Home > Personalo > [tu wstaw tytuł utworu muzycznego zawierający słowo “hell”] (notka techniczna)

[tu wstaw tytuł utworu muzycznego zawierający słowo “hell”] (notka techniczna)

February 17th, 2011 Leave a comment Go to comments

Jak zapewne zauważyliście, blog przechodził ostatnio przez niewielkie turbulencje. Pojawiały się błędy 503 à la Salon24. Na kilka dni wyłączyłem możliwość komentowania, co odbiło się echem na Blipie („OMG, #rozłamwttdkn jest prawdą!”, „OMFG, CENZURA NA BDB!!1”). Dziś, kiedy błędy zniknęły, a komcie wróciły, mogę potwierdzić to, co traceroute mówi już od ponad tygodnia: Blog de Bart zmienił dostarczyciela hostingu.

Pożegnałem się z nazwą.pl. Nazwa.pl to fajny provider, mają dużo ładnych ruchomych wykresików pokazujących spektakularne przekraczanie najróżniejszych parametrów i limitów przez, powiedzmy, popularnego blogaska z dużym ruchem. OK, jestem trochę niesprawiedliwy, nazwa.pl bardzo się poprawiła, poluzowali limity, w przypadku ich przekroczenia wprowadzili dłuższy czas na rozwiązanie problemu przez użytkownika i ogólnie zrobili się nieco milsi. Nie zmienia to jednak faktu, że nazwa.pl nie jest idealnym hostingiem dla bloga z ponad pięćdziesięcioma tysiącami komentarzy, z grupą użytkowników kompulsywnie klikających Refresh, z adminem kompulsywnie klikającym Refresh i atencyjnie sprawdzającym referrale co dwadzieścia sekund, bo może ktoś wszedł z wątka na Wegedzieciaku z 2009 roku i trzeba sprawdzić, czy ktoś w owym wątku czegoś nowego nie napisał, i z tym samym adminem, który nie umie skonfigurować cache tak dobrze, żeby odciążyć biedne serwery nazwy.pl, a jak już skonfiguruje, to się okazuje, że nowa dynamiczna blogrolka rozwala któryś z tych wielu efektownie ilustrowanych limitów nazwy.pl. I jak już odkryje problem i mu zaradzi, to przychodzi przedstawiciel pewnej tajemniczej quasi-masońskiej grupy i składa propozycję taniego hostingu na serwerze, którego nazwę admin słyszał wielokrotnie od dawna w Usenecie i zawsze mu się kojarzyła z głupimi śmiesznymi obrazkami Ludźmi Którzy Potrafili Zakładać Nowe Grupy w Hierarchii pl.* i ogólnie Rozumieli Internet Od Zaplecza. No, pomyślał admin Blog de Bart, tu będę miał debeściarski tech support.

I faktycznie, przenosiny blogaska przebiegły niezwykle sprawnie, zwłaszcza w porównaniu z tzw. Spoconym Weekendem, kiedy przenosiłem bloga i bazę sam, bez wsparcia, z jednego serwera w nazwie.pl na drugi (OMFG gdzie moje notki, gdzie moje wszystkie piękne notki, o, tu są, OMFG gdzie moje polskie literki, gdzie moje wszystkie piękne polskie literki, co to za krzaczki w moich pięknych notkach). Dostawałem nawet na bieżąco informacje z pola walki. Jedną zapamiętałem szczególnie: „legenda polskiego internetu (nie ja) właśnie ci to naprawiła”.

Wszystko było już podpięte i ładnie działało w testach. Więc przełożyliśmy wajchę z nazwy.pl na nowy serwer.

I nastąpiła taka rozmowa między doświadczonym masonem a mną:

– Trochę tego ruchu masz, włącz supercache pliz.
– Już czekaj, tylko tutaj…
– WŁĄCZ SUPERCACHE JUŻ

Na szczęście mój nowy provider nie udostępnia takich fikuśnych wykresików jak nazwa.pl i nie mogłem podziwiać, jak animowane flashowe słupeczki przebijały czerwoną linię z napisem LIMIT i wylatywały hen, daleko pod niebo. Natychmiast zobaczyłem was, drodzy czytelnicy, jak siedzicie przed monitorami i klikacie Refresh, Refresh, Refresh, i robicie mi server load 67, cokolwiek to znaczy, ale podobno powyżej 10 jest kiepsko, a powyżej 30 bardzo źle. Potem się niby uspokoiło, a potem przyszedł ruski robot Yandex i próbował przeczytać całego blogaska naraz, i znowu wszystko padło, ale zostało wyregulowane i teraz powinno wszystko działać świetnie, że hej. Dlatego oficjalnie obwieszczam, słuchajcie teraz zwłaszcza wy święci młodziankowie z Forum Frondy czy gdzie tam się teraz gnieździcie z tą waszą konserwatywną kontrrewolucją, słuchajcie i się burzcie, że Blog de Bart jest obecnie

Tags:
 1. April 12th, 2011 at 15:45 | #1

  Happening oczywiście piękny. Ale też przyczynek do tego, żeby wrócić do zdania, że wpatrywanie się w Otchłań może być niebezpiecznie.

  Pamiętam, że kiedy pojawił się pierwszy odcinek serialu pani Stankiewicz, to w jakiś omówieniach ktoś opowiadał, że babce się nieco odleciało, kiedy poznała Wildsteina. I motyw się zrobił taki: z jednej strony Wielki Smutny Mentor, z drugiej cały rok na Przedmieściu. Wykłady + ćwiczenia.

