Home > Personalo > Blog Roku 2010

Blog Roku 2010

January 11th, 2011 Leave a comment Go to comments

Po raz trzeci startuję w konkursie na Blog Roku. Bez specjalnych nadziei na zwycięstwo, za to z dużym zainteresowaniem, kto mnie strolluje tym razem.

Za pierwszym razem, w 2009 r., strollował mnie Janusz Korwin-Mikke. A raczej: przetoczył się po mnie i innych uczestnikach konkursu jak walec parowy, wydając swoim małym korwiniątkom dyspozycję głosowania na UPR-owców startujących w kategorii „Polityka”. Żeby był porządek, rozdzielił głosujących według początkowych liter nazwiska:

I choć mój blogasek zdążył wspiąć się na trzecie miejsce w rankingu swojej kategorii, przyszedł Korwin i strzepnął mnie jak pyłek. Nie narzekałem jednak, bo start w konkursie zbiegł się w czasie z powstaniem społeczności Blog de Bart, żyjącej dziś własnym życiem i znanej pod kryptonimem #ttdkn. Pod notkami z 2008 r. gromadziło się średnio kilkadziesiąt komentarzy; pokonkursowe notki z 2009 r. zbierały ich kilkaset. Tak mnie to cieszyło, że wybaczyłem Korwinowi i ze spokojem znosiłem docinki Wojtka Orlińskiego, który naśmiewał się, że dla głupiego skutera (nagrody w kategorii „Polityka”) zrobiłem z siebie szmatę żebrzącą u czytelników o SMS-y.

Rok później postanowiłem wystartować w kategorii „Moje zainteresowania i pasje”. Owszem, chciałem w ten sposób uniknąć ponownego zderzenia z korwinowskim walcem. Ale zmiana wynikała również z faktu, że Blog de Bart przeszedł ewolucję: straciłem zainteresowanie polityką, zacząłem się zagłębiać w Otchłań medycyny alternatywnej i teorii spiskowych. Wydawać się mogło, że temat bezpieczniejszy, kategoria w konkursie również mniej kontrowersyjna. No cóż, jeśli to prawda, najwyraźniej miałem pecha.

Miesiąc przed przystąpieniem do konkursu napisałem wesoły felieton o Józefie Słoneckim, uzdrowicielu-bioenergoterapeucie z południa Polski i jego quasi-sekcie Biosłone. Byłem zmęczony swoimi wcześniejszymi ciężkimi tekstami o szaleńcach pijących naftę w celu usunięcia urojonych pasożytów i antyszczepionkowych bredniach doktora Jaśkowskiego. A tu taki sympatyczny, lekki temat: wąsaty pan w kapeluszu, który na wszystkie bolączki zaleca picie mieszanki oleju, Citroseptu i aloesu, każe zwracać się do siebie „Mistrzu”, a na swoim forum udziela różnych dziwnych i mętnych rad swoim wyznawcom. Miłe odprężenie po hardkorze opisywania ludzi, którzy poją swoje dzieci moczem i wodą utlenioną.

A tu trafiła kosa na kamień. Okazało się, że Mistrz jest bardzo wrażliwy na punkcie swojej godności osobistej i nie pozwoli na jakieś podśmiechujki z propagowanej przez siebie idei profilaktyki prozdrowotnej. Blog de Bart przeżył najazd trolli z Biosłone, a na forum organizacji rozpoczęło się prześwietlanie mojego życiorysu. Sympatycy Mistrza znaleźli moje CV na GoldenLine, namierzali klientów mojej firmy, a nawet zrobili jakiś niesympatyczny fotomontaż z użyciem mojego zdjęcia (mój dyskomfort z tego powodu zmniejszył znacznie fakt, że pomylili moją facjatę z twarzą modela ze zdjęcia z Istockphoto, którego użyłem do zilustrowania prośby o głosowanie w „Blogu Roku”). A na końcu strollowali mnie w konkursie:

In the immortal words of John McClane.

Teraz startuję po raz trzeci i wprost umieram z ciekawości, kto mnie strolluje tym razem! Jeśli chcesz pomóc mi wynieść się na wysokość, z której upadek będzie bolesny, wyślij SMS o treści H00696 (kółeczka to zera) pod numer 7122. Koszt SMS-a to 1,23 zł (widać podwyżkę VAT!), a dochód idzie na turnusy rehabilitacyjne dla osób niepełnosprawnych.

