “aż 13%”

  Ofc nie jako argument za albo przeciw EJ, ale ile jest prawdy w obiegowej opinii o tym, że polskie sieci przesyłowe/podstacje/whatever są niewydajne i wymagają gruntownej modernizacji? Brzmi ledżit, ale ile energii możnaby zaoszczędzić i jakim kosztem?

 52. niedofizyk
  May 12th, 2011 at 21:22 | #52

  m_caliban :

  Ofc nie jako argument za albo przeciw EJ, ale ile jest prawdy w obiegowej opinii o tym, że polskie sieci przesyłowe/podstacje/whatever są niewydajne i wymagają gruntownej modernizacji? Brzmi ledżit, ale ile energii możnaby zaoszczędzić i jakim kosztem?

  Rzepa :

  Części strat nie da się uniknąć, ale te dane oznaczają, że straty w Polsce są większe od średniej unijnej nawet o połowę – mówi „Rz” prof. Władysław Mielczarski z Politechniki Łódzkiej.

  http://www.rp.pl/artykul/649811.html?print=tak

  Czyli niewiele da się zejść z tymi stratami (nie dziwne, skoro po drodze są 4 trafa). Choć niewątpliwie dobudowanie jakichś jednostek wytwórczych na północy tudzież wzmocnienie sieci przesyłowej (patrz brownouty w okolicach Ostrołęki latem 2006r.) byłoby sensowne.

 53. niedofizyk
  May 12th, 2011 at 21:35 | #53
 54. Temujin
  May 12th, 2011 at 22:02 | #54

  Chciałem puścić trollbaita na Krypolu ale jakże profesjonalny – jak na nowoczesną lewicę przystało – konfig jumli mnie zatrzymał.

 55. invinoveritas
  May 12th, 2011 at 23:26 | #55

  Wywiad:
  “Najpierw był oczywiście Blog de Bart, ale jako że napisanie notki zajmuje mi jakiś miesiąc, potrzebowałem nieco szybszego medium.”

  Jakiś miesiąc (od 17 lutego)?!
  Szybsze medium?!

 56. May 13th, 2011 at 01:00 | #56

  niedofizyk :

  -polska gospodarka jest “najbardziej energochłonna”

  To nie jest dalekie od prawdy, przynajmniej jeśli rozpatrywać kraje OECD albo UE-27. Zaraz… to jest argument przeciw EJ? Wat de fak?

 57. niedofizyk
  May 13th, 2011 at 10:40 | #57

  asmoeth :

  To nie jest dalekie od prawdy, przynajmniej jeśli rozpatrywać kraje OECD albo UE-27. Zaraz… to jest argument przeciw EJ? Wat de fak?

  No więc zależy, co rozumiemy pod hasłem “energochłonna”. kWh/zł? Bo zużycie prądu na łebka mamy wciąż znacznie niższe od zachodnich sąsiadów.

 58. Benzodiazepiny
  May 13th, 2011 at 10:54 | #58

  http://forum.gazeta.pl/forum/f,86962,Pasozyty_candida.html

  Szedłem i nagle – to.
  Co to właściwie jest? Bo się tam notorycznie odsyłają rodzice autystycznych dzieci.

 59. T.
  May 13th, 2011 at 10:56 | #59

  @ niedofizyk:
  W 2008 roku w kilogramach ekwiwalentu ropy na 1000 euro PKB: Polska miała 383, przy średniej dla EMU na 160 i EU27167. Niby wygląda źle, ale Węgry miały 400 a Czechy 525. Szwajcaria 88 a Japonia 90.

  Część z Was już się domyśla, że duże znaczenia ma struktura gospodarki! Choć, jak pokazuje przykład Japonii można mieć wysoką efektywność energetyczną przy rozwiniętym przemyśle.

  Od 1997 roku energochłonność polskiej gospodarki zwiększyła się o 40% (wspomniany wskaźnik spadł z 620).

 60. T.
  May 13th, 2011 at 10:57 | #60

  Energochłonność zmniejszyła się o 40% oczywiście.