  To się chyba musiało skończyć w namiocie.

  Zaś w samym namiocie jednego elementu brakuje. Krzyża. Ciekawe czy na namiot z krzyżem siepacze też podniosą rękę?

 2. Gammon No.82
 3. April 12th, 2011 at 19:49 | #3

  Gammon No.82 :

  Hej, miłośnicy gier towarzyskich!
  http://www.rebel.pl/product.php/1,606/20843/Kocham-Polske.html
  http://www.rebel.pl/product.php/1,606/20845/Slawni-Polacy.html
  Et caetera.

  Na mnie się nie patrzcie – ja tego testować nie zamierzam.

 4. April 12th, 2011 at 21:33 | #4

  wow!

  “„Skryptorium” gra benedyktyńska i „Ora et labora” – to dwie gry planszowe w jednym opakowaniu przybliżające życie Opactwa Benedyktynów”

  http://www.rebel.pl/product.php/1,606/20842/Skryptorium.html

 5. armatus
  April 12th, 2011 at 22:22 | #5

  Czekam na gry “Niezależny dziennikarz śledczy”, “Obrońca krzyża” i “Poseł pis”.

 6. armatus
  April 12th, 2011 at 22:28 | #6

  “Cywilizacja śmierci próbuje odebrać dzieci redaktorowi Terlikowskiemu i oddać je na wychowanie parze homoseksualnej. Tracisz kolejkę pisząc artykuł dla Frondy”.

  “Janke skasował twój blog z Salonu 24. Wracasz na pole Start”.

  “Udaje ci się otworzyć nową niezależną platformę blogową. Otrzymujesz dodatkowy rzut kostką”.

 7. GrubyMaciek
  April 12th, 2011 at 22:57 | #7
 8. Anna
  April 13th, 2011 at 00:17 | #8

  http://www.szansaspotkania.net/index.php?page=2717

  było to już? Tak czy inaczej zajmowanie się naprotechnologią i przyległościami kiedyś mnie w końcu zabije. Ze śmiechu.

 9. vauban
  April 13th, 2011 at 01:52 | #9

  @ armatus:
  “komentują twoją notkę na Blog de Bart. Masz dodatkowy rzut kostką, jeśli wyrzucisz 1, wracasz na start. Jeśli wyrzucisz 6, masz jeszcze jeden rzut. Jeśli ponownie wyrzucisz jeden, idziesz na pole ^astromaria i czekasz dwie kolejki”.
  Normalnie, Monopoly, jak mi Cthulhu miły.

 10. armatus
  April 13th, 2011 at 02:10 | #10

  Możemy zrobić taką grę :)

  Nazwiemy ją “Wyścig po leki”.

  Niech każdy wymyśli po trzy pola i jedziemy :)

 11. April 13th, 2011 at 11:01 | #11
 12. April 13th, 2011 at 11:03 | #12

  Tymczasem na Nowym Ekranie:

  Oskarżam premiera Donalda Tuska o zawiązanie spisku przeciwko ustrojowi demokratycznemu wspólnie z Bronisławem Komorowskim, o wykorzystywanie służb mundurowych do bicia obywateli, o łamanie Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej, o próbę zamachu stanu.

 13. tannenberg
  April 13th, 2011 at 12:20 | #13

  GrubyMaciek :

  Bo Papież Wielkim Polakiem Był
  http://www.rebel.pl/product.php/1,606/20844/Dookola-swiata-z-Janem-Pawlem-II.html

  Rebel-ya?

 14. Starosta Melsztyński
  April 13th, 2011 at 12:33 | #14

  Wy to macie ciekawie w tej Polsce. W Szwecji to tylko podatki pół procenta w górę (opozycja) lub pół procenta w dół (rząd). Za to nie da się chyba postawić pod Trybunał Stanu?

  Ale, ale z tym namiotem to coś podobnego w Szwecji było. Pewnego taksówkarza z Armasjärvi pozbawiono zezwolenia na prowadzenie taksówki, więc na trzy miesiące przeniósł się do skrzyni ustawionej na centralnym placu Sztokholmu i zamieszkał w niej, prowadząc strajk głodowy. I po czterech latach Trybunał Europejski (gdy wyczerpał wszelkie możliwości odwoławcze) przyznał mu rację, ucierając nosa Szwecji.

  Przy okazji Folke Pudas, bo tak się zwał ów taksówkarz, został bohaterem ludowym i nazwano jego imieniem przepis prawny powstały po jego akcji.

  http://www.nsd.se/nyheter/kalix/artikel.aspx?ArticleId=3902484

 15. armatus
 16. Starosta Melsztyński
  April 13th, 2011 at 12:47 | #16

  @ armatus:

  Nieno, Kościół Szwedzki to zdaje się największy posiadacz ziemski w Szwecji.

  A tutejszy KK stracił swe majątki bezpowrotnie pół tysiąclecia temu. Może nie ma tu tak sprawnych rewindykatorów?

 17. April 13th, 2011 at 14:09 | #17

  GrubyMaciek :

  a inne kultury poznać trzeba żeby nie było że Kydryński
  http://www.rebel.pl/product.php/1,606/18622/Poznaj-i-pokochaj-Afryke.html

  Łomatko…

  Za taką cenę, to naprawdę świetnie wydana gra rodzinna. Jeśli interesują Cię przygody misjonarzy nawracających w Afryce, to możesz się wiele dowiedzieć z pytań testowych w kartach. Gra skłoni także do odczytania kodu z Biblii.

