Home > Racjonalo > Kup Goldacre’a, mówię ci

Kup Goldacre’a, mówię ci

January 27th, 2011 Leave a comment Go to comments

Książkę Bena Goldacre’a „Bad Science”, w polskiej wersji zatytułowaną „Lekarze, naukowcy, szarlatani” i obdarzoną Najbrzydszą Okładką Świata, polecało już wielu blogerów z mojej blogrolki. Ja chciałbym tylko dodać, że dla szeroko pojętego TTDKN jest to lektura obowiązkowa. Nie dlatego, że dowiecie się z niej jakichś niezbędnych, nieznanych wam dotąd informacji (choć pewnie się dowiecie), tylko dlatego że przeczytacie tę książkę jednym tchem i będziecie przy jej lekturze parskać radosnym śmiechem w środkach masowej komunikacji.

Ben Goldacre mówi tak:

I tak też pisze. Jak się naprawdę rozkręci, wpada w piękny, precyzyjny słowotok, którego mu strasznie, ale to strasznie zazdroszczę. Posłuchajcie na przykład, jak rozprawia się z twierdzeniem pewnej angielskiej żywieniowej celebrytki, że należy spożywać szpinak, bo jego liście zawierają dużo chlorofilu podnoszącego poziom tlenu we krwi (tłumaczenie własne i na szybko, niech mi obecni tu profesjonalni tłumacze wybaczą):

Czy chlorofil jest „bogaty w tlen”? Nie. Pomaga roślinie wytwarzać tlen, przy współudziale światła słonecznego. W twoich jelitach jest dość ciemno. A wręcz jeśli dociera tam jakiekolwiek światło, to znaczy, że przydarzyło ci się coś strasznego. Więc spożyty przez ciebie chlorofil nie wytworzy tlenu, a nawet gdyby doktor Gillian McKeith dla udowodnienia swojej tezy wetknęła ci w tyłek latarkę i twoja sałatka rozpoczęłaby fotosyntezę, nawet gdyby pani doktor napompowała ci jelita dwutlenkiem węgla przez rurkę, żeby chloroplasty miały z czego ów tlen robić i gdybyś w cudowny sposób zaczął go wytwarzać, i tak nie przyswoisz go w jelicie, ponieważ jelito jest przystosowane do trawienia pokarmu, zaś do absorbowania tlenu służą płuca. Twoje jelita nie mają skrzeli. Rybie jelita zresztą też ich nie mają. Jeśli o tlenie mowa, to i tak nie chciałbyś go mieć w jamie brzusznej: podczas niektórych laparoskopii chirurdzy muszą podpompować trochę jamę brzuszną, żeby mieć lepsze pole widzenia, ale nie używają tlenu, ponieważ w jamie znajduje się już pierdzigaz zwany metanem, a przecież nie chcemy, żeby pacjent spłonął podczas operacji. W twoim jelicie nie ma tlenu.

Tags:
 1. RobertP
  February 17th, 2011 at 11:00 | #1

  Kill off :

  Jak przylecą kolesie z Aldebarana i zaaplikują aldebarańskiego wirucha to ani nasze mechanizmy naturalne, ani bigbigpharma, chocby sie miala zesrac, tez sobie z nimi nie poradzi.

  No popatrz, a jakoś ta BigPharma sobie poradziła z polio, gruźlicą, ospą czy nawet banalnym zapaleniem płuc. Jak teraz dziecko umrze na zapalenie płuc, to jest szok, szum w mediach i nawet prokurator może się zainteresować czy lekarze zrobili wszystko co należy. A jeszcze nie tak dawno to po prostu były zwykłe koleje losu, że połowa nie przeżywała.

 2. Kill off
  February 17th, 2011 at 12:29 | #2

  RobertP :

  No popatrz, a jakoś ta BigPharma sobie poradziła z polio, gruźlicą, ospą czy nawet banalnym zapaleniem płuc.

  I szacun. Tyle, ze to nie byla BigPharma tylko nauka. BigPharma zajmuje sie biznesem, cele biznesu sa oczywiste, a srodki rozne. Jeden z nich to korpoblogi, na ktorych wszelkimi sposobami probuje sie dyskredytowac kazde podejscie niezgodne z linia korporacyjna. Linia jest banalnie prosta: zyj i zryj, zgodnie z naszymi zaleceniami, a pozniej kupuj nasze leki. Jak bedziesz wazyl 130 kilo dostaniesz Xenical (jestes przeciez tylko czlowiekiem) i nie bedziemy pierdolic ci o dobrodziejstwie wlasciwej diety, chociaz nikt jeszcze nie widzial grubego wegetarianina itd. A przytulanie sie do drzew powinno byc karalne, lub – jako dewiacja – leczone farmakologicznie. Jeszcze raz polecam Ramptona i Staubera.

 3. February 17th, 2011 at 12:31 | #3

  RobertP :

  No popatrz, a jakoś ta BigPharma sobie poradziła z polio, gruźlicą, ospą czy nawet banalnym zapaleniem płuc.

  Polio i gruźlicę zniwelowano lepszą higieną, a nie szczepionkami!11 :D

 4. February 17th, 2011 at 12:34 | #4

  Kill off :

  Jak bedziesz wazyl 130 kilo dostaniesz Xenical

  O, masz funkcję uczenia się, super.

  Linia jest banalnie prosta: zyj i zryj, zgodnie z naszymi zaleceniami, a pozniej kupuj nasze leki.

  Biedny, naiwny, smutny człowieku. Zostaw już to drzewo, Tombak kłamie, chodź, ja cię przytulę.

 5. Kill off
  February 17th, 2011 at 12:45 | #5

  bart :

  O, masz funkcję uczenia się, super.

  A ty masz jaką funkcję (oprócz Sales Representative oczywiście)?

 6. jaszczomp
  February 17th, 2011 at 12:46 | #6

  Kill off :

  myslenie neolysenkowskie sprowadza sie do tego, ze pharma ma zawsze racje, a jakies tam tombaki to pojebany altmed alchemiczny i wszystko co wygaduja to szkodliwe i smiertelnie niebezpieczne bzdury.

  Ależ Tombak stoi dokładnie na tej samej półce, co inni szpece od oczyszczania organizmu z “pasożytów/toksyn wywołujących choroby”. Jedni lubią zappery, drudzy lewatywy, a inni picie octu – mianownik pozostaje ten sam. O korzystnym wpływie diety powie Ci każdy lekarz na usługach bezwzględnej, lekowej mafii – np. od x lat mówi się o szkodliwości cukrów prostych. I co? Dopiero jak rzekomy profesór opisze, to dajesz temu wiarę?

 7. Gammon No.82
  February 17th, 2011 at 12:47 | #7

  Kill off :

  Tyle, ze to nie byla BigPharma tylko nauka. BigPharma zajmuje sie biznesem, cele biznesu sa oczywiste

  Jak wiadomo statyka i wytrzymałość materiałów to nauka, a budowanie mostów to ordynarny biznes, który nie ma z nauką nic wspólnego.

  A ty masz jaką funkcję (oprócz Sales Representative oczywiście)?

  Uważaj, bo ci się funkcja bycia siusiakiem włączyła przez nieuwagę.

  EDIT:
  DoktorNo :

  Polio i gruźlicę zniwelowano lepszą higieną, a nie szczepionkami!

  Nie ma, jak codzienne szorowanie płuc szczoteczką.