Dla osób, które zajrzały tu po raz pierwszy, pozwoliłem sobie przygotować spis zawartości bloga z 2010 r.:

Chłopiec w specjalnym bamboszu — o tym, jak pewien zwolennik medycyny alternatywnej postanowił chronić się przed zakrzepicą naturalnymi środkami i co z tego mogło wyniknąć.

Świnka w New Jersey i Dalsze przygody świnki w New Jersey — o tym, jak prof. Majewska, jedna z liderek polskiego ruchu antyszczepionkowego, nie potrafi poprawnie odczytać prostych danych epidemiologicznych i wyolbrzymia zagrożenia związane ze szczepieniami.

Warzywko w łydzi — o libańskim doktorze fizyki George Ashkarze, który twierdzi, że odkrył przyczynę powstawania nowotworów oraz uniwersalną, stuprocentowo skuteczną terapię na raka, polegającą na okaleczaniu się warzywami.

Łubu dubu — o awanturze na Portalu Poświęconym Fronda.

Witamina w cudzysłowie — o kolejnej oszukańczej terapii antyrakowej, polegającej na podawaniu amigdaliny, zwanej też mylnie witaminą B-17.

Akcja „Lasek” — fotoreportaż z happeningu blogerów Salonu24, którzy przynieśli pod Pałac Prezydencki drzewka w doniczkach symbolizujące las smoleński, a następnie wypuścili w niebo biało-czerwone baloniki.

Człowiek, który pił kawę drugą stroną — o terapii Gersona, najpopularniejszej chyba alternatywnej metodzie leczenia nowotworów, która po bliższych oględzinach okazuje się piramidalną i groźną bzdurą.

Mój własny altmed — o zwodniczej sile dowodu anegdotycznego i własnego doświadczenia.

I to już! Tak, tu się rzadko pisze!

Tags:
 1. Yaca
  January 11th, 2011 at 16:03 | #1

  Pierwszy!

 2. January 11th, 2011 at 16:09 | #2

  Drugi!

 3. kjonca
  January 11th, 2011 at 16:17 | #3

  Bardzo chętnie bym głosował, ale obiecaj, że będziesz częściej pisał :P

 4. frankie
  January 11th, 2011 at 16:21 | #4

  Tak, tu się rzadko pisze!

  No jak to? Komcie pojawiają się przecież cały czas.

  A strollują cię obrońcy Terlika jak po tym jak cię wystalkują za trolling na jego grupie wsparcia.

 5. braket
  January 11th, 2011 at 16:21 | #5

  To chociaż ja pierwszy wysłałem SMS’a :)

 6. January 11th, 2011 at 16:30 | #6

  Uczyniony.

 7. Skan
  January 11th, 2011 at 16:33 | #7

  http://www.blogroku.pl/blogdebart,gwgln,blog.html

  “Juror w tej kategorii: Jolanta Kwaśniewska”

  Huh?

 8. January 11th, 2011 at 16:36 | #8

  A z inszych krajów niż Polska to ile kosztuje? Nie żebym miał węża w kieszeni, ale właśnie dostałem poświąteczny rachunek za telefon, więc wolę spytać :P

 9. January 11th, 2011 at 16:43 | #9

  kjonca :

  Bardzo chętnie bym głosował, ale obiecaj, że będziesz częściej pisał :P

  Dziewięć notek rocznie to mało?!

  Rafal :

  A z inszych krajów niż Polska to ile kosztuje?

  Nie mam pojęcia, może więc na wszelki wypadek lepiej nie? Ale dzięki :)

 10. January 11th, 2011 at 16:48 | #10

  Brawo Jasiu, rąbnąłem się w numerze w reklamie obrazkowej jak jakiś prawicowiec.

 11. January 11th, 2011 at 16:49 | #11

  Rafal :

  A z inszych krajów niż Polska to ile kosztuje? Nie żebym miał węża w kieszeni, ale właśnie dostałem poświąteczny rachunek za telefon, więc wolę spytać :P

  1,23 zł + roaming, który zależy od kombinacji sieci “z” i “do” (dla mnie np. chyba 1,90zł o ile dobrze pamiętam) – to rzecz jasna z polskiej komórki na wojażach.
  Z zagramanicznej komórki po prostu się nie da, bo 7122 to lokalny numer wewnątrzkrajowy.

 12. Prof. Cockroach
  January 11th, 2011 at 16:50 | #12

  Bardzo chętnie zagłosuję, pod warunkiem, że zorganizujesz Wielki Powrót Quasiego. W roli komcionauty, oczywiście.