  My dostaliśmy ją w prezencie od radia, nie spodziewając się wyraźnego wyznaniowego zabarwienia…

  Ten Rebel.pl to jakieś wydawnictwo przykościelne? A nie, wróć, mają “Gry Erotyczne”…

  @ armatus:

  Jeszcze jeden wariant: “Rejestrujesz bloga w niezależniej platfomie blogowej. Trzcisz trzy kolejki z trudem znosząc obelgi i podejrzenia współużytkowników”.

  bart :

  Ostrożnie z płynami.

  Nie widzicie ironii z tą sztuczną mgłą…?

 18. armatus
  April 13th, 2011 at 15:00 | #18

  “Ktoś założył stronę na FB “Zajdel dla Terlikowskiego”. Rzucasz kostką tak długo, aż nie wyrzucisz 6 i nie zorientujesz się, że to trolle z TTDKN-u.”

 19. armatus
  April 13th, 2011 at 15:03 | #19

  He he, epic!

  http://forum.fronda.pl/?akcja=pokaz&id=3791176

  Szanowni Państwo

  W ciągu ostatnich pięciu lat jesteśmy świadkami bezprzykładnego gnojenia polskich patriotów, walki z polską religią, kulturą, tradycją, pamiątkami, której celem jest ostateczne doprowadzenie do zniszczenia polskości, czyli realizacji tego celu, który nie udał się przez sto pięćdziesiąt lat ani trzem zaborcom, ani barbarzyńcom niemieckim, ani barbarii sowieckiej okupującej i niszczącej nasze ziemie i polski naród przez ostatnie pięćdziesiąt lat. Siły cywilizacji śmierci są obecnie w natarciu praktycznie we wszystkich meinstreamowych mediach, a nieliczne szańce prawdy i wolnej Ojczyzny, jak Radio Maryja, Telewizja Trwam, Nasz Dziennik mogą zostać wkrótce całkowicie zlikwidowane. Zapanuje sytuacja, gdy katolicy, Polacy w swojej własnej Ojczyźnie nie będą dysponować żadnym medium, które mogłoby wyrażać i ch przekonania i pragnienia.

  Po ostatnich wydarzeniach na FF i antypolskim sposobie moderacji forum i blogowiskiej widać wyraźnie, że w nagonce na polskość bierze też udział internetowy portla Fronda.pl pod redakcją dyżurnego medialnego katolika, niejakiego Tomasza Terlikowskiego, którego główną specjalnością są pogąwędki z Polikotem i promowanie podobnych odrażajacych kreatur, zarówno w mediach jak i na swoim własnym portalu. Portal Fronda.pl bierze udział w gnojeniu polskości metodami zakamuflowanymi, co jest tym bardziej perfidne, że lepszy wróg jawny, niż ukryty. Fronda staje się tubą sił antypolskich i antynarodowych, w dodatku na portalu pisują bezkarnie zwykłe wulgarne żule, jak należy sądzić przy pełnej akceptacji redakcji.

  W związku z tym chcielibyśmy Państwa poinformować, że powstaje niezależna strona internetowa oraz forum, których celem będzie bieżący monitoring i ocena Frondy.pl oraz dalszych niecnych działań zmierzających do zniszczenia naszego narodu, które nie mamy najmniejszej wątpliwości, że nastąpią. Nie godzimy się, żeby pod szyldem katolicyzmu i za parawanem inicjatywy Żywego Różańca siły antypolskie realizowały swoją niszczycielską strategię wobec naszej Ojczyzny. Dlatego pod szczególną opiekę weźniemy dyżurnego medialnego katolika T.T., który okazał się zwykłym tchórzem i kłamcą. Unika jak ognia wszelkiej polemiki, boi się bowiem, że nie wyszły na jaw jego antypolskie działania.

  O terminie i adresie powstającej strony poinformujemy Państwa w najbliższym możliwym terminie.

  Pozdrawiamy serdecznie

 20. Z.
  April 13th, 2011 at 15:23 | #20

  DoktorNo :

  Ten Rebel.pl to jakieś wydawnictwo przykościelne? A nie, wróć, mają “Gry Erotyczne”…

  Sam jesteś wydawnictwo.
  To sklep online z grami. Z tego co pamiętam to startowali o erpegów, potem zdywersyfikowali na planszówki, a że teraz jest na to boom, to stały się chyba ich głównym źródłem dochodu.
  Ogólnie to nie doszukiwałbym się ideologii – po prostu mają wszystko.

  Ale swoją drogą, te gry wyglądają na słabe, że aż żal patrzeć. Zastanawiałem się kiedyś, czy nie kupić dla jaj jakiegoś “Małego Powstańca”, ale spojrzałem na opis i wyszło mi, że nie dość, że tematyka kiepska, to jeszcze gra sama w sobie cienka.

 21. April 13th, 2011 at 16:23 | #21

  Z. :

  Ogólnie to nie doszukiwałbym się ideologii – po prostu mają wszystko.

  Dlatego napisałem “wróć”. :P

 22. miss.take
  April 13th, 2011 at 16:37 | #22

  “W Szwecji to tylko”

  Jako rowniez mieszkajacy w Szwecji czytelnik BdB proponuje sie spotkac i obalic cos z Systembolaget, zeby zabic nude.

 23. AJ
  April 13th, 2011 at 17:35 | #23

  GrubyMaciek :

  http://www.rebel.pl/product.php/1,606/18622/Poznaj-i-pokochaj-Afryke.html

  Proponuję zaorać słowo “familijny”. Nic dobrego już chyba z niego nie będzie. Tutaj ciekawy przykład.