 61. twarzoch
  May 13th, 2011 at 10:57 | #61

  @ szkodliwość elektrowni jądrowych
  W Niemczech wykryto ponoć wzrost zachorowań na białaczkę u dzieci mieszkających w pobliżu (<5 km) elektrowni atomowych (robiono kilka tego typu badań, nie wszystkie to potwierdzały). Nie mogę znaleźć w tym momencie tego artykułu podsumowującego badania, ale jak dla mnie wyniki nie były jednoznaczne.
  Tu mam dotyczący jednej elektrowni:
  http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC1892150/
  Natomiast ostatnie badania w UK tego samego typu nie wykazało żadnych powiązań. A tutaj wytłumaczenie klastrów białaczki:
  http://www.bbc.co.uk/news/magazine-13374325

  Edit:edycja działa

 62. f_a_t_e
  May 13th, 2011 at 10:58 | #62

  Benzodiazepiny :

  http://forum.gazeta.pl/forum/f,86962,Pasozyty_candida.html
  Szedłem i nagle – to.
  Co to właściwie jest? Bo się tam notorycznie odsyłają rodzice autystycznych dzieci.

  Noale już było http://blogdebart.pl/2009/06/02/choroby-urojone-candida/

 63. May 13th, 2011 at 11:13 | #63

  twarzoch :

  W Niemczech wykryto ponoć wzrost zachorowań na białaczkę u dzieci mieszkających w pobliżu (<5 km) elektrowni atomowych (robiono kilka tego typu badań, nie wszystkie to potwierdzały).

  O, to brzmi dokładnie jak wcześniejszy health scare, według którego na białaczkę zapadały dzieci mieszkające blisko linii wysokiego napięcia.

 64. niedofizyk
  May 13th, 2011 at 11:56 | #64

  bart :

  O, to brzmi dokładnie jak wcześniejszy health scare, według którego na białaczkę zapadały dzieci mieszkające blisko linii wysokiego napięcia.

  Ja to słyszałem w wersji “maszyniści chorują na białaczkę”. W tym jest w ogóle jakiś cień prawdy? Przecież te fale 50Hz są wszędzie (wystarczy dotknąć wejścia we wzmacniaczu), nie tylko pod liniami…

 65. May 13th, 2011 at 12:02 | #65

  niedofizyk :

  W tym jest w ogóle jakiś cień prawdy?

  Z tego co wiem, to konsensus wśród epidemiologów mówi, że nie.

 66. Gammon No.82
 67. niedofizyk
  May 13th, 2011 at 12:27 | #67

  @Wywiad:
  OMG, w komentarzach na KP ktoś łyknął najstarszą copypastę.

 68. May 13th, 2011 at 12:41 | #68

  @ Gammon No.82:
  Piękne!
  Najbardziej podobają mi się te postaci imitujące strzały poprzez równomierne unoszenie giwer w pozycji leżąc (od 2.20).

 69. niedofizyk
  May 13th, 2011 at 12:44 | #69

  Bardzo dobrze się ogląda z tym podkładem:
  http://www.youtube.com/watch?v=MK6TXMsvgQg

 70. May 13th, 2011 at 12:57 | #70

  @ niedofizyk:

  LOLZ

 71. May 13th, 2011 at 13:06 | #71

  #szczepienia

  W dzisiejszej “Rzepie” w dodatku Eko+ (papier) rozprawiają się z głupotami antyszczepionkowców, wykazując bezsporną skuteczność szczepień.

 72. PawelSJ
  May 13th, 2011 at 13:49 | #72

  Gammon No.82 :

  Przepraszam, ale czy wszyscy już znają? (kompania! kombinezony przeciwżenowe włóż!).

  Jezujezu, jak on tak biega w kupie trepów z tą flagą – chciałbym zobaczyć ujęcia, jak masakruje ich jakiś antypolski niemco-żydo-rus z KMu, i w ogóle jak robi z tego fiuta połączenie pierwszych scen z szer.Ryana, Wroga u Bram i czegoś o I WŚ…

 73. May 13th, 2011 at 13:59 | #73

  Martwię się o Jasia Kapelę, bo nie wiem co go skłania do wywiadów z dziwnymi ludźmi. Najpierw ten świr od Jaszczurów, a teraz jakiś kibol, a do tego obydwaj z jakichś durnych think tanków.

 74. May 13th, 2011 at 14:41 | #74

  Gammon No.82 :

  Przepraszam, ale czy wszyscy już znają? (kompania! kombinezony przeciwżenowe włóż!).

  Tekst, teledysk oraz wokalista zrekombinowali mi DNA.