 13. January 11th, 2011 at 16:51 | #13

  Rafal :

  A z inszych krajów niż Polska to ile kosztuje?

  Obawiam się (również na własny rachunek), że z inszego kraju to nazjwyczajniej nie zadziała. Powtarzając argumentację jaką przedstawiłem gdzieś osobie która chciała SMSem z USA wesprzeć WOŚP – organizator musiałby podpisać umowy o przekazanie pieniedzy ze wszystkimi operatorami świata. Nie spodziewam się tego nawet po WOŚP, a co dopiero po konkursie blogowym.

  EDIT – o, JCW wyłumaczył/a dokładniej

 14. January 11th, 2011 at 16:55 | #14

  Prof. Cockroach :

  Bardzo chętnie zagłosuję, pod warunkiem, że zorganizujesz Wielki Powrót Quasiego.

  Już chyba kiedyś wspominałem, że Quasi z właściwą sobie żelazną konsekwencją przestał odwiedzać BdB po naszej drobnej sprzeczce o matczyne łono. Tzn. o ile mnie pamięć nie myli, raz czy drugi sprawdził, czy ma bana, a potem obrócił się na pięcie i tyle go widzieli. Ban na Quasiego jest już dawno zdjęty, on po prostu z tej amnestii nie korzysta.

  Musiałbym go więc odnaleźć i przeprosić. A to niepedagogiczne!

 15. Gammon No.82
  January 11th, 2011 at 16:56 | #15

  Prof. Cockroach :

  Bardzo chętnie zagłosuję, pod warunkiem, że zorganizujesz Wielki Powrót Quasiego. W roli komcionauty, oczywiście.

  Quasi jest od dawna odbanowany, przecież Bart nie będzie za nim biegał z koszem róż.

 16. ewa.mewa
  January 11th, 2011 at 17:08 | #16

  Oooo! Stanelam z brnieciem przez archiwum tak na marcu 2009 i widze ze to byl blad. Duzo sie dzialo i ja to jednak chce przeczytac. Nie ma zartow z medycyna alternatywna, ‘Mistrzem’ i slepymi ‘wyznawcami’. Czad!
  Choc oczywiscie wspolczuje grzebania brudnymi lapskami w prywacie i zafalszowania wynikow wyborow na Blogaska Roku. Moze w tym roku bedzie uczciwiej? Zycze powodzenia.
  A notek powinno byc troche wiecej.

 17. Gammon No.82
  January 11th, 2011 at 17:13 | #17

  Z oczywistych względów musiałem wysłać per procura.

 18. LeonPL
  January 11th, 2011 at 17:15 | #18

  poszlo. ze sluzbowej oczywiscie;)

 19. jaszczomp
  January 11th, 2011 at 17:32 | #19

  frankie :

  A strollują cię obrońcy Terlika jak po tym jak cię wystalkują za trolling na jego grupie wsparcia.

  Mnie tam od razu zbanowali, chlip.

  A do słania sms-ów już zaprzęgłam swojego Starego i swojego Padre, który też czytuje :D

 20. bantus
  January 11th, 2011 at 17:34 | #20

  Masz mój głos.

 21. Haji
  January 11th, 2011 at 17:34 | #21

  Sms poszedł, wracam do lurkania.

 22. January 11th, 2011 at 17:35 | #22

  Prof. Cockroach :

  Bardzo chętnie zagłosuję, pod warunkiem, że zorganizujesz Wielki Powrót Quasiego. W roli komcionauty, oczywiście.

  Ja go nawet zapraszałem, ale nie chciał.

 23. Yaca
  January 11th, 2011 at 17:44 | #23

  Natomiast u mnie (Opera 11.00) nie ma blogrolki. Błąd mojej wyszukiwarki czy obawiasz się konkurencji?

 24. Prof. Cockroach
  January 11th, 2011 at 17:56 | #24

  bart :

  Musiałbym go więc odnaleźć i przeprosić. A to niepedagogiczne!

  To strasznie przykre, szczególnie, że jeszcze-nie-tak-dawno Quasi pisał, jak to chciał dobrać Ciebie do współpracy przy pisaniu książki (nt prawicowej blogosfery, czy coś w tym rodzaju).
  W każdym razie – masz moje smsy, Szanowny Gospodarzu.

  Gammon No.82 :

  Quasi jest od dawna odbanowany, przecież Bart nie będzie za nim biegał z koszem róż.