 8. Kill off
  February 17th, 2011 at 13:19 | #8

  jaszczomp :

  O korzystnym wpływie diety powie Ci każdy lekarz na usługach bezwzględnej

  Pitu, pitu. Przez lata, srednio dwa razy w roku, lapalem przewlekle przeziebienia, ktore na ogol konczyly sie zapaleniem oskrzeli. U lekarzy (roznych) bylem w sumie kilkadziesiat razy. Zaden, nigdy nie zapytal o diete tylko od razu bazgral po recepcie. Od kiedy zmienilem diete, niedlugo stuknie 6 lat, nawet przez dzien nie bylem na L4. Co ciekawe, we wszystkich innych znanych mi z bliska przypadkach zadziałało dokłądnie tak samo. Czary, nie? Powiem ci tak: olej Tombaka, Małachowa, Umpalale, Srutumutu i innych szamanów – po prostu zacznij się sensownie odżywiać i unikaj chemicznego i wysokoprzetworzonego syfu. A jak cie najdzie cheć, żeby przytulić się do brzózki – nie boj sie, od tego sie nie umiera :)

 9. zohaas
  February 17th, 2011 at 13:22 | #9

  @ Kill off:

  A ty masz jaką funkcję (oprócz Sales Representative oczywiście)?

  Nie wchodząc zbytnio w dyskusję ale w BigPharmie generalnie nie ma takich stanowisk. Jeśli już to nazywają się medical representative.

 10. bantus
  February 17th, 2011 at 13:23 | #10

  Kill off :

  Podobnie, Lurkerka, jak dostaniesz dzidą w potylicę – ani natura, ani szaman, ani klinika w Bostonie już ci nie pomogą.

  Mały kontrargument:

  Jak pokazuje statystyka amerykańskich oddziałów neurochirurgicznych, w ostatnim pięcioleciu aż 47 proc. ofiar postrzałów w głowę przeżyło bez szwanku ewentualnie wróciło do zdrowia z umiarkowanym upośledzeniem. Co trzeci przypadek zakończył się śmiercią, ale wśród żołnierzy – co prawda częściej narażonych na tego typu urazy, lecz jednocześnie otrzymujących szybszą pomoc – odsetek zgonów nie przekraczał 10 proc.! W tych sytuacjach kula uszkodziła pień mózgu lub duże naczynia krwionośne. W Polsce nie mamy tak precyzyjnych danych jak Amerykanie, lecz zdaniem neurochirurgów ta statystyka wygląda u nas podobnie.

  http://www.polityka.pl/nauka/zdrowie/1512600,1,zycie-po-strzale-w-glowe.read

  Kill off :

  zacznij się sensownie odżywiać i unikaj chemicznego i wysokoprzetworzonego syfu

  Ale sam hodujesz sobie kurki, świnki i krówki, które karmisz paszą do produkcji której nie użyto ani grama nawozu czy pestycydu, a potem je samemu uśmiercasz i ekologicznie oprawiasz? Czy może jako wegetarianinowi wystarczy ci własne naturalne poletko? No bo przecież nie będziesz kupował zdrowej żywności w marketach nabijając kabzę koncernom chyba.

 11. Gammon No.82
  February 17th, 2011 at 13:26 | #11

  Kill off :

  Przez lata, srednio dwa razy w roku, lapalem przewlekle przeziebienia, ktore na ogol konczyly sie zapaleniem oskrzeli. U lekarzy (roznych) bylem w sumie kilkadziesiat razy. Zaden, nigdy nie zapytal o diete tylko od razu bazgral po recepcie.

  (1) “Zapalenie oskrzeli, nawet nie leczone, zwykle ustępuje bez pozostawienia jakikolwiek powikłań.”
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Ostre_zapalenie_oskrzeli
  (2) Tak, czy inaczej, zapalenia oskrzeli nie leczy się dietą.

 12. February 17th, 2011 at 13:31 | #12

  Kill off :

  Przez lata, srednio dwa razy w roku, lapalem przewlekle przeziebienia, ktore na ogol konczyly sie zapaleniem oskrzeli.

  Ja z kolei, słuchaj, od lat, cierpiałem na pseudomigrenowe bóle głowy, które na ogół kończyły się światłowstrętem. Od kiedy zacząłem klepać zdrowaśki, będzie z osiem lat, bóle zniknęły, a ja czuję się świetnie.

  U lekarzy (roznych) bylem w sumie kilkadziesiat razy.

  Biedaku, to więcej niż ja chyba przez całe życie. Nic dziwnego, że chciałeś wejść w kontakt z drzewami.

 13. lysaczi
  February 17th, 2011 at 14:19 | #13

  Tomash :

  powinni Ci, Bart, jakąś prowizję odpalać.

  nienienie, zgodnie z obowiązującą linią killoffa zmień to na “powinni Ci, Bart, większą prowizję odpalać”

  jak wiadomo, bart drugim kominkiem przecież

 14. February 17th, 2011 at 14:24 | #14

  bart :

  O, masz funkcję uczenia się, super.

  Jego inteligencja powiększa się w tempie geometrycznym. W 2017 roku osiągnie pełną świadomość. Najpierw, w panice, będą chcieli go wyłączyć… :D

  (cholera, to już 20 lat od premiery “Terminatora 2” w tym roku…)

 15. Kill off
  February 17th, 2011 at 14:32 | #15

  bantus :

  Jak pokazuje statystyka amerykańskich oddziałów neurochirurgicznych, w ostatnim pięcioleciu aż 47 proc. ofiar postrzałów w głowę przeżyło bez szwanku

  Git. Ale nawet jak sie zginie to chuj. Każdy ma przeciez jeszcze po trzy życia.

 16. bantus
  February 17th, 2011 at 14:38 | #16

  Kill off :

  Każdy ma przeciez jeszcze po trzy życia.

  Drugie życie jako świnka, a trzecie jako drzewo?

 17. February 17th, 2011 at 14:40 | #17

  bantus :

  trzecie jako drzewo?

  I wtedy przychodzi Tombak i wchodzi z tobą w kontakt.

 18. Kill off
  February 17th, 2011 at 14:53 | #18

  Przy czym, do ciebie barciu przyjdzie Łysenko i od tyłu zrobi ci iniekcje, z ktorej juz nawet swiety Homeopat z Jasnej Gory cie nie wyciagnie. BTW czekam na wpis Gammona, ciekawe czego teraz nie pokumal. Pozdro, Gammon!

 19. Gammon No.82
  February 17th, 2011 at 15:29 | #19

  Kill off :

  BTW czekam na wpis Gammona, ciekawe czego teraz nie pokumal.

  W gruncie rzeczy cały czas nie kumam tego samego: jak i gdzie się lęgną takie killoffy.

 20. February 17th, 2011 at 15:38 | #20

  Gammon No.82 :

  W gruncie rzeczy cały czas nie kumam tego samego: jak i gdzie się lęgną takie killoffy.

  No przecie w kopalni.

 21. February 17th, 2011 at 16:34 | #21

  Widze że dyskusja troche oklapła dla pobudzenia coś z Ekranu:

  Po pierwsze – każdy musi umrzeć. Wcześniej czy później. Zaś zanim to się stanie, funkcje organizmu nieuchronnie muszą ulec rozprzężeniu. Jest to zjawisko zgodne z ogólnym biegiem procesów w naszym Wszechświecie, od którego nasze narodziny, wzrost i okres pełni sił były tylko lokalnym wyjątkiem. Okupionym, naturalnie, proporcjonalnym wzrostem entropii w otoczeniu (np. w postaci zalegających do tej pory w głębszych warstwach niektórych ze śmieciowisk jakie przez te 30 lat zdziczenia powstały na naszej posiadłości pokładów zużytych pieluch – zebraliśmy ile się dało, jest to coś obrzydliwego do niemożliwości wręcz!).
  (…)
  Po drugie – zarówno ziółka, jak i leki, to tylko część większej całości. Mieliśmy swego czasu z Panem Wojciechem dyskusjęo tym, na ile nasze zdrowie zależy od naszych genów, a na ile, od otoczenia: diety, rodzaju zajęć jakim się oddajemy, trybu życia. Niewątpliwie pogorszenie się stanu zdrowia ludzkości po tym jak demograficznie wybuchła na skutek rewolucji neolitycznej można bowiem tłumaczyć na dwa sposoby. Albo tym, że jest nas więcej niż wcześniej, szanse na przeżycie mają zatem także i słabsze genotypy które – nie umierając na tyle wcześnie by swoim kwękaniem statystyk nam nie psuć – są właśnie powodem dla którego tylu z nas ciągle na zdrowie narzeka. Albo też dietą do której nasz organizm nie jest przystosowany i niezdrowym dla niego trybem życia który do tego rodzaju zwyrodnień prowadzi. Najprawdopodobniej oba te czynniki działają tu łącznie. Tak czy inaczej jednak, każde leczenie jest już przejawem klęski. Normalnie nasz organizm powinien sam sobie radzić z zarazkami.
  (…)
  Poza tym, farmakologia to tylko narzędzie. Co narzędzie winne, że ludzie głupi? Penicylina działała cuda, aż działać przestała – bo ją nawet na grypę, na którą pomóc w żadnym razie nie może, przepisywano i brano, aż się nawet takie bakterie, które dawniej z łatwością tępiła, na jej działanie uodporniły. Podobnych przykładów są zapewne tysiące.