 75. PGolik
  May 13th, 2011 at 16:20 | #75

  radkowiecki :

  Tekst, teledysk oraz wokalista zrekombinowali mi DNA.

  To sobie jeszcze zobaczcie blogaska lidera (to chyba ten wokalista, nie wnikałem). Całość, od designu (papierz w ogniu!) do treści zrobiła mi krzywdę w psychice.
  Np. z notki o tym, że koedukacja to zło:
  “Ja osobiście posiadam mnóstwo kursów, znam trzy języki, brałem udział na prestiżowych stażach za granicą i… nic.”
  Z tym “nic” to bym się akurat zgodził.

  Edyta:
  Jest jeszcze stronka zespołu.
  “Gramy melodyjnego rocka ze świerzymi brzmieniami i przede wszystkim własnymi tekstami utworów.”
  Rzeczone teksty dostępne (wchodzicie na własną odpowiedzialność). “Świerze”, faktycznie.

 76. zagubiony
  May 13th, 2011 at 16:27 | #76

  Gdzie nowe notki?

 77. vauban
  May 13th, 2011 at 16:45 | #77

  Gammon No.82 :

  Przepraszam, ale czy wszyscy już znają? (kompania! kombinezony przeciwżenowe włóż!).

  Hm, typuję miejsce akcji na któryś z fortów Modlina. Przezabawna jest ta inscenizacja zdobywania nawierzchni fortu przez własną załogę (wybiegają wszak z koszar). #rapiery

 78. May 13th, 2011 at 17:31 | #78

  niedofizyk :

  Bardzo dobrze się ogląda z tym podkładem:

  Katedra Żenetyki dzięki specjalnemu oprogramowaniu przygotowała stosowną wersję.

 79. May 13th, 2011 at 17:48 | #79

  bart :

  O, to brzmi dokładnie jak wcześniejszy health scare, według którego na białaczkę zapadały dzieci mieszkające blisko linii wysokiego napięcia.

  A ja mam dowód anegdotyczny: znałem kolesia, który miał linię wysokiego napięcia – słup konkretniej – praktycznie zaraz obok domu i zmarł na białaczkę.

 80. Gammon No.82
  May 13th, 2011 at 18:15 | #80

  vauban :

  inscenizacja zdobywania nawierzchni fortu przez własną załogę

  To jest zakończony powodzeniem kontratak na najeźdźcę, który zdradziecko wdarł się w nasze prasłowiańskie wały.

  PGolik :

  To sobie jeszcze zobaczcie blogaska lidera

  Słyszał nawet o niejakim Ambrahamie Lincolnie.

 81. May 13th, 2011 at 18:44 | #81

  eli.wurman :

  Katedra Żenetyki dzięki specjalnemu oprogramowaniu przygotowała stosowną wersję.

  bardzo mi Panowie poprawili tym humor, co było mi bardzo potrzebne i za co dziękuję (też bardzo).

 82. Benzodiazepiny
  May 13th, 2011 at 19:10 | #82

  f_a_t_e :

  Noale już było http://blogdebart.pl/2009/06/02/choroby-urojone-candida/

  Noale żeby tak w biały dzień? Na forum gazeta.pl? U tych gości od Technologii?

  Może jeszcze małe podforum o teoriach zamachu smoleńskiego?

 83. May 13th, 2011 at 20:39 | #83

  @twarzoch :

  @ szkodliwość elektrowni jądrowych
  W Niemczech wykryto ponoć wzrost zachorowań na białaczkę u dzieci mieszkających w pobliżu (<5 km) elektrowni atomowych (robiono kilka tego typu badań, nie wszystkie to potwierdzały). Nie mogę znaleźć w tym momencie tego artykułu podsumowującego badania, ale jak dla mnie wyniki nie były jednoznaczne.

  To był pewien czas temu wielki news tutaj, ale jak przyszło do szczegółów to się okazało że średnio w próbie powinny być na przykład cztery przypadki, a było siedem (w każdym razie o taki rząd wielkości chodziło). OMG elektrownie jądrowe zabijają masowo !!111!!

 84. May 13th, 2011 at 20:48 | #84

  A ja dowiedziałem się, że raka można wyleczyć w jedną noc. Plus: virus = bakteria = grzyb = rak.