  Jej, nie zawsze jestem na bieżąco, poza tym odpuszczam co nudniejsze flejmy (pingpongi mdh-wo, wo-hlb etc).
  Nie wiedziałem, że Kraken został uwolniony!

  Nachasz :

  Ja go nawet zapraszałem, ale nie chciał.

  Wielka szkoda.

 25. January 11th, 2011 at 18:00 | #25

  Prof. Cockroach :

  To strasznie przykre, szczególnie, że jeszcze nie-tak-dawno Quasi pisał, jak to chciał dobrać Ciebie do współpracy przy pisaniu książki (nt prawciowej blogosfery, czy coś w tym rodzaju).

  Link?

 26. Prof. Cockroach
 27. janekr
  January 11th, 2011 at 18:38 | #27

  Poszło

 28. January 11th, 2011 at 18:44 | #28

  Kurde, znowu zapomniałem, że mam u siebie na blogasku nie przeklinać gdyż trzeba wystartować. A tu siara, kląłem jak ograbiony przez dziwkę marynarz i nie znajduję dla siebie kategorii. A skoro nie ma między nami niezdrowej rywalizacji, oddaję głos i życzę powodzenia.
  Aha, bym zapomniał. Ja w ubiegłym roku miałem 25 notek więc jestem prawie trzy razy lepszy od ciebie. To tak na marginesie, żebyś się za bardzo nie napinał.

 29. T.
  January 11th, 2011 at 18:44 | #29

  Do mnie Quasi wpada od czasu do czasu. Ostatnio toczył super długą dyskusję o eugenice.

 30. el-biczel
  January 11th, 2011 at 18:44 | #30

  Bartu – oddaj mi moją godzinę – komentarzy na bieżąco nie śledzę, bo mi czasu na to brakuje, ale właśnie zainspirowałeś mnie do przeczytania tego wątku: http://www.bioslone.pl/forum/index.php?topic=11089.0 :D
  SMS się wyśle. ;)

 31. January 11th, 2011 at 18:50 | #31

  Poszło. Z prywatnej, bo służbowa ma – okazuje się – zablokowaną możliwość wysyłania na numery czterocyfrowe. Foszek trochę.

 32. January 11th, 2011 at 18:56 | #32

  A co tam jest do wygrania w tym roku?

  Aż specjalnie dla Ciebie musiałem zapchać polską simkartę w komórę.

 33. January 11th, 2011 at 19:22 | #33

  Konkubina do mnie przyjeżdża za 2 tygodnie, to z jej telefonu zagłosuję.

 34. January 11th, 2011 at 19:27 | #34

  Poszło, chociaż miałem poważne wątpliwości.

  Po pierwsze, ten cały Fafik wygląda jak szop pracz w peruce.

  Po drugie, końcówka 0,23 zł wygląda obco.

 35. k43r
  January 11th, 2011 at 19:32 | #35

  Sms wysłany, ale napisz w przyszłym roku chociaż 12 notek :)

 36. anna
  January 11th, 2011 at 19:35 | #36

  W przyszłym roku sugeruję start w kategorii “ZBOWiD i przyległości”. W końcu to też rodzaj walki. Sesemesy poszły.

 37. January 11th, 2011 at 19:40 | #37

  W tym roku obstawiałbym trolling Rodziny Astry Maryja. Ale przypomniało mi się, że im szkoda nawet 50 złotych na konferencję o chemtrailsach, więc pewnie odpuszczą.

  Gdzieś mi się jeszcze startery po starych szufladach walają, to praktykantów zagonię.

 38. January 11th, 2011 at 19:41 | #38

  asmoeth :

  końcówka 0,23 zł wygląda obco.

  VAT się zmienił. 23% od złocisza to 23 grosze.

 39. pedro
  January 11th, 2011 at 19:49 | #39

  Sesemes poszedł, ale ja bardzo proszę Najwyższą Radę Jaszczurów, żeby na przyszłość kod dla blogdebart to było porządne H00666, a nie że się jedną cyferkę odwróci, to może nikt nie pozna. Wstyd trochę. Z góry dziękuję.

 40. January 11th, 2011 at 19:53 | #40

  vauban :

  VAT się zmienił. 23% od złocisza to 23 grosze.

  Ah, yes. Thank you, Captain. If they raise it again, you’ll be sure to point it out.

 41. January 11th, 2011 at 19:59 | #41

  Sms poszedł. A jak już jest koncert życzeń, to ja proszę jeszcze kiedyś coś o muzyce – daaawno już nic nie było.