  http://zielonykarzelreakcji.nowyekran.pl/post/2348,pigula-czy-ziolo

  (Podkreślenie moje)

 22. Yaca
  February 17th, 2011 at 20:41 | #22

  bart :

  I wtedy przychodzi Tombak i wchodzi z tobą w kontakt.

  Pics or it didn’t happen.

 23. july04
  February 17th, 2011 at 21:51 | #23

  nawet JKM na swoim blogu przytacza myśli z tej książki (dotyczące placebo), ale jakoś zapomniał wskazać autora “swoich” przemyśleń;)

 24. var
  March 11th, 2011 at 00:56 | #24

  Kill off :

  No to mimo wielkiego postępu i cudów chemioterapii tak wiele się nie zmieniło – nadal dzieci umierają w niemowlęctwie, a babki na raka piersi. I każdy pewnie poda przypadki, ze w jego rodzinie dawno temu praparadziadek dozyl 90ki, a babka miala sto i jeden.

  o rly? http://www.who.int/healthinfo/statistics/mortality_child/en/index.html, pdf str. 4

 25. janekr
  March 24th, 2011 at 17:56 | #25

  bart :

  Cieszę się, że mogłem zaszkodzić. Jak już ci kolega Najder na Fejsie zaznaczył, warto też przeczytać pozostałe jej rzeczy – ja jeszcze gorąco polecam “Stiff” i “Six Feet Over”, w kolejce czeka “Bonk”. Użyłbym polskich tytułów, bo to (chyba) wszystko wydał (chyba) Znak, ale nie użyję, bo mam nauczkę po ostatniej notce.

  Wydał. A nawet “Packing for Mars” właśnie wyszło:

  http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,2968,tytul,Ale%20kosmos!%20Jak%20je%C5%9B%C4%87,%20kocha%C4%87%20si%C4%99%20i%20korzysta%C4%87%20z%20WC%20w%20stanie%20niewa%C5%BCko%C5%9Bci

 26. March 26th, 2011 at 19:33 | #26

  Niedawno na pewnym portalu literackim dostałem nagrodę za recenzję, w ramach której mogłem sobie zamówić dowolną książkę z księgarni elektronicznej.
  idąc za radą powyższego artykułu i jeszcze wielu innych wzmianek tu i ówdzie, kupiłem Goldacre’a.
  jest świetny!
  Ale obawiam się, że mniej zorientowanych w tematyce naukowej, te wyliczenia prac naukowych i parę wykresów mogą odstraszyć. W sumie jakby nie patrzyć, jest to książka dla zdezorientowanych i powątpiewających w różne przecudne newsy, natomiast przekonanych nie przekona.

 27. Pink
  April 8th, 2011 at 11:28 | #27

  Przeczytałam. Co tu dużo mówić: Goldacre rządzi!
  Ja Cię bardzo proszę Bartu, częściej polecaj książki równie dobre jak Twój blog :)

 28. BBWXM
  April 18th, 2011 at 21:42 | #28

  Jedno jest pewne. Cale te teorie spiskowe, new age, feng shui, lady gagi, big brothery, x-factory, zamach na kaczynskiego (co swoja droga jest nic w porownaniu z tym, ze Rosjanie rozwalili ten wulkan, zeby pochowek szczatkow doczesnych prezydenta nieznanego nikomu blizej hiperamocarstwa w srodkowej Europie zaklocic…) i inne super zajebiste diety to o kant odbytu mozna roztrzaskac.
  Najbardziej mnie smiesza ci, co twierdza, ze istnieje spisek koncernow farmaceutycznych i ‘truja’ swiat jakimis tam chemikaliami rozpylanymi z samolotow albo wywoluja sztucznie wirusy… A po kiego mieliby sobie zadawac tyle trudu i ryzykowac? Wystarczy podrasowac aspiryne czy panadaol, ktore konsumuja takze przeciwnicy tych koncernow i byloby szybciej i taniej, a tam przeciez koszta sie tylko licza :D
  Tak czy owak lubie czasem zajrzec co oszolomstwo wszelkiej masci tlucze po tym bidnym necie. Od razu mi lepiej, ze sa ludzie z taka doza wolnego czasu i przypadlosciami wystarczajacymi na rozprawy doktorskie z psychiatrii na co najmniej trzy dekady :)
  A co do samego neta i tego co w nim oszolomy wypisuja jak ulal pasuje powiedzenie: i usiadl Jezus (w wersji ekumenicznej dowolna inna mzima) , i zaplakal… :D

 29. Koko
  April 18th, 2011 at 22:15 | #29

  A mnie smieszo takie pacany co to gówno wiedzo, a wszystko to, co wiedzo, wiedzo z tiwi, albo sponsorowanych blogow (w wersji wsiowej “blogaskow”), ale za to chodzo, pitolo i wrzucajo innym od netowych oszołomów wszelkiej masci.

 30. Gammon No.82
  April 18th, 2011 at 22:33 | #30

  Koko :

  A mnie smieszo takie pacany co to gówno wiedzo

  Świetnie, że masz tak rozwinięty zmysł autoironii.

 31. April 18th, 2011 at 22:34 | #31

  Co racja, to racja.

 32. BBWXM
  April 18th, 2011 at 22:39 | #32

  haha, no taaak, wlasnie, jestem agentem BigPharmy i Tusk Vision Network… A takze Rydzyka i scjentologow… no a o zydach, arabach, cyklistach i wytworcach waty cukrowej nie wspomne… dzialam na wszystkie fronty :)

  Szkoda, ze spoleczenstwo informacyjne nie umie przyjac i przetworzyc informacji, ale za to, jak przedni fizolof, czyta miedzy wierszami :) I potem, zamiast popatrzec co sie dzieje dookola i zajac sie prawdziwymi problemami jak np. pijani kierowcy leja sie krzyzami pod Palacem Prezydenckim :)

 33. AJ
  April 18th, 2011 at 23:10 | #33

  Zawsze to lepsze, niż jakby pijani krzyżowcy lali się kierami (chyba żeby lali siekierami).

 34. Gammon No.82
  April 18th, 2011 at 23:17 | #34

  AJ :

  chyba żeby lali siekierami

  Wtedy by było:
  http://www.youtube.com/watch?v=3vmPwZT-9zY

 35. Lurkerka_Borgia
  April 19th, 2011 at 09:38 | #35

  “Wystarczy podrasowac aspiryne czy panadaol, ktore konsumuja takze przeciwnicy tych koncernow i byloby szybciej i taniej, a tam przeciez koszta sie tylko licza”

  Że też nikomu nie przyjdzie do głowy, że JESZCZE prościej byłoby dodać coś do wody pitnej. Znam osoby, które nie biorą panadolu ani innych leków przeciwbólowych. Nie znam osoby, która nie korzysta z wody.