 85. artiil
  May 13th, 2011 at 21:09 | #85

  asmoeth :

  Plus: virus = bakteria = grzyb = rak.

  Whatever alternative cancer treatment plan you eventually decide on, it is important to have a protocol in this treatment plan that kills the cancer fungus inside of you.

  Did you know that most alternative cancer treatments either directly or indirectly kill the yeast-like fungus that causes cancer? Some of these include the Gerson Therapy Diet, the Bob Peck protocol, the Overnight Cure for Cancer, 714X, Garlic, Sodium Bicarbonate (Baking Soda), MMS (Miracle Mineral Supplement), Apple Cider Vinegar and Lemon Juice, the Hulda Clark protocol, and herbal remedies that purify the blood such as Essiac tea to name just a few. This is what all of these cancer treatments have in common – they kill fungus!

  Some of these treatment options are more difficult than others, so it is important to find one or more that suits you – because they all effectively do the same thing: kill the cancer fungus.

  Kill the cancer fungus! Swoją drogą, zabrakło cieciorki czy zappera na pasożyty…

 86. Aethelstan
  May 13th, 2011 at 23:56 | #86

  Sprzed 2 tygodni, ale dopiero teraz się natknąłem: kolejny cud Dżejpitu!

  While many world leaders praised the U.S. killing of Osama bin Laden, the president of Peru went a step further on Monday, calling the development the first miracle of Pope John Paul II since he was beatified last weekend.

  “I have said that his first miracle has been to remove from the Earth this demonic incarnation of crime, evil and hatred,” Peruvian president Alan Garcia said, according to CNN affiliate America TV in Peru.

 87. armatus
 88. May 14th, 2011 at 12:02 | #88

  eli.wurman :

  Katedra Żenetyki dzięki specjalnemu oprogramowaniu przygotowała stosowną wersję.

  Boskie!

 89. Filip
  May 14th, 2011 at 13:08 | #89

  vauban :

  Gammon No.82 :
  Przepraszam, ale czy wszyscy już znają? (kompania! kombinezony przeciwżenowe włóż!).

  Hm, typuję miejsce akcji na któryś z fortów Modlina. Przezabawna jest ta inscenizacja zdobywania nawierzchni fortu przez własną załogę (wybiegają wszak z koszar). #rapiery

  Melduję uprzejmie, że to fort Bema w Warszawie.
  Nadto: Bartu, lud (wciąż) błaga o notkę!

 90. Gammon No.82
  May 14th, 2011 at 13:20 | #90

  armatus :

  WTEM:

  UKAZAŁ SIĘ NA NIEBIE FORSZPAN. Przecież przepowiadałem niedawno.

  EDIT:
  Filip :

  fort Bema w Warszawie

  Bema pamięci meniętny epsod.

 91. artiil
  May 14th, 2011 at 15:58 | #91

  Średniowiecza nigdy nie było!

  Naukowiec stworzył pojęcie „Phantom Time Hypothesis” – czas widmowy. W swojej pracy życzliwie prosi o cierpliwość i otwarcie na nowe idee, ponieważ to co stara się przedstawić jest wysoce niekonwencjonalne. Zgodnie z hipotezą, lata 614-911 nigdy nie istniały. Dodano je do kalendarza wiele wieków temu w wyniku błędu lub celowej manipulacji zaplanowanej przez spiskowców.

  The Phantom Time Hypothesis suggests that the early Middle Ages (614-911 A.D.) never happened, but were added to the calendar long ago either by accident, by misinterpretation of documents, or by deliberate falsification by calendar conspirators. This would mean that all artifacts ascribed to those three centuries belong to other periods, and that all events thought to have occurred during that same period occurred at other times, or are outright fabrications.