 42. January 11th, 2011 at 20:00 | #42

  T. :

  Do mnie Quasi wpada od czasu do czasu. Ostatnio toczył super długą dyskusję o eugenice.

  A ktoś ty?

 43. January 11th, 2011 at 20:46 | #43

  k43r :

  Sms wysłany, ale napisz w przyszłym roku chociaż 12 notek :)

  No to dupa. Teraz Bartu może z czystym sumieniem obiecać: “w 2012 napiszę 12 notek”. Ostatnią pewnie 21 grudnia ;)

 44. Skan
  January 11th, 2011 at 21:37 | #44

  bart :

  Sympatycy Mistrza (…) na końcu strollowali mnie w konkursie:

  Btw, nie zdziwiłbym się gdyby powtórzyli tę akcję. Nie sprawiali (-ją?) wrażenia takich, co to łatwo zapominają. W sensie creepy.

 45. shootemall
  January 11th, 2011 at 21:45 | #45

  Poszło.
  Jest szansa na notkę o karoshi?

 46. zohaas
  January 11th, 2011 at 21:53 | #46

  Bartu! Kolejny raz zagłosuję ale weź zapodaj więcej notek bo ile flejmów o rapierach może znieść normalny człowiek?

 47. January 11th, 2011 at 22:05 | #47

  @all:

  Wszystkim bardzo dziękuję za wysłane SMS-y. Co do przewijającego się postulatu, to nie chcę składać obietnic bez pokrycia, ale będę miał go w pamięci :)

  Prof. Cockroach :

  To strasznie przykre, szczególnie, że jeszcze-nie-tak-dawno Quasi pisał, jak to chciał dobrać Ciebie do współpracy przy pisaniu książki (nt prawicowej blogosfery, czy coś w tym rodzaju).

  Aaale to strasznie stara historia! Z kwietnia 2009. Sprawa upadła z braku zainteresowania Fołtyna, który miał sponsorować przedsięwzięcie.

  Swoją drogą Quasi – jak to on – w czwartek wieczorem napisał, że on się zastanowi nad tym, jak książka by miała wyglądać, a w sobotę o świcie przysłał gotowy konspekt.

  Prof. Cockroach :

  http://galopujacymajor.wordpress.com/2010/11/25/sprawa-bogny-j-sequel/#comment-4590

  Och, stary dobry Quasi i jego kompletny brak taktu!

  shootemall :

  Jest szansa na notkę o karoshi?

  Ale ja nie chciałem pisać o karoshi, ja miałem karoshi doświadczyć.

 48. January 11th, 2011 at 22:13 | #48

  Blackops :

  W tym roku obstawiałbym trolling Rodziny Astry Maryja. Ale przypomniało mi się, że im szkoda nawet 50 złotych na konferencję o chemtrailsach, więc pewnie odpuszczą.

  Może Fronda przy okazji Terlikgate?

 49. romgier
  January 11th, 2011 at 22:42 | #49

  Poszło. Zaś w 2011 proszę o notkę z kategorii ‘kurioza religijne’. Jakiś nowy medalik czy coś, deal?

 50. January 11th, 2011 at 22:53 | #50

  bart :

  Wszystkim bardzo dziękuję za wysłane SMS-y.

  Powinniśmy zrobić grupę wsparcia na fejsbuku. Albo zatrudnić Maćka Gnyszkę do zorganizowania akcji wsparcia. O, to jest pomysł

 51. Yaca
  January 11th, 2011 at 22:55 | #51

  Ausir :

  Może Fronda przy okazji Terlikgate?

  A oni nie łyknęli jakichś pieniędzy z unii, czy mi się chrzani? Bo jak łyknęli, to odpada. Z unijnych pieniędzy trzeba się bardzo skrupulatnie rozliczać. Myślę, że jakaś agencja nie puściłaby im w rozliczeniu “7380 zł – trolling w konkursie na blog roku (niszczenie lewackiej jaczejki)”.

  (Chyba że to chodziło o któreś z odnóży Salonu – czasem nie pamiętam już gdzie który absurd kiełkował).

 52. AJ
  January 11th, 2011 at 22:58 | #52

  +2, panie gospodarzu.

 53. January 11th, 2011 at 23:15 | #53

  Yaca :

  A oni nie łyknęli jakichś pieniędzy z unii, czy mi się chrzani? Bo jak łyknęli, to odpada. Z unijnych pieniędzy trzeba się bardzo skrupulatnie rozliczać. Myślę, że jakaś agencja nie puściłaby im w rozliczeniu “7380 zł – trolling w konkursie na blog roku (niszczenie lewackiej jaczejki)”.