 24. artiil
  April 13th, 2011 at 17:39 | #24

  Tym czasem w gimnazjach małe matury, czyli testy gimnazjalne. A w nich test humanistyczny. Przyjrzyjmy się szczególnie jednemu z pytań:

  Zadanie 26. (0–1)
  Uzasadnij, że Karol Wojtyła po wyborze na papieża pozostał patriotą.

  Dodajmy, iż praktycznie cała część humanistyczna przesiąknięta jest podobną tematyką: Pan Tadeusz, Mazurek Dąbrowskiego, bitwa pod Monte Cassino, patriotyzm wczoraj i dziś, patriotyzm oczami Zbigniewa Bońka, Stanisława Sojki i Anny Dymnej, rozprawka o patriotyzmie w czasie wojny i pokoju…

 25. April 13th, 2011 at 19:21 | #25

  Blipowy bullshit detector wykrył mocny kontent: http://schorzenia.com.pl/
  ale nie wiem, czy czasami nie było. Jeśli nowe i rozwojowe, proponuję przymierzyć się do notki pt. “Jogurcik w pochwie”, czy może jakoś podobnie.

 26. ojap
  April 13th, 2011 at 19:22 | #26

  Ks. Adam Spałek, diecezjalny wizytator katechizacji, przesłał naczelnikowi wydziału oświaty w Zabrzu opracowanie “Niebezpieczne przesunięcia kulturowe”. Prosił, by trafiło do wszystkich szkół w mieście. Naczelnik Andrzej Gąska życzenie duchownego spełnił. – Nie wnikałem w treść. Po prostu spełniłem prośbę – mówi.

  http://wyborcza.pl/1,75478,9429729,Kosciol_znow_ostrzega_przed_Harrym_Potterem.html

  Po co wnikać w treść skoro jest tak durna

  Przeciwko Potterowi przemawia objętość kolejnych tomów sagi. “Bajki typu Jaś i Małgosia można przeczytać w jeden wieczór, a Baba Jaga jest postacią negatywną i drugoplanową. . U Harrego Pottera mamy do czynienie z rodzajem permanentnego wdrukowania magicznej mentalności”

 27. armatus
  April 13th, 2011 at 19:41 | #27

  vauban :

  ale nie wiem, czy czasami nie było. Jeśli nowe i rozwojowe, proponuję przymierzyć się do notki pt. “Jogurcik w pochwie”, czy może jakoś podobnie.

  KASZANKA!!!

 28. April 13th, 2011 at 19:49 | #28

  Slotna natomiast przyniosła raport, od którego mi bardzo smutno i chce mi się pospierdalać.

 29. April 13th, 2011 at 20:02 | #29

  vauban :

  http://schorzenia.com.pl/

  Znany nieżyjący Bułgarski uzdrowiciel radził w zapobieganiu migreny
  (…)
  6.Wciągaj chłodną wodę nosem a wypuszczaj ustami

  Errmmm…wtf?
  Ostateczne Rozwiązanie Kwestii Migreny?

 30. April 13th, 2011 at 21:44 | #30

  szprota :

  Slotna natomiast przyniosła raport, od którego mi bardzo smutno i chce mi się pospierdalać.

  Ten raport jest sprzed trzech lat. Może coś się zmieniło od tamtej pory, ale jakoś w to wątpię.

  EDIT:

  Zeszłoroczny raport.

 31. April 13th, 2011 at 21:47 | #31

  Z. :

  Ale swoją drogą, te gry wyglądają na słabe, że aż żal patrzeć. Zastanawiałem się kiedyś, czy nie kupić dla jaj jakiegoś “Małego Powstańca”, ale spojrzałem na opis i wyszło mi, że nie dość, że tematyka kiepska, to jeszcze gra sama w sobie cienka.

  O przepraszam, Mali Powstańcy to dobra gra – temat tematem, ale mechanicznie działa bardzo sprawnie i daje odpowiednią ilość funu. Grałem w prototyp na którymś Pionku i na pewno jest lepsza niż wyżej wymieniane potworki.

 32. April 13th, 2011 at 21:56 | #32

  artiil :

  Tym czasem w gimnazjach małe matury, czyli testy gimnazjalne. A w nich test humanistyczny. Przyjrzyjmy się szczególnie jednemu z pytań:

  Zadanie 26. (0–1)

  Uzasadnij, że Karol Wojtyła po wyborze na papieża pozostał patriotą.

  Mam o tym notkę

 33. T.
  April 13th, 2011 at 22:57 | #33

  Misiael :

  szprota :
  Slotna natomiast przyniosła raport, od którego mi bardzo smutno i chce mi się pospierdalać.

  Ten raport jest sprzed trzech lat. Może coś się zmieniło od tamtej pory, ale jakoś w to wątpię.
  EDIT:
  Zeszłoroczny raport.

  To jest cudowne. 45% Polaków daje homoseksualistom będącym w intymnym związku prawo do związku partnerskiego a 42% daje im prawo do uprawiania seksu :)

 34. artiil
  April 13th, 2011 at 22:57 | #34

  @gothmucha:
  <3

 35. Gammon No.82
 36. April 14th, 2011 at 01:55 | #36

  artiil :

  Dodajmy, iż praktycznie cała część humanistyczna przesiąknięta jest podobną tematyką

  No i potem dziatkom (jak podrosną) odp**dala totalnie i dochodzi do takich rzeczy jak ta:

  http://rebelya.pl/discussion/23578/chyba-jeszcze-nie-prosilam-was-o-modlitwe-ale-tym-razem/#Item_0

  Czy to można leczyć? Jak bym nie wyjechał kiedyś, to bym się zastanawiał teraz.