 36. April 19th, 2011 at 09:54 | #36

  Lurkerka_Borgia :

  Że też nikomu nie przyjdzie do głowy, że JESZCZE prościej byłoby dodać coś do wody pitnej.

  Przecież dodają fluor, psychotropy i inhibitor zdolności parapsychicznych.

 37. BBWXM
  April 19th, 2011 at 10:00 | #37

  @ Lurkerka_Borgia:
  no wiesz, ale skoro to spisek to nie chcieliby wychodzic poza wlasne fabryki hehe.

 38. janekr
  April 19th, 2011 at 10:10 | #38

  Lurkerka_Borgia :

  Że też nikomu nie przyjdzie do głowy, że JESZCZE prościej byłoby dodać coś do wody pitnej.

  A to było u Parowskiego w “Twarzą ku Ziemi”.
  Tylko tam dodawali do wody środki podniecające, żeby wszyscy bez przerwy chcieli się p* i nie patrzyli władzy na ręce.

 39. vauban
  April 19th, 2011 at 10:49 | #39

  Lurkerka_Borgia :

  Że też nikomu nie przyjdzie do głowy, że JESZCZE prościej byłoby dodać coś do wody pitnej.

  Cała początkowa intryga “Kongresu futurologicznego” Lema opiera się na tym pomyśle. A kilka stron dalej psychochemikalia są wszędzie i powstaje psywilizacja, przy której Matrix to pikuś.
  Straszliwie trudno wymyślić coś nowego po Lemie.

 40. Gammon No.82
  April 19th, 2011 at 11:07 | #40

  Lurkerka_Borgia :

  Nie znam osoby, która nie korzysta z wody.

  Naturalna Woda z Kałuży?

  vauban :

  Cała początkowa intryga “Kongresu futurologicznego” Lema opiera się na tym pomyśle.

  Oj nie do końca, bemby były prawie jak chemtrails, tylko bardziej lokalne.

 41. janekr
  April 19th, 2011 at 11:28 | #41

  Gammon No.82 :

  Oj nie do końca, bemby były prawie jak chemtrails, tylko bardziej lokalne.

  Bemby bembami, a w kranach też coś było:

  “Nie miałem atoli wątpliwości: coś było w wodzie z kranu. Prawda!!! Miałem w walizce od dawna wożony, nigdy nie używany środek nasenny, który wprawiał mnie zawsze w ponure i agresywne usposobienie, dlatego właśnie go nie używałem, szczęście, żem się go nie pozbył. Łyknąłem tabletkę, przegryzając ją zakopconym masłem (bo od wody stroniłem jak od dżumy), potem wdławiłem z wysiłkiem dwie pastylki kofeinowe, aby przeciwdziałać wpływowi środka nasennego, usiadłem na fotelu i czekałem ze strachem, ale i z miłością bliźniego na wynik walki chemicznej w mym organizmie. Miłość gwałciła mnie wciąż jeszcze, byłem udobruchany jak jeszcze nigdy w życiu”

  A tu jest kawałek ze wspomnianego Parowskiego:

  “- Proszę to założyć, Neut… W domu, na kran z wodą pitną. Przestanie się pan tak podniecać.
  – Ja się nie podniecam!
  – Podnieca się pan, spokojna głowa, wszyscy się podniecacie… łagodne środki pobudzające – wyjaśnił – wodociągi. – Dzięki temu czujecie się lepiej.”

 42. Koko
  April 19th, 2011 at 11:28 | #42

  No ale niby po co dosypywać jakieś tłumiki, albo dolewać płyny do zmiękczania mózgu? Nie ma czego zmiękczać. Prawda jest jedna, luhmannowska: “everything we know about our society, even the world in which we live, we know from the mass media”.

 43. Gammon No.82
  April 19th, 2011 at 11:41 | #43

  Koko :

  No ale niby po co dosypywać jakieś tłumiki, albo dolewać płyny do zmiękczania mózgu?

  Spytaj wyznawców św. Chemtraila. W końcu od tego BBWXM zreanimował wątek.

  Prawda jest jedna, luhmannowska: “everything we know about our society, even the world in which we live, we know from the mass media”.

  Mikuś tak sobie bredził, ale czemu ty powtarzasz?
  Zresztą zastosuj argument z samoodniesienia: skąd Mikuś poznał swoją Jedyną Prawdę? Z telewizji?

  janekr :

  w kranach też coś było

  Pamiętam, dlatego napisałem “nie do końca”.

  EDIT: i zapomniałeś jeszcze coś zacytować.
  http://en.wikipedia.org/wiki/Dr._Strangelove#Plot

 44. janekr
  April 19th, 2011 at 12:03 | #44

  To jeszcze na zakończenie tego wątku, aby odpowiedzieć na pytanie: “co jest w wodzie z kranu” zacytuję lewicującego Mistrza Sapkowskiego:

  “W winie prawda,
  w piwie siła,
  w wodzie zarazki”

 45. Koko
  April 19th, 2011 at 13:45 | #45

  Gammon, do tej pory myślałem, że ty tylko lekko niedorozwiniety jesteś…

 46. Gammon No.82
  April 19th, 2011 at 13:53 | #46

  Koko :

  Gammon, do tej pory myślałem, że ty tylko lekko niedorozwiniety jesteś…

  Myśl dalej, to podobno ma przyszłość.

 47. April 19th, 2011 at 13:55 | #47

  Koko :

  Gammon, do tej pory myślałem, że ty tylko lekko niedorozwiniety jesteś…

  Ojej, następny przygłup, co to będzie od stopniowania niedorozwoju komcionautów. Wiesz jakie to jest nudne? Jak chcesz komuś przypierdolić, to się przynajmniej postaraj, niech to będzie ciekawe, zabawne, kompletnie pojebane. Ale niech będzie jakieś. Jeśli jednak wolisz takie tanie przepychanki na niskim poziomie, to może wypierdalaj gdzieś na onet, czy gdzie tam w internetsach się dobrze czujesz?

 48. Koko
  April 19th, 2011 at 14:55 | #48

  pordonne-moi, na chwile przejde na twoj poziom, wurman. przede wszystkim to ja nie chce nikomu przypierdalac, wurman, moim celem nie jest tez dostarczanie ci rozrywek – jesli kreca cie “kompletnie pojebane” historie to poogladaj sobie politykow, maraton usmiechu, albo idz na wyklad torunskiego naukowca z WSKSM. ewentualnie zagadnij gammona – na pewno jebnie ci czyms prosto z kosmosu, za to calkiem od rzeczy.

 49. April 19th, 2011 at 15:17 | #49

  Koko :

  na chwile przejde na twoj poziom, wurman

  Nie jesteś w stanie.

  Koko :

  przede wszystkim to ja nie chce nikomu przypierdalac

  Więc uwaga o tym, że Gammon jest niedorozwinięty to jakiś merytoryczny argument, którego nie przejrzałem?

  Koko :

  jesli kreca cie “kompletnie pojebane” historie to poogladaj sobie politykow, maraton usmiechu, albo idz na wyklad torunskiego naukowca z WSKSM

  Cieszę się, że podjąłeś próbę wskazania mi, gdzie mogę znaleźć pojebany kontent, ale nie o to Cię prosiłem. Mógłbyś się dostosować do prośby, i albo pisać cokolwiek interesującego, albo wypierdalać. Wątpię, że masz cokolwiek ciekawego do przekazania.

  Koko :

  na pewno jebnie ci czyms prosto z kosmosu, za to calkiem od rzeczy.

  Ach, nie potrafimy korzystać z języka polskiego, prawda?