  No przecież nie mówię, że Fronda jako taka będzie na to kasę wydawać, tylko że zmobilizuje stałych bywalców.

 54. Benzodiazepiny
  January 11th, 2011 at 23:53 | #54

  +2 panie redaktorze.

 55. T.
  January 12th, 2011 at 00:05 | #55

  @ Nachasz:

  Taki jeden. Bloger z przeszłością.

 56. Gammon No.82
  January 12th, 2011 at 00:13 | #56

  bart :

  Swoją drogą Quasi

  On nie jest maszyną. On jest maszyną doskonałą.

 57. January 12th, 2011 at 00:14 | #57

  Yaca :

  (Chyba że to chodziło o któreś z odnóży Salonu – czasem nie pamiętam już gdzie który absurd kiełkował).

  Salon24 za (a raczej na) Lubczasopisma – czyli rekurencyjny recykling recyklingu treści – łyknął, co do Frondy miałbym wątpliwości, choć w biurokracji Cywilizacji Śmierci wszystko jest możliwe. Nawet 12 notek w 2012.

 58. sheik.yerbouti
  January 12th, 2011 at 08:49 | #58

  +1 Panie Redaktorze, widzę, żeś na czele! Choć nie wiem, czy w tym roku są szanse na sabotaż np.astromaryjny?

 59. Leon
  January 12th, 2011 at 09:23 | #59

  Klub Prawie Anonimowego Lurkera zgłaszcza wykonanie zadania Panie Prezesie.
  I tak dostaniesz po zadku :]

 60. January 12th, 2011 at 09:35 | #60

  Głos oddany, blog rozreklamowany. Zachęcam również do głosowania na mój blog. ;]

 61. January 12th, 2011 at 10:38 | #61

  Oczywiście +1. Znowu przegramy, ale ciekawe z kim i w jakim stylu.

 62. January 12th, 2011 at 10:38 | #62

  Obejrzałem twoją kategorię i widzę, że polegniesz bez trollerki. Za konkurentów masz
  – blog o 4 kotach
  – blog o herbacie pod auspicjami Dilmah
  – blog o historii ale da się go czytać więc nie ma żadnych szans w tym konkursie
  – blog kulinarny z fotkami, dużą ilością fotek
  – blog poradnikowy o dzieciach
  – teatrzyk dziecięcy
  Oraz jeszcze więcej blogów kulinarnych plus przepisy w diecie Dukana. Moim zdaniem zostaniesz rozmieszany przez kocią mamę i jest mi z tego powodu niewymownie wręcz przykro. Przy następnym spotkaniu postawię ci browara.

 63. shootemall
  January 12th, 2011 at 10:40 | #63

  bart :

  Ale ja nie chciałem pisać o karoshi, ja miałem karoshi doświadczyć.

  To może, że się ośmielę, tym bardziej?

 64. anomaly
  January 12th, 2011 at 11:02 | #64

  Głos oddany.
  Podpisuję się pod prośbą o więcej notek.
  Zaś co do tego, co tym razem będzie przyczyną sromotnej i upokarzającej porażki ;), to obstawiam terlikgate.

 65. LeonPL
  January 12th, 2011 at 11:22 | #65

  ojej, kocia konkurencja:( szkoda, przez chwile wierzylem, ze masz szanse

 66. roman242
  January 12th, 2011 at 11:23 | #66

  zagrabaniczne glosowanie nie dziala? kurde bele… bo juz nie wiem. i kiedy deadline?

 67. January 12th, 2011 at 11:30 | #67

  anomaly :

  Zaś co do tego, co tym razem będzie przyczyną sromotnej i upokarzającej porażki ;), to obstawiam terlikgate.

  Ale od Terlikgate do BdB droga daleka. Jeśli miałbym obstawiać, to wskazałbym nawet nie na panią Marysię (bo ona raczej udaje, że nas ignoruje i nie czyta), ale na wesołą ekipę z NWO.com.pl, która ciągle pamięta Krwawemu Królik donos do IPN.

 68. January 12th, 2011 at 11:31 | #68

  roman242 :

  zagrabaniczne glosowanie nie dziala?

  Działa, ale tylko z polskich sieci. Nie śmiem prosić.

  roman242 :

  i kiedy deadline?

  Jakoś bardzo szybko, 20 stycznia.