 37. jaszczomp
  April 14th, 2011 at 08:05 | #37

  Przecież modlitwa podnosi kwalifikacje i zabezpiecza przed ewentualną ciążą (“na tym zakręcie”). Zachowujesz się jakbyś nie wiedział!!!

 38. April 14th, 2011 at 08:33 | #38
 39. artiil
  April 14th, 2011 at 09:32 | #39

  A już niedługo katolicka wersja Nocy Muzeów, czyli Noc Konfesjonałów

  Druga Noc Konfesjonałów odbędzie się w Wielkim Tygodniu w świątyniach Szczecina i Pomorza Zachodniego. Noc spowiedzi rusza o godzinie 21.37 w Wielki Czwartek. Potrwa do ranka w Wielki Piątek […]

  W mieście pojawią się banery, ulotki, plakaty promujące inicjatywę szczecińskich księży. Podobnie jak w ubiegłym roku akcja promowana będzie także przez portale społecznościowe i własną stronę internetową http://www.nockonfesjonalow.pl, która ma być uruchomiona do Niedzieli Palmowej. Można tam będzie znaleźć informacje na temat akcji, adresy kościołów biorących w niej udział, porady dotyczące rachunku sumienia i spowiedzi.

 40. ojap
  April 14th, 2011 at 23:19 | #40

  David jednak szperał dalej i w roku 2009 r. pytał o matkę w domu samotnych matek Los Molinos prowadzonym przez zakonnice. Tam mu powiedziano, że archiwa młodocianych matek, wśród których mogła być jego matka, zostały spalone w 1985 r., bo ‘rząd socjalistyczny zaczął prześladować Kościół’.

  http://www.wysokieobcasy.pl/wysokie-obcasy/1,53581,9400365,Tysiace_ukradzionych_dzieci.html

  Po prostu brak słów…

 41. armatus
  April 15th, 2011 at 00:59 | #41

  Nikt jeszcze nie skomentował najnowszego spamerskiego rzygu w pl.*?

  Establishment naukowy i medyczny nie przyzna się oficjalnie do istnienia
  świata duchowego czy życia po śmierci, nawet wobec niezbitych dowodów.
  Powodem oczywiście jest pieniądz. Tak, podobnie jak cały ten świat, nauka
  również nie uniknęła korupcji, i jest polem do zbijania biznesu.
  Badań w tematyce o ktorej piszę, po prostu z uprzedzenia i braku korzyści
  finansowych nikt nie chce ani wspierać, ani finansować, ani promować.
  O przypadkach kiedy to prawdziwi nieskorumpowani naukowcy stwierdzili że mają
  dowody na to, że każdy człowiek ma nieśmiertelną duszę, która jest właściwym
  umyslem i świadomością – napisały głównie portale i gazety związane z wiarą,
  katolickie.
  Redaktorzy “renomowanych” naukowych czasopism nie opublikują takich artykułów
  z prostego powodu:
  ośmieszenie poprzez materialistyczny establishment naukowy i biznesowy, a
  przecież redaktorom zalezy na ich pracy i źródle dochodu. – tymczasem jest to
  prawda.
  artykuły i materiały filmowe na ten temat nie ukazały się też na polskich
  głównych portalach np. na onecie, wp,interii,gazecie, a także w polskich
  czasopismach.
  Niektórzy naukowcy którzy szczerze poszukiwali prawdy, a nie uprawiali naukę
  jedynie dla biznesu
  – już przeprowadzili stosowne doświadczenia i obserwacje, i zdobyli niezbite
  dowody na istnienie duchowej świadomości i życia po śmierci.
  James Randi i jego milion dolarów za zademonstrowanie jakiegokolwiek “zjawiska
  paranormalnego”?
  A kto powiedział że ten człowiek jest uczciwy? Przecież to nie jest
  transmitowane na żywo w TV publicznej, gdzie oglądają miliony, tylko dzieje
  się w prywatnym zaciszu.
  Uważam, że wielu ludzi już mu przedstawiło dowody, ale on na siłę im wmówił że
  stosują sztuczki iluzjonistyczne itp. byle tylko nie wypłacić nagrody
  Nikt mu nie udowodni oszustwa, bo póki to nie będzie transmitowane na żywo na
  świat – nie ma po prostu takiej możliwości.
  To co jest w podręcznikach, encyklopediach, czasopismach naukowych, to co
  wykłada się na uczelniach to tylko ta część nauki,
  która przeszła przez cenzurę establishmentu, czyli została dopuszczona do
  wiadomości publicznej drogą głosowania większości…
  Musicie wiedzieć, że nauka posunęła się dalej, tylko media tego nie
  rozpropagowały, a wy ufacie mediom i stereotypowi a nie szukacie samodzielnie
  prawdy.