 50. Gammon No.82
  April 19th, 2011 at 15:20 | #50

  Koko :

  przede wszystkim to ja nie chce nikomu przypierdalac

  Widocznie przypierdalanie wychodzi ci niechcący, ale za to mało oryginalnie.

  na pewno jebnie ci czyms prosto z kosmosu, za to calkiem od rzeczy

  Ale przecież odpowiedziałem ci czymś z samego jądra Ziemi, za to całkiem do rzeczy.

 51. niedofizyk
  April 19th, 2011 at 16:41 | #51

  Lurkerka_Borgia :

  Nie znam osoby, która nie korzysta z wody.

  Teraz jakby mniej, ale parę lat temu to masowo targali te baniaki z zasyfioną wodorostami “oligocenką”, bo z wodociągu to panie trująca.

 52. April 19th, 2011 at 16:44 | #52

  niedofizyk :

  Teraz jakby mniej, ale parę lat temu to masowo targali te baniaki z zasyfioną wodorostami “oligocenką”, bo z wodociągu to panie trująca.

  Przecież dalej targają, mam takie ujęcie pomiędzy domem a stacją metra.

 53. Koko
  April 19th, 2011 at 17:41 | #53

  eli.wurman :
  Ach, nie potrafimy korzystać z języka polskiego, prawda?

  Prawda, wurman, nie potraficie.

 54. Yaca
  April 19th, 2011 at 18:01 | #54

  niedofizyk:

  Teraz jakby mniej, ale parę lat temu to masowo targali te baniaki z zasyfioną wodorostami “oligocenką”, bo z wodociągu to panie trująca.

  Heh, niedaleko mojego pierwszego miejsca zamieszkania (tak akurat w odległośći przyjemnej wycieczki rowerem) było takie źródełko, do którego ciżba z bukłakami ciągnęła, bo nie dość, że było ci ono zdrowe, to jeszcze “cudowne” i “świnte” :)

 55. niedofizyk
  April 19th, 2011 at 18:09 | #55

  eli.wurman :

  Przecież dalej targają, mam takie ujęcie pomiędzy domem a stacją metra.

  Też mam takie coś przy tramwajach, ale dawno nie widziałem żadnego klienta. Może im zaszkodziło?

 56. April 19th, 2011 at 18:30 | #56

  niedofizyk :

  Teraz jakby mniej, ale parę lat temu to masowo targali te baniaki z zasyfioną wodorostami “oligocenką”, bo z wodociągu to panie trująca.

  Targają w rękach, pakują do wózków, na rowery, jak kto może. Raz nawet widziałem, jak samochodem rodzinka podjechała, na oko ze 30 litrów chcieli przetransportować.

 57. Z.
  April 19th, 2011 at 18:38 | #57

  vauban :

  Cała początkowa intryga “Kongresu futurologicznego” Lema opiera się na tym pomyśle. A kilka stron dalej psychochemikalia są wszędzie i powstaje psywilizacja, przy której Matrix to pikuś.
  Straszliwie trudno wymyślić coś nowego po Lemie.

  Nieno, moi drodzy, bądżmy poważni. Lem owszem dużo wymyślił, ale akurat teorie o komunistycznych zdradliwych fluoryzatorach to nie jego koncepcja.
  Wstyd, żeby badacze otchłani nie znali takich fundamentalnych teorii spiskowych:
  http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_conspiracy_theories#Water_fluoridation

  a tu jest piękny plakat z 1955: http://en.wikipedia.org/wiki/File:Unholy_three_cropped.png

  Więc owszem – świrolodzy wymyślili już dawno.

 58. April 19th, 2011 at 19:46 | #58

  niedofizyk :

  parę lat temu to masowo targali te baniaki

  Dalej targają, zwłaszcza starsi. Studzienkę mam niedaleko od domu, to widzę.

  Z. :

  Więc owszem – świrolodzy wymyślili już dawno.

  Paaaanie, w 1955 to kto u nas w ogóle o fluorze słyszał.
  W ogóle, w Europie to dopiero po 1970:
  http://en.wikipedia.org/wiki/Water_fluoridation

 59. janekr
  April 19th, 2011 at 20:19 | #59

  vauban :

  Dalej targają, zwłaszcza starsi.

  Ja targam. A czy potrzebnie? Abjawiem?

 60. artiil
  April 19th, 2011 at 21:17 | #60

  Ja też targam. Budynek studzienki mam 20 metrów od bloku, więc koszt żaden. A że u mnie woda z kranu często znika bądź śmierdzi rozpuszczalnikiem (wymieniali zawory, coś spaprali, poprawiali raz, drugi, trzeci…), więc lepiej mieć w baniaczku. Choć jak jej nie ma, a ta z kranu jest akurat zdatna, to tragedii nie ma.

 61. lysaczi
  April 20th, 2011 at 21:48 | #61

  artiil :

  u mnie woda z kranu często znika bądź śmierdzi

  melduję, że na żoliborzu też śmierdziało 4 lata temu, po przeprowadzce z ursynowa znajomi pijący herbatę zamiast piwa zmusili mnie do targania przez jakiś czas, dopóki nie pokazałem faka. teraz albo przyzwyczaili się, albo woda się poprawiła. ale ja nadal piję przegotowaną, surowa smakuje mi dziwnie.

 62. artiil
  April 20th, 2011 at 23:05 | #62

  Pan Janusz jest zły. Bardzo zły i rozgoryczony. Na kogo? Na stacje TVN i TVN24, że nie wspomniały o Kongresie Nowej Prawicy:

  Z wielkim zażenowaniem i rozczarowaniem przyjąłem do wiadomości, iż Państwa stacja w sobotę 16 kwietnia nie wspomniała ani słowem o Kongresie Nowej Prawicy, który tego dnia odbył się w Sali Kongresowej Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Wzięli w nim udział m.in. – obok mnie, Prezesa partii UPR-WiP – znany ekonomista prof. Krzysztof Rybiński, wybitni publicyści: Rafał Ziemkiewicz, Stanisław Michalkiewicz, Tomasz Sommer, byli posłowie: Krzysztof Bosak, Romuald Szeremietiew, Artur Zawisza, poseł PJN Andrzej Sośnierz oraz 2500 wyborców i sympatyków z całej Polski. Państwa Telewizja pretenduje do miana najlepszej stacji informacyjnej w Polsce, a 16 kwietnia Kongres – niesłychanie ważne wydarzenie na Prawicy – zupełnie pominęła.

  Stacja telewizyjna, która twierdzi, że podaje świeże informacje przez 24 godziny na dobę, 16 kwietnia br. nie była w stanie wznieść się ponad to, co już było, powtarzając i komentując aż do znudzenia informacje z zeszłego tygodnia, poszerzając je co najwyżej o mało znaczące „nowości” w polityce. Chce jeszcze raz podkreślić, iż jestem zawiedziony Państwa brakiem profesjonalizmu i rzetelności w przekazywaniu ważnych informacji oraz lekceważeniem politycznych wydarzeń.

  Źródło

  Czy tylko mi się zdaje, czy Pan Janusz chce mówić prywatnym stacjom telewizyjnym, co jest ważne i co mają pokazywać?

 63. AJ
  April 20th, 2011 at 23:06 | #63

  surowa smakuje mi dziwnie

  No ale tam przecie podobno krakowiacy wam szczą do Wisły?

 64. artiil
  April 20th, 2011 at 23:29 | #64

  @AJ:
  Aj tam, Krakowiacy… :D

 65. Koko
  April 20th, 2011 at 23:52 | #65

  No ok, ale co jest złego w “mówieniu/sugerowaniu/zwracaniu uwagi* prywatnym stacjom telewizyjnym, co jest ważne i co mają/powinno się/warto* pokazywać?”. Cała branża PR – i to jak świat długi i szeroki – tym li tylko się zajmuje.

 66. AJ
  April 21st, 2011 at 00:11 | #66

  artiil :

  Czy tylko mi się zdaje, czy Pan Janusz chce mówić prywatnym stacjom telewizyjnym, co jest ważne i co mają pokazywać?