  Źródło Źródło pierwotne (PDF)

  Boszzzz…

 92. Gammon No.82
  May 14th, 2011 at 16:26 | #92

  artiil :

  Naukowiec stworzył pojęcie

  Chorus:
  “And it’s Troll Troll Troll
  And it’s Troll Troll Troll
  And it’s Troll Troll Troll
  That you love
  And it’s Troll Troll Troll”

 93. Anna
  May 14th, 2011 at 18:33 | #93

  Przychodzę, przychodzę, przychodzę i wciąż nie ma notki. Ból i gorycz. Przy okazji dam Wam bardzo piękny prezent, ale proszę go nie rozmieniać na drobne w komciach, a poświęcić mu sążnistą notkę (i dać potem link ofc), gdyż zaprawdę powiadam Wam, godzien jest:
  http://www.sott.net/articles/show/223317-9-Questions-That-Stump-Every-Pro-Vaccine-Advocate-and-Their-Claims
  nie muszę chyba dodawać, że ma już pierdylion tłumaczeń na polski i wszyscy Prawdziwie Świadomi (nie, to nie o Was, jaszczurze pomioty) biją allaszki? Przeprowadziłam nawet research w sprawie tożsamości Mihalovica, i co tu mówić: duża, duża radość. Wspaniałomyślnie rzucam do podziału, bo sama nie skorzystam. Bon appetit.

 94. May 14th, 2011 at 20:00 | #94

  artiil :

  Średniowiecza nigdy nie było!

  Starebyło! Jest też alternatywna hipoteza.

 95. vauban
  May 14th, 2011 at 21:36 | #95

  @ Gammon No.82:
  Tom Waits nie zaśpiewał tego wyłącznie przez nieuwagę.

 96. May 14th, 2011 at 22:27 | #96

  Anna :

  proszę go nie rozmieniać na drobne w komciach, a poświęcić mu sążnistą notkę (i dać potem link ofc), gdyż zaprawdę powiadam Wam, godzien jest:
  http://www.sott.net/articles/show/223317-9-Questions-That-Stump-Every-Pro-Vaccine-Advocate-and-Their-Claims

  a ja rozmienie, bo jest ladna notka po angielsku
  http://www.sciencebasedmedicine.org/?p=5025

 97. Anna
  May 14th, 2011 at 23:56 | #97

  @migg, wiem, ze jest, niestety nie została przetłumaczona, co się znaczy: Internety nadal żyją w przekonaniu, że nigdy nie przeprowadzono nad szczepieniami badań z podwójną ślepą próbą. Zresztą trafiłam na tę notkę wtedy, kiedy już sama mozolnie odpowiedziałam na wszystkie 9 pytań podpierając się pubmedem, co zajęło mi parę godzin. I poczułam się głupio.

 98. artiil
  May 15th, 2011 at 02:34 | #98

  @asmoeth:
  Oj tam, oj tam, zaraz że było. Ten Węgier też jest niezły. NB, dzięki Uenifeuowi znalazłem układ okresowy irracjonalnych nonsensów (nawet jeśli suchar).

 99. May 15th, 2011 at 10:22 | #99

  eli.wurman :

  Katedra Żenetyki dzięki specjalnemu oprogramowaniu przygotowała stosowną wersję.

  Oj, nie na długo. :)

  http://eliwurman.tumblr.com/post/5493495888/i-want-more-more-more

  A tak serio: w jaki sposób przeróbka mająca charakter parodii, zrobiona z już rozpowszechnionego za darmo przez “tubę” filmiku podpada pod “naruszenie praw majątkowych”?

 100. Gammon No.82
  May 15th, 2011 at 11:05 | #100

  DoktorNo :

  A tak serio: w jaki sposób przeróbka mająca charakter parodii, zrobiona z już rozpowszechnionego za darmo przez “tubę” filmiku podpada pod “naruszenie praw majątkowych”?

  Na moje oko w żaden nie podpada (ale niektórzy działają na zasadzie “niech no byk ryknie, klękajcie narody!”), a w ogóle:
  Ustawa Prawo autorskie, art. 29 ust. 1
  “Wolno przytaczać w utworach stanowiących samoistną całość urywki rozpowszechnionych utworów lub drobne utwory w całości, w zakresie uzasadnionym wyjaśnianiem, analizą krytyczną, nauczaniem lub prawami gatunku twórczości.”

  Parodia się w to ostatnie łapie jak najbardziej.
  EDIT:
  Na dodatek – na moje oko – parodia nadętego utworu propagandowego.

  EDIT II:

  oraz wytłumaczenia w jaki sposób posiadł klip

  Odpowiedzieć “posiadłem go siłą pożądania”.

  i za pomocą jakich narzędzi dokonał jego edycji.

  Odpowiedzieć “niestety, to jest tajemnica handlowa”.

Comment pages
1 19 20 21 22 23 3563
 1. No trackbacks yet.

Optionally add an image (JPEG only)