  Każdy człowiek ma nieśmiertelną duszę,
  która jest umysłem, jaźnią, świadomością, osobowością, pamięcią.
  Mózg jest interakcyjnym kwantowym odbiornikiem i nadajnikiem dla duchowego umysłu.
  Duchowy umysł nieustannie moduluje stany kwantowe w mikrotubulach,
  dlatego też właśnie mimo wysokiej temperatury, ciągle zachowują one kwantową
  koherencję,
  i synchronizują ze sobą poprzez splątanie kwantowe pracę wszystkich mikrotubul
  w mózgu,
  co się przekłada dopiero w dalszej kolejności na pracę neuronów.
  Neuronalna transmisja synaptyczna jest sterowana poprzez rozkazy z mikrotubul,
  a mikrotubule otrzymują je od duchowego umysłu którego wpływ objawia się
  poprzez modulację tych stanów kwantowych na poziomie subatomowym.
  To co odbierają zmysły – trafia do mikrotubul, a w konsekwencji do duchowego
  umysłu.
  To co myśli duchowy umysł
  – przekłada się poprzez mikrotubule i synapsy na sterowanie materią, czyli ciałem.
  Teoria dualizmu interakcyjnego John Carew Ecclesa,
  oraz kwantowa teoria świadomości Orch-OR Rogera Penrose i Stuarta Hameroffa
  – są prawdziwe.

  Przeczytajcie artykuł i poznajcie prawdę:

  http://www.orch-or.pl

  lub wpiszcie w google: świadomość to nie mózg

 42. Slotna
  April 15th, 2011 at 02:10 | #42

  Misiael :

  EDIT:

  Zeszłoroczny raport.

  Coz, nadal mniejszosc ankietowanych laskawie daje homoseksualistom prawo do uprawiania seksu, wiec raczej niewiele sie zmienilo :P

 43. April 15th, 2011 at 07:25 | #43

  armatus :

  Nikt jeszcze nie skomentował najnowszego spamerskiego rzygu w pl.*?

  Autorowi polecamy wypicie pół litra i sprawdzenie, jak w tych warunkach duch triumfuje nad materią, a dusza nieśmiertelna nad mózgiem.

 44. bantus
  April 15th, 2011 at 10:20 | #44

  http://www.gracjan.pinger.pl/
  Nie wiem czy to przypadek medyczny, czy jak to zaklasyfikować?

 45. April 15th, 2011 at 10:26 | #45

  @ bantus:
  Ależe Gracjan? Meh. #starebyło

 46. Gammon No.82
  April 15th, 2011 at 10:32 | #46

  armatus :

  świadomość to nie mózg

  A mocznik to nie nerki.

  Slotna :

  Coz, nadal mniejszosc ankietowanych laskawie daje homoseksualistom prawo do uprawiania seksu, wiec raczej niewiele sie zmienilo :P

  Ciekawe co by było, gdyby wpisać do ankiety pytanie “czy jesteś za tym, by pozwolić homoseksualistom na uprawianie Dentaria bulbifera“.

 47. April 15th, 2011 at 11:03 | #47

  bantus :

  http://www.gracjan.pinger.pl/

  Nie wiem czy to przypadek medyczny, czy jak to zaklasyfikować?

  Nawet na Joe Monsterze było.

 48. April 15th, 2011 at 11:05 | #48

  Gammon No.82 :

  Ciekawe co by było, gdyby wpisać do ankiety pytanie “czy jesteś za tym, by pozwolić homoseksualistom na uprawianie Dentaria bulbifera“.

  A potem na guglu pojawiłyby się zapytania w rodzaju “efekty zażywania Dentaria bulbifera”

 49. April 15th, 2011 at 11:08 | #49

  Słuchaj Bartu, jak cię błaga lud.

 50. April 15th, 2011 at 11:10 | #50

  Wiem, kurde, wiem.

 51. blue.berry
  April 15th, 2011 at 13:41 | #51

  ja to nawet z rozpaczy przeczytałam ostatnią notkę ponownie….

 52. Gammon No.82
  April 15th, 2011 at 13:43 | #52

  blue.berry :

  ja to nawet z rozpaczy przeczytałam ostatnią notkę ponownie….

  Jak nie będę miał innego wyjścia, jeszcze raz przeczytam wszystko od początku, razem z komentarzami.

 53. bantus
  April 15th, 2011 at 14:07 | #53

  W końcu wezmę się za archiwum.

 54. tannenberg
  April 15th, 2011 at 14:41 | #54

  armatus :

  kwantowa teoria świadomości Orch-OR Rogera Penrose

  To on aż tak puścił się poręczy?

 55. April 15th, 2011 at 17:17 | #55

  tannenberg :

  To on aż tak puścił się poręczy?

  Ostatnio, gdy sprawdzałem, to jego wizja była niepotwierdzoną hipotezą, być może nawet zbędną. Jednakże, z racji tego, że dotyczy kwantów i świadomości, nie może nie cieszyć się powodzeniem wśród paranów.

 56. ewa.mewa
  April 15th, 2011 at 19:31 | #56
 57. fronesis
  April 16th, 2011 at 16:32 | #57

  Tymczasem na fejsie
  http://www.facebook.com/event.php?eid=203845642978492
  reklama petycji:
  http://www.petycje.pl/7000
  Petycja nosi tytuł: PETYCJA WS.ZMUSZANIA RODZICÓW I DZIECI DO SZCZEPIEŃ I OCHRONY DZIECI PRZED ODCZYNAMI POSZCZEPIENNYMI
  i mały cytat na zachętę:
  “Występujemy w imieniu rodziców, którzy do tej pory musieli samotnie bronić się przed represjami ze strony bezdusznych
  urzędów w obronie praw do nietykalności cielesnej swoich dzieci oraz do samostanowienia i wolności wyboru. Jeszcze do
  niedawna większość z nas wierzyła w doskonałość szczepionek. Nasza wiedza o szczepieniach była przeciętna: znaliśmy
  ogólny mechanizm działania i ufaliśmy, że powikłania niemal się nie zdarzają – do czasu, gdy sami spotkaliśmy się z tymi
  powikłaniami. Właśnie te doświadczenia stoją u podstaw naszych działań na rzecz świadomego podejmowania decyzji o
  szczepieniach i skłoniły nas do pogłębiania wiedzy, szukania informacji, analizowania danych. Były żywym dowodem na
  istnienie rozbieżności między informacjami podawanymi do publicznej wiadomości a rzeczywistością.”