 69. naima_on_line
  January 12th, 2011 at 11:33 | #69

  Panie prezesie, melduję wykonanie zadania.
  +1

  Naród żąda notek. Dużo notek. Dużo soczystych, mięsistych notek.

 70. robur zdobywca
  January 12th, 2011 at 11:41 | #70

  Szkoda, że Astromarian nie startuje, wtedy szanse na trolling wzrosły by wielokrokrotnie.

 71. January 12th, 2011 at 11:44 | #71

  Z patronów medialnych najbardziej podoba mi się dwudnik Polska The Times. Żeby się w pełni nacieszyć pozbawieniem Cię nagrody przez niewysłanie esemesa, to czego Cię pozbawiam w tym roku – nadal skuter czy już na przykład komplet noży do steków albo po prostu wspólne wyjście na papierosa z Żakowskim?
  http://wo.blox.pl/2009/01/Konkurs-na-bloga-roku.html

 72. January 12th, 2011 at 11:57 | #72

  Ja zagłosuję dopiero, jak Bart obieca więcej notek w nowym roku.

 73. anomaly
  January 12th, 2011 at 11:58 | #73

  bart :

  Ale od Terlikgate do BdB droga daleka.

  Ze starej 50 osobowej grupy na FB do newsu na głównej stronie onetu również jest daleka droga. Inna sprawa, że jest to krótsza droga, niż nauczenie prawicowców starej daty wysyłania SMS-a.

  Swoją drogą, czy blogrollka zniknęła, bo było tam coś niemiłego o bezach?

 74. January 12th, 2011 at 12:16 | #74

  Ma Pan sms`a za Akcję Lasek :)

  Proszę o częstsze wpisy

 75. anna
  January 12th, 2011 at 12:20 | #75

  na blogu wo w notce poświęconej TT i belkom w gałkach ocznych pozwoliłam sobie ostrzec Eliego, iż Frondy nie należy lekceważyć.
  Eli miał dostać w odpowiedzi coś mniej wiecej takiego:

  @Eli

  Doceniać znaczy rozpocząć dyskusję na temat emocjonalnej alternatywy. Być może takowa się narodziła, nie wiem, ja przy porodzie nie asystowałam i nic mi o niej nie wiadomo.
  Bardziej konkretnie: no więc wiem, co mi proponuje Terlikowski et consortes. Zbawienie i poczucie wspólnotowości za fundamentalizm. Co mi proponujesz Ty (bądź łaskaw chwilowo wystąpić jako pars pro toto środowiska eee…. no właśnie, jakiego? Poza tym, że nie-funamentalistycznie katolickiego?)?
  Pytam serio, pytam oczywiście wszystkich.
  Zabawny paradoks tej sytuacji (rodzajnik “tej” proszę chwilowo rozumieć jako wskazanie na “wszyscy poza Frondą i środowiskami ekstremistów katolickich”) polega na tym, że wzajemnie udajemy, bądź nie, że nasza reakcja nie wykracza i nie będzie wykraczać poza cięte podśmiechujki, gdyż dalej jest już zaangażowanie emocjonalne na przykład, a ja dotąd nie znalazłam żadnej formy żarliwości….

  tu się zawiesiłam analitycznie i intelektualnie, bo przebóg, naprawdę nie wiem, jaka mogłaby być laicka? lewicowa? a może po prostu racjonalna? żarliwość, która z jednej strony stanowiłaby emocjonalny ekwiwalent figury zbawienia instant (śmierć pedałom i lesbom, a zostaniesz odkupiony), a z drugiej strony nie popadłaby w śmieszność wobec samej siebie (żarliwość? żarliwość racjonalna?!).
  A teraz przeczytałam wpis wo i myślę sobie, ze jak długo skutery i bajery są vo duyen, tak długo stanowimy interesujące, hermetyczne środowisko, które osiąga fazę plateau wraz z kolejnym wtrąconym anglicyzmem i wykazaniem, że czytało Goldacre’a w oryginale.
  Po co to komu? Poza tym, że owszem, orgazm jest bardzo przyjemny.
  Jestem za skuterem, a konkretnie za tym, aby wyjeżdżać nim czasem z garażu. Nawet za cenę przewożenia na siodełku Edka.
  Nie ma szans na wyjście z bycia Edkiem jeśli się Edka po świecie nie oprowadza.

 76. January 12th, 2011 at 12:26 | #76

  wo :

  Żeby się w pełni nacieszyć pozbawieniem Cię nagrody przez niewysłanie esemesa, to czego Cię pozbawiam w tym roku – nadal skuter czy już na przykład komplet noży do steków albo po prostu wspólne wyjście na papierosa z Żakowskim?