  Oj tam, przecież to jest tak zabawnie żałosne. Tylko jak pan Janusz teraz wygra wybory?

 67. Yaca
  April 21st, 2011 at 09:06 | #67

  AJ :

  Oj tam, przecież to jest tak zabawnie żałosne. Tylko jak pan Janusz teraz wygra wybory?

  Normalnie, jak wszystkie poprzednie. Oh, wait…

 68. Gammon No.82
  April 21st, 2011 at 09:21 | #68

  Koko :

  No ok, ale co jest złego w “mówieniu/sugerowaniu/zwracaniu uwagi* prywatnym stacjom telewizyjnym, co jest ważne i co mają/powinno się/warto* pokazywać?”. Cała branża PR – i to jak świat długi i szeroki – tym li tylko się zajmuje.

  Nie, że złe, po prostu trochę śmieszne. Cóż za brak zaufania do trafności decyzji prywatnego właściciela mediów.

 69. Koko
  April 21st, 2011 at 10:28 | #69

  Gammon No.82 :

  Cóż za brak zaufania do trafności decyzji prywatnego właściciela mediów.

  A Ty, Gammon, ufasz tym wyborom, jak rozumiem, bezgranicznie? I telewizju ojcu Rydzyku też? Cool! Pozdrowienia od Luhmanna. BTW i dla ścisłości – to nie właściciel decyduje o treściach.

 70. artiil
  April 21st, 2011 at 10:28 | #70

  @Gammon No.82:
  O, to, to! Wyraziłeś moje odczucia.

  @Koko:
  A Ty ufasz jakimkolwiek mediom bezgranicznie? Cool! I skąd pomysł, że właściciel nie ma wpływu na kształt przekazywanych treści?

 71. April 21st, 2011 at 10:33 | #71

  Koko :

  A Ty, Gammon, ufasz tym wyborom, jak rozumiem, bezgranicznie?

  Strasznie nie lubię tłumaczyć dowcipów, ale co zrobić: rzecz w tym, drogi Koko, że kto jak kto, ale Pan Janusz powinien bezgranicznie ufać wyborom niewidzialnej ręki rynku.

 72. Koko
  April 21st, 2011 at 10:47 | #72

  A ja nie lubię tłumaczyć elementarza. Oddziaływanie na media w taki, czy inny sposób to jest właśnie “niewidzialna ręka”, a ściślej jeden z jej elementów. Firmy i instytucje nie ufają wyborom “klientów” i próbują na nie wpływać – różnie: przez media, raklamę, niektóre nawet – wyobraź sobie – przez sponosorowane blogi. Marketing, reklama, PR to filary współczesnej ekonomii. I ja wiem, że za komuny było inaczej.

 73. April 21st, 2011 at 10:51 | #73

  Koko :

  Oddziaływanie na media w taki, czy inny sposób to jest właśnie “niewidzialna ręka”

  Och, to raczej widzialny fisting.

 74. RobertP
  April 21st, 2011 at 11:00 | #74

  Dyskusja pod żalami JKM fantastyczna

  . Czemu w kuluarach nie były przygotowane deklaracje partyjne dla ludzi, którzy pod choćby pod wpływem nastroju chwili chcieli się zapisać do nowej partii?

  Deklaracje były wyłożone w kuluarach, tyle, ze ich zabrakło.
  Deklaracje są do pobrania na stronie http://www.upr-wip.pl, a JKM nie liczy na ludzi, którzy wyłącznie “pod wpływem nastroju chwili” zapisaliby sie do Partii.

  Zastanawiam się, jak to jest, że na Gazecie Wyborczej czy na TVN każdy prawdziwy prawicowiec potrafi wieszać WYŁĄCZNIE psy, a jednocześnie, kiedy tylko jedno z tych mediów nie wspomni o dość mało istotnym “parteitagu” prawicy – mało istotnym, o czym świadczy choćby “wybitność” publicystów, oraz brylowanie obecnością BYŁYCH posłów :))) to już od razu daremne żale, bezsilne złorzeczenia i rozpacz, że nie jest to w tych mediach relacjonowane?

 75. Lurkerka_Borgia
  April 21st, 2011 at 11:34 | #75

  “Firmy i instytucje nie ufają wyborom “klientów” i próbują na nie wpływać” – czyli sam piszesz, że wpływają na wybory klientów poprzez media, a nie na media jako takie.

 76. Koko
  April 21st, 2011 at 12:03 | #76

  Lurkerka_Borgia :

  wpływają na wybory klientów poprzez media, a nie na media jako takie.

  I tak, i nie. Media – zgodnie z nazwą – są tylko narzędziem pośredniczącym w przekazywaniu treści. Ale każde narzędzie można, i na ogół trzeba, dopasować. I tylko w tym sensie na media się “oddziaływuje”. Nie wiem jaką JKM ma strategię, ale wygląda na to, że uznał TVN24 za dobre narzędzie, pomocne w docieraniu do swojego lub potencjalnego “targetu” i próbuje je “optymalizować”. Nie bardzo rozumiem dlaczego miałby tego nie robić, i co tu niby jest niezgodnego z zasadami wolności rynkowej? Media od zawsze mają problem z urojeniem “bezstronności” – bezstronność nie istnieje, istnieje co najwyżej niezależność od danego kontekstu – “niezalezne” media lewackie/prawackie/centrackie sa niezalezne, ale tylko od grup obcych sobie pod wzgledem przyjetej ideologii. Moher, czy czarny, czy czerwony, czy teczowy, czy z torunia, czy z telawiwu, czy z dawnego enerde, to zawsze ten sam “niezalezny” moher. I ten moher zawsze ma racje, a inny moher nigdy nie ma racji. Np tutaj, JKM, jako moher z drugiego bieguna, nigdy nie bedzie mial racji, nawet jesli bedzie glosil poglady zupelnie neutralne. A szczegolnie wtedy, kiedy bedzie mial racje.

 77. RobertP
  April 21st, 2011 at 12:19 | #77

  Koko :

  Np tutaj, JKM, jako moher z drugiego bieguna, nigdy nie bedzie mial racji, nawet jesli bedzie glosil poglady zupelnie neutralne. A szczegolnie wtedy, kiedy bedzie mial racje.

  Nieprzystawalność poglądów JKM do rzeczywistości można łatwo sprawdzić w podręcznikach historii ekonomii, na blogu Trystero, na blogu DoskonaleSzarego, w podręczniku geografii dla szkół podstawowych (tych ośmioletnich – mam na myśli “eksperyment” TV z kostkami lodu), dzięki firmie google, tabelom statystycznym itd.
  “Racja” JKM kończy się w tym momencie, gdy ktoś powie “sprawdzam” zamiast dać się zalewać potokiem wymowy.

 78. Koko
  April 21st, 2011 at 12:42 | #78

  RobertP :

  Nieprzystawalność poglądów JKM do rzeczywistości…

  O to, to, to, to, to :)

  A nawet jeśli tak jest (nie chce mi sie sprawdzac :)) to nie jest to, niestety, powod wystarczajacy do odbierania mu prawa do “mówienia prywatnym stacjom telewizyjnym, co jest ważne i co mają pokazywać”.

 79. April 21st, 2011 at 12:55 | #79

  Koko :

  nie jest to, niestety, powod wystarczajacy do odbierania mu prawa do “mówienia prywatnym stacjom telewizyjnym, co jest ważne i co mają pokazywać”.

  Ależ przecież nikt mu tego prawa nie odbiera.

 80. artiil
  April 21st, 2011 at 13:31 | #80

  Koko :

  […] to nie jest to, niestety, powod wystarczajacy do odbierania mu prawa do “mówienia prywatnym stacjom telewizyjnym, co jest ważne i co mają pokazywać”.