 58. artiil
  April 16th, 2011 at 16:51 | #58

  @fronesis:
  Cóż, nie pozostaje nic innego, jak zapłakać nad stanem wiedzy co poniektórych jednostek w naszym społeczeństwie i zgłosić owo wydarzenie jako „spam lub oszustwo”.

 59. April 16th, 2011 at 17:47 | #59

  @ fronesis:
  Damn, to akcja propagowana przez Biosłone!
  http://www.bioslone.pl/forum/index.php?topic=5012.980
  Są toksyczniejsi od botuliny.

 60. artiil
  April 16th, 2011 at 21:37 | #60

  Znalezione na Wykopie: Idealne cięcie! :D

 61. April 16th, 2011 at 22:11 | #61

  A ja zostawię to tutaj, bo poprawiło mi nastrój na cały dzień:

  http://dehylator.wordpress.com/2011/04/16/bomba-atomowa-w-banku/

 62. amatil
  April 16th, 2011 at 22:56 | #62

  Znalazłem dziś w Empiku, w wirtualnym niestety niedostępne:
  http://www.empik.com/wolnosc-przewodnik-dla-robotow-icke-david,prod25040188,ksiazka-p

  Za to fajne komentarze pod linkiem wyżej.

 63. Yaca
  April 17th, 2011 at 10:52 | #63

  Kiedy nowa notka?

 64. Gammon No.82
  April 17th, 2011 at 23:02 | #64

  W czasie poszukiwań materiałów o suwakach logarytmicznych znalazłem to:
  http://www.turalinski.pl/publikacje/KATYN%202010.pdf

 65. niedofizyk
  April 18th, 2011 at 02:13 | #65
 66. April 18th, 2011 at 02:24 | #66

  @ niedofizyk:
  Internety już zauważyły, (tu akurat mrw).

 67. April 18th, 2011 at 11:10 | #67

  Yaca :

  Kiedy nowa notka?

  Się pisze, ogarniam.

 68. April 18th, 2011 at 11:29 | #68

  Gammon No.82 :

  W czasie poszukiwań materiałów o suwakach logarytmicznych znalazłem to:
  http://www.turalinski.pl/publikacje/KATYN%202010.pdf

  Śmierć prezydenta RP Lecha
  Kaczyńskiego wraz z małżonką, (…) stanowiła
  podsumowanie wielowiekowych wojen. W zdecydowanej
  większości wygrywanych przez Orła Białego.

  Wydanie II poprawione?!!

  Z przerażeniem spoglądam na suwak logarytmiczny leżący przy monitorze.

 69. bantus
 70. RobertP
  April 18th, 2011 at 14:56 | #70

  JCW :

  Z przerażeniem spoglądam na suwak logarytmiczny leżący przy monitorze.

  Ale co ten gość ma do suwaków? Piszcie pełną nazwą
  turaliński suwak logarytmiczny
  nie pomijając słówka logarytmiczny i będzie gites. Nie podskoczy googlowi.

  Swoją drogę to niezłe z nas nerdy (moje dwa leżą w szufladzie)

 71. Gammon No.82
  April 18th, 2011 at 15:13 | #71

  RobertP :

  Ale co ten gość ma do suwaków

  Nie mam pojęcia. Nie pamiętam, jak tam trafiłem, ale szukałem po suwakach logarytmicznych, nie suwakach od rozporka.

 72. April 18th, 2011 at 19:46 | #72

  Bardzo fajny blogasek okołotetedekaenowski wyskoczył mi dziś w statsach:

  Wiśnie i izotopy

 73. April 19th, 2011 at 17:39 | #73

  bart :

  Bardzo fajny blogasek okołotetedekaenowski wyskoczył mi dziś w statsach:
  Wiśnie i izotopy

  Ach dziękuję bardzo:)

 74. Ziutek
  April 19th, 2011 at 18:06 | #74

  Rafał Maszkowski zaczął pisać bloga i od razu zstąpił w otchłań osobiście, a nie tylko lurkersko.

  http://wszystkojestmozliwe.wordpress.com/2011/04/17/sprytny-plan-ks-malkowskiego/

 75. Yaca
  April 19th, 2011 at 19:46 | #75

  Bolanda Bolandą, ale Niemcy też nie mają lekko. Np Państwowy zakaz organizowania imprez w Wielki Piątek

 76. al-Zajac ibn-Szarak
  April 19th, 2011 at 20:01 | #76

  @ Yaca:
  To tam nie mają trybunała konstytucyjnego czy jak?

 77. Gammon No.82
  April 19th, 2011 at 20:02 | #77

  al-Zajac ibn-Szarak :

  To tam nie mają trybunała konstytucyjnego czy jak?

  Może trybunała mają też jak w Bolandzie?

 78. al-Zajac ibn-Szarak
  April 19th, 2011 at 20:07 | #78

  Takie coś by się nawet u nas nie ustało. Każde prawne ograniczenie wolności musi mieć podstawę w przepisach konstytucji, choćby w ogólnopierdoletowatej klauzuli generalnej. Przynajmniej u nas. Sławetne orzeczenie w sprawie nauczania religii (votum separatum prof. Ewy Łętowskiej) jeszcze jakoś się broniło.