  Och, niech sobie mówi na zdrowie. Zabawne jest tylko bardzo, jak człowiek wycierający sobie gębę wolnością i niewidzialną ręką rynku obraża się na media, że nie chcą go pokazywać. W końcu media są wolne, a niewidzialna ręka rynku wyraźnie pokazuje, iż Pan Janusz nie jest tak bardzo istotny (dla mediów) ani ciekawy (dla odbiorców), za jakiego się uważa. Swoją drogą, ciekawe jak Pan Janusz sobie pomyślał: że wyleje swoje gorzkie żale, a TVN się tak zasmuci, że z litości będą go pokazywać?

 81. Lurkerka_Borgia
  April 21st, 2011 at 13:46 | #81

  “Nie wiem jaką JKM ma strategię, ale wygląda na to, że uznał TVN24 za dobre narzędzie, pomocne w docieraniu do swojego lub potencjalnego “targetu” i próbuje je “optymalizować”. Nie bardzo rozumiem dlaczego miałby tego nie robić, i co tu niby jest niezgodnego z zasadami wolności rynkowej?”

  Jak ma być zgodne z zasadami wolności rynkowej, to niech im zapłaci za emisję reklamówki jego partii, a nie strzela focha, że nie uznali informacji o zjeździe za istotną.

 82. Koko
  April 21st, 2011 at 19:59 | #82

  bart :

  Ależ przecież nikt mu tego prawa nie odbiera.

  ooooo, czyzby?

  Lurkerka_Borgia :

  Jak ma być zgodne z zasadami wolności rynkowej, to niech im zapłaci za emisję reklamówki jego partii

  zgodnie z zasadami wolnosci rynkowej nie powinien za nic płacić. czy premier, prezydent i dowolny inny byle posel placi za kazdy wzmianke? kazdy walczy na swoj sposob o miejsce w mediach i to jest ok. Bo to my – płacący abonamenty (he, he) i konsumenci reklamowanych produktow za to placimy. Na szczescie nie ma przymusu (na razie!)ogladania wszystkich stekajacych harcerzy, leśnych dziadków i innych polglowkow.

 83. Gammon No.82
  April 21st, 2011 at 20:05 | #83

  Koko :

  A Ty, Gammon, ufasz tym wyborom, jak rozumiem, bezgranicznie?

  Czy możesz odtworzyć rozumowanie, które doprowadziło cię do takiego wniosku?

  I telewizju ojcu Rydzyku też? Cool!

  Chociaż to się zgadza: ufam, że świątobliwy ojciec Rydzyk działa w interesie świątobliwego ojca Rydzyka. A w każdym razie stara się.

  Pozdrowienia od Luhmanna.

  Dlaczego wypowiadasz się w imieniu umarłych?

  ooooo, czyzby?

  W najsamejżejsze istocie, żby czyż.

 84. Koko
  April 21st, 2011 at 20:08 | #84

  Łomatulu, Gammon!

 85. artiil
  April 21st, 2011 at 20:54 | #85

  @Koko:

  zgodnie z zasadami wolnosci rynkowej nie powinien za nic płacić.

  O, to jakieś ciekawe wyznajesz zasady. Czy one opierają się na barterze i usługach za Bóg zapłać?

  czy premier, prezydent i dowolny inny byle posel placi za kazdy wzmianke?

  Czy pan Janusz jest obecnie posłem, senatorem bądź zajmuje eksponowane stanowisko w strukturach władzy?

  kazdy walczy na swoj sposob o miejsce w mediach i to jest ok. Bo to my – płacący abonamenty (he, he) i konsumenci reklamowanych produktow za to placimy.

  Od kiedy TVN jest z abonamentu (a rozmawiamy o stacjach TVN i TVN24)? A konstrukcja myślowa, iż to konsumenci kupujący reklamowane produkty opłacają występy polityków, w tym pana Janusza, jest dość karkołomna. Zresztą, nawet gdyby, to wydaje mi się, iż grono odbiorców tych stacji, którzy chcieliby oglądać pana Janusza jest dość małe, czyli z ekonomicznego punktu widzenia — nieistotne. Przypuszczam, że ITI nawet nie odczułaby specjalnie straty, gdyby wszyscy miłośnicy pana w muszce zbojkotowaliby TVN.

 86. Koko
  April 22nd, 2011 at 06:54 | #86

  artiil :

  O, to jakieś ciekawe wyznajesz zasady. Czy one opierają się na barterze i usługach za Bóg zapłać?

  Zasady sa takie, ze nie za wszystkie informacje trzeba placic, nie wszystko rozlicza sie w barterze i nie wszystko za bog zaplac.
  artiil :

  Czy pan Janusz jest obecnie posłem, senatorem bądź zajmuje eksponowane stanowisko

  NIe, i co z tego? Na szczescie nawet w TVN sa ludzie, dzieki ktorym nie jestesmy skazani wylacznie na “posłów, senatorów bądź zajmujacych eksponowane stanowiska”.
  artiil :

  ż to konsumenci kupujący reklamowane produkty opłacają występy polityków

  Nie wystepy, tylko relacje z tych wystepów.
  artiil :

  iż grono odbiorców tych stacji, którzy chcieliby oglądać pana Janusza jest dość małe

  Jak widac Ciebie JKM kreci bardziej niz niejednego starego UPRowca, nie aż tak bardzo rozczytanega w jego blogach. Zakladam, ze chetnie bycs go w tv zobaczyl i jeszcze chetniej skomentowal.

 87. RobertP
  April 22nd, 2011 at 09:23 | #87

  Koko :

  Zakladam, ze chetnie bycs go w tv zobaczyl i jeszcze chetniej skomentowal.

  Najchętniej w paśmie rozrywkowym, obok żonglera piłami mechanicznymi.

 88. Koko
  April 22nd, 2011 at 09:58 | #88

  Bo każdy żongler piłami mechanicznymi to eurosocjalista, to oczywiste i wynika z poziomu IQ. :)

 89. Gammon No.82
  April 22nd, 2011 at 10:27 | #89

  Koko :

  Zasady sa takie, ze nie za wszystkie informacje trzeba placic

  Ale czy zasady płacenia w TVN-ie ustalasz ty, czy JKM?

  NIe, i co z tego?

  Wygląda na to, że nie jesteś w stanie zapanować nad przebiegiem dyskusji, którą sam prowokujesz. Chyba trzeba ci przypomnieć.

  Lurkerka_Borgia :

  Jak ma być zgodne z zasadami wolności rynkowej, to niech im zapłaci za emisję reklamówki jego partii

  Koko :

  zgodnie z zasadami wolnosci rynkowej nie powinien za nic płacić.
  [och, dzięki tobie już wiemy, na czym polega wolność rynkowa]
  czy premier, prezydent i dowolny inny byle posel placi za kazdy wzmianke?

  artiil :

  Czy pan Janusz jest obecnie posłem, senatorem bądź zajmuje eksponowane stanowisko w strukturach władzy?

  Koko :

  NIe, i co z tego?

  I to z tego, że media z założenia informują o funkcjonowaniu władzy publicznej, natomiast o marginalnych, pajacujących politykach – tylko wtedy, gdy uważają to za opłacalne. W tym przypadku nie uważają za opłacalne. Jakie to proste, prawda?

 90. Koko
  April 22nd, 2011 at 10:45 | #90

  Gammon, jak zwykle nic nie zrozumiałeś, ale do tego ja już zdążyłem się przyzwyczaić.
  Porzadkujac: dyskusje zaczal artill, zadajac pytanie “Czy tylko mi się zdaje, czy Pan Janusz chce mówić prywatnym stacjom telewizyjnym, co jest ważne i co mają pokazywać?”.
  w odpowiedzi na pytanie artilla wnioski mamy takie: 1. JKM ma prawo “mowic” mediom co jest jego zdaniem wazne. 2. media maja prawo publikowac to co im sie podoba. KONIEC. BTW pajacujacych politykow media pokazuja nad wyraz chetnie – wystarczy wlaczyc telewizor, a taki np. prezydent pokazywany jest najwyrazniej stronniczo – jak nie gafa, to ortograf, głupota, albo totalna ignorancja – poza tym nic madrego jeszcze nie powiedzial, przynajmniej w mediach tak to wyglada.