  To za siusiaka.

 79. Gammon No.82
  April 19th, 2011 at 20:12 | #79

  al-Zajac ibn-Szarak :

  Każde prawne ograniczenie wolności musi mieć podstawę w przepisach konstytucji, choćby w ogólnopierdoletowatej klauzuli generalnej.

  Nie, każde prawne ograniczenie wolności musi mieć podstawę w większości sędziów. Taki ten tego, no. Funkcjonalizm.

 80. April 19th, 2011 at 22:16 | #80

  GDZIE NOWA NOTKA?
  Bart się dziś zaoferował, że jego matczyne piersi wszystkich wykarmią. Mam nadzieję, że złoży bardziej szczegółowe wyjaśnienia, bo śmiechom i żartom nie było końca.

 81. April 19th, 2011 at 22:29 | #81

  szprota :

  śmiechom i żartom nie było końca.

  Ale na wypadek prześladowania ttdkn, pozakładaliśmy sobie konta na Twitterze. Bez szału, działa, ale gdzie mu do blipa.

 82. niedofizyk
  April 19th, 2011 at 23:00 | #82

  Gammon No.82 :

  Nie, każde prawne ograniczenie wolności musi mieć podstawę w większości sędziów

  A tam od razu większości. Czasem jeden Zoll wystarczy.

 83. AJ
  April 19th, 2011 at 23:18 | #83

  Ojej, Eliego zbanowali?

 84. April 19th, 2011 at 23:20 | #84

  AJ :

  Ojej, Eliego zbanowali?

  Niestety tak. Wieść gminna niesie, że na 24h.

 85. RobertP
  April 19th, 2011 at 23:29 | #85

  Adam Gliniany :

  Niestety tak. Wieść gminna niesie, że na 24h.

  Za komuny banowali na 48h. Ot postęp.

 86. fronesis
  April 20th, 2011 at 00:20 | #86

  Nie wiem czy było:
  http://www.wolnosc-albo-smierc.com/
  ale ostatnio sobie znalazłem i tak sobie hejtuję cichutko.

 87. PawelSJ
  April 20th, 2011 at 09:36 | #87

  Gammon No.82 :

  Nie, każde prawne ograniczenie wolności musi mieć podstawę w większości sędziów. Taki ten tego, no. Funkcjonalizm.

  Funkcjonalizm w tym ujęciu ma taką wadę/zaletę, że nie do końca działa. Dziewięciu sądy ograniczą wolność, a tobie akurat może dziesiąty skład pozwoli hasać, bo się nie dopatrzy przepisu pozwalającego ograniczyć.

  Poza tym en masse i w znakomitej większości przypadków (obserwacje empiryczne, nie poparte statystyką, bo taka nie istnieje) sędziowie są bardziej permisywni i wyrozumiali, niż politycy serwujący im (i nam) ramy prawne, w których się poruszają.

 88. Barts
  April 20th, 2011 at 09:42 | #88

  Adam Gliniany :

  AJ :

  Ojej, Eliego zbanowali?

  Niestety tak. Wieść gminna niesie, że na 24h.

  Że niby na blipie? Wu te ef, nazwał kogoś bucem?

 89. f_a_t_e
  April 20th, 2011 at 10:10 | #89

  @ Barts:
  Kazał wypierdalać do Watykanu kutafonom ze spambota na tagu #oaza.

  EDYCJA: właśnie Eli wrócił :)))

 90. AJ
  April 20th, 2011 at 11:25 | #90

  E tam taka afera.

 91. Barts
  April 20th, 2011 at 13:04 | #91

  f_a_t_e :

  Kazał wypierdalać do Watykanu kutafonom ze spambota na tagu #oaza.

  Cały Eli. :)

 92. jaszczomp
 93. AJ
  April 21st, 2011 at 00:14 | #93

  jaszczomp :

  To ja tylko to zostawię i ucieknę:
  http://stopsyjonizmowi.wordpress.com/2010/07/11/rewolucyjny-zyd-czyli-kto-kontroluje-przemysl-pornograficzny-lech-maziakowski/

  Hihi, aktorów liczyli po napletkach?

 94. szprota
  April 21st, 2011 at 08:44 | #94

  Aby pozostac w temacie zlej sztuki traktujacej o erotyzmie:
  http://www.youtube.com/watch?v=S13ivBgWEIc&feature=player_embedded

 95. April 21st, 2011 at 15:33 | #95

  Pytanie, które nie daje mi spokoju: CO Z TOM NOTKOM?!!

 96. armatus
  April 21st, 2011 at 17:17 | #96

  Będzie po zmianie kodu na 2xxx

 97. April 21st, 2011 at 18:09 | #97

  AJ :

  Hihi, aktorów liczyli po napletkach?

  Nie ma to jak wybiórcze cytaty z artykułów napisanych przez Żydów na antysemickiej stronie…

 98. Dobry Lew
  April 24th, 2011 at 15:59 | #98

  Z całej tej desperacji chyba zaraz się zacznę modlić i dam na mszę, byleby tylko nowa notka się pojawiła w końcu… W imię drańskie, pość, Bartu. Tę nocię, się znaczy.

 99. AJ
  April 24th, 2011 at 18:07 | #99

  To może dociągnijmy do 2000.

 100. Yaca
  April 24th, 2011 at 19:56 | #100

  AJ :

  To może dociągnijmy do 2000.

  1800!

Comment pages
1 16 17 18 19 20 23 3563
 1. No trackbacks yet.

Optionally add an image (JPEG only)