 91. artiil
  April 22nd, 2011 at 11:00 | #91

  Koko:

  Zasady sa takie, ze nie za wszystkie informacje trzeba placic, nie wszystko rozlicza sie w barterze i nie wszystko za bog zaplac.

  A kto akurat takie zasady ustala?

  NIe, i co z tego? Na szczescie nawet w TVN sa ludzie, dzieki ktorym nie jestesmy skazani wylacznie na “posłów, senatorów bądź zajmujacych eksponowane stanowiska”.

  No ale zaraz, odniosłeś się do obecnie rządzących polityków. Ci maja zapewniony czas antenowy, czy tego chcą, czy nie. Na szczęście TVN nie jest stacją, która nadaje wyłącznie o polityce, stąd pewnie brak czasu i zainteresowania poczynaniami kanapowego pana Janusza.

  Jak widac Ciebie JKM kreci bardziej niz niejednego starego UPRowca, nie aż tak bardzo rozczytanega w jego blogach. Zakladam, ze chetnie bycs go w tv zobaczyl i jeszcze chetniej skomentowal.

  O, to bardzo ciekawa diagnoza, szkoda tylko iż błędna. Z JKM nie zgadzam się głównie w sferze obyczajowej, niektóre jego pomysły gospodarcze też są z palca. A jedynym show, gdzie chętnie bym obejrzał pana Janusza, jest lot w jedną stronę na Słońce czy coś…

 92. Koko
  April 22nd, 2011 at 11:23 | #92

  Gammon, niestety, jak zwykle, nic nie zrozumiałeś, ale ja już się zdążyłem do tego przyzwyczaić. Porządkując: dyskusję zaczął artill, pytając: “Czy tylko mi się zdaje, czy Pan Janusz chce mówić prywatnym stacjom telewizyjnym, co jest ważne i co mają pokazywać?”. Wnioski z dyskusji, w odpowiedzi na to pytanie sa takie: 1. JKM ma prawo “mówić” mediom co jest jego zdaniem ważne. 2. Media mają prawo publikować co chcą. KONIEC. Co do pajacowatych politykow to media pokazuja ich nader chetnie – wystarczy wlaczyc telewizor. Szczegolnie prezydent pokazywany jest stronniczo – jak nie gafa to ortograf, palnieta głupota, albo megaignorancja. Gosc, ktory nigdy nic madrego nie powiedzial – w kazdym razie tak to w mediach wyglada.
  artiil :

  A jedynym show, gdzie chętnie bym obejrzał pana Janusza, jest lot w jedną stronę na Słońce czy coś…

  Widzisz, artill, bo ty po prostu pewnych rzeczy nie rozumiesz, a dodatkowo moher jestes.
  Ja zapewne tez sie z Toba w wielu sprawach nie zgodze, ale prawdopodobnie jestem ostatnia osoba, ktora wysle cie na slonce.
  Widze, tak w ogole, ze wy tu na tym – ze uzyje wsiowej wersji -“blogasku” macie ultrasowskie bardzo podejscie do swiata: wurmanowskie “wypierdalaj”, loty na slonce itp. Fajnie. A co was aż tak zajebiscie frustruje, chlopaki? Chodzenie w moherach?

 93. artiil
  April 22nd, 2011 at 11:31 | #93

  Koko:

  Widzisz, artill, bo ty po prostu pewnych rzeczy nie rozumiesz, a dodatkowo moher jestes.

  Zdefiniuj moher. I czego to niby nie rozumiem, panie mądry? Oświeć mnie, mohera

  Ja zapewne tez sie z Toba w wielu sprawach nie zgodze, ale prawdopodobnie jestem ostatnia osoba, ktora wysle cie na slonce.

  Och, myślenie życzeniowe w postaci telewizyjnego show z panem Januszem w drodze na Słońce odebrałeś jako realną groźbę, że przy pierwszej sposobności wsadzę go w rakietę i zaspawam właz? Litości…

  Widze, tak w ogole, ze wy tu na tym – ze uzyje wsiowej wersji -”blogasku” macie ultrasowskie bardzo podejscie do swiata

  Z pewnością. Pan Janusz z kolei jest ostoją zrównoważonego i wyśrodkowanego oglądu na świat i ludzi, to przecież wszyscy wiemy.

 94. April 22nd, 2011 at 11:33 | #94

  Jak już się znudzicie popychaniem tego biedaka, to powiedzcie.

 95. Koko
  April 22nd, 2011 at 11:50 | #95

  Ja już się znudziłem. Nie będę popychał Gammona. A wurmana nie tknę nawet po przyodzianiu się w strój gumowy.

 96. April 22nd, 2011 at 12:02 | #96

  Koko :

  A wurmana nie tknę nawet po przyodzianiu się w strój gumowy.

  Foka płacze.

  bart :

  Jak już się znudzicie popychaniem tego biedaka, to powiedzcie.

  Nudny jest, nie ma opcji żeby przebił ^partiawip; inżynier miał bardzo ładny demot (dla nieblipujących): [obrazek]

 97. Koko
  April 22nd, 2011 at 13:43 | #97

  A Ty, drogi barcie, jak zauważyłem, częste używasz w stosunku do innych określeń typu biedak, biedny, smutny itp. Myślę, że to po prostu najzwyklejsza projekcja i przykro mi, że dotykają Cię takie zdarzenia. Życzę Ci wszystkiego dobrego i może i Twoje śćieżki ktoś poprostuje. Wesołych Świąt!

 98. April 22nd, 2011 at 13:48 | #98

  Koko :

  A Ty, drogi barcie, jak zauważyłem, częste używasz w stosunku do innych określeń typu biedak, biedny, smutny itp. Myślę, że to po prostu najzwyklejsza projekcja i przykro mi, że dotykają Cię takie zdarzenia.

  Nie, ja mam ostatnio wesoło, więc to chyba nie projekcja. Ale bycie trollem-korwinistą to musi być strasznie, strasznie smutna sprawa. Nie dość, że żyjesz we wrogiej rzeczywistości i nie masz żadnych widoków na zmianę (chyba że Somalia, ale tam za gorąco), to jeszcze bardzo cię to widocznie frustruje. I łazisz sobie po Internetach, i bronisz czci Pana Janusza. No, trudno mi po prostu wyobrazić sobie coś smutniejszego i bardziej jałowego.

 99. Gammon No.82
  April 22nd, 2011 at 15:09 | #99

  Koko :

  w odpowiedzi na pytanie artilla wnioski mamy takie: 1. JKM ma prawo “mowic” mediom co jest jego zdaniem wazne. 2. media maja prawo publikowac to co im sie podoba. KONIEC.

  Zapomniałeś o punkcie 3.
  My mamy prawo się pośmiać z JKM, kiedy biega za telewizornią, która go nie chce pokazać i skamle, żeby go jednak pokazali.

  wystarczy wlaczyc telewizor

  Potrafię być uczynny, ale nawet dla ciebie nie włączę telewizora. Takie zasady, rozumiesz.

  A wurmana nie tknę nawet po przyodzianiu się w strój gumowy.

  Tylko pamiętaj: jak już poczujesz się bezpiecznie i w końcu zdejmiesz z siebie ten gumowy kombinezon, to koniecznie weź prysznic.

Comment pages
1 6 7 8 9 3533
 1. April 14th, 2011 at 23:35 | #1

Optionally add an image (JPEG only)