  Wydaje mi się, że laptop i jakiś kupon. Niezbyt się wczytałem.

  anomaly :

  Swoją drogą, czy blogrollka zniknęła, bo było tam coś niemiłego o bezach?

  Nie, blogrolka zniknęła, bo znalazłem lepszy zamiennik – i stało się to już jakiś czas temu. Ów zamiennik to dział “Czytam”, który ma tę przewagę nad blogrolką, że uwzględnia tylko aktywne blogi. Żebym tylko potrafił go zmusić do pokazywania nazw blogasków…

 77. January 12th, 2011 at 12:27 | #77

  anna :

  tak długo stanowimy interesujące, hermetyczne środowisko, które osiąga fazę plateau wraz z kolejnym wtrąconym anglicyzmem i wykazaniem, że czytało Goldacre’a w oryginale.
  Po co to komu?

  A po co cokolwiek komu? Czy zmierzasz do fascynującej tezy, że ta cała blogosfera, panie, to tylko strata czasu? Zgoda! No i?

 78. January 12th, 2011 at 12:29 | #78

  bart :

  Wydaje mi się, że laptop

  …pewnie w dodatku California Access.

  bart :

  i jakiś kupon

  Swoją drogą, firma Grupon będzie miała w Polsce pod górkę, bo w USA ludzie zwykle od razu rozumieją, co to znaczy “kupon”, a u nas to jakoś zawieszone między kartką na mięso a talonem na skodę.

 79. anna
  January 12th, 2011 at 12:35 | #79

  Nie idzie o straty czasu, marnowanie czasu wedle uznania i potrzeby jest jednym z warunków wolności osobistej i tak dalej, osobiście pasjami.
  Chodzi o to, że jeśli przeszkadza nam inkrustowanie Terlikowskim i Pospieszalskim każdego programu publicystycznego telewizji publicznej i nie, to sarkanie na odruchy populistyczno-promocyjne nie trzyma się kupy.
  Ja nie sarkam, mnie inkrustacja przeszkadza i chętnie się podzielę tortem z Edkiem, jeśli porcja Paetza zmniejszy się przez to o połowę. Widzę takie długofalowe przełożenie i dlatego wspieram ideę przesączania się blogów de bartów do świadomości publicznej za pomocą czegoś tak lamerskiego jak głosowania smsowe.
  coś za coś.

 80. sheik.yerbouti
  January 12th, 2011 at 12:36 | #80

  wo :

  dwudnik Polska The Times.

  Chyba trzyipółdnik?

 81. robur zdobywca
  January 12th, 2011 at 12:36 | #81

  wo :

  …pewnie w dodatku California Access.

  Hoho. Jest jeszcze gorzej.

 82. January 12th, 2011 at 12:41 | #82

  anna :

  Chodzi o to, że jeśli przeszkadza nam inkrustowanie Terlikowskim i Pospieszalskim każdego programu publicystycznego telewizji publicznej i nie, to sarkanie na odruchy populistyczno-promocyjne nie trzyma się kupy.

  Non sequitur. O obecności Terlikowskiego i Pospieszalskiego decydują władze TVP. Ich się nie wybiera w głosowaniach na bloga roku. Promuj se co chcesz gdzie chcesz, to nie przesunie ani o milimetr ani jednego stołka na Woronicza.

 83. blue.berry
  January 12th, 2011 at 13:03 | #83

  oj tam wo chcesz pozbawić barta voucheru na biżuterię Apart. nie jesteś dobrym człowiekiem.

 84. January 12th, 2011 at 13:12 | #84

  blue.berry :

  oj tam wo chcesz pozbawić barta voucheru na biżuterię Apart. nie jesteś dobrym człowiekiem.

  Zawsze stoję twardo na stanowisku, że w blogosferze nic nie służy promocji blogera, tylko wszystko platformie blogowej ewentualnie organizatorowi konkursu. Jestem pogodzony z tym, że mój blog promuje Agorę, no bo z pracodawcą człowiek i tak nie wygra, a poza tym Agora to też cywilizacja śmierci. Ten konkurs też promować będzie tak naprawdę onet, interię czy jaki tam portal za nim stoi. A ponieważ z mnóstwa podowód nie chcę promować portali, będę tutaj małym zgryźliwym psujzabawą.

 85. January 12th, 2011 at 13:15 | #85

  anomaly :

  Ze starej 50 osobowej grupy na FB do newsu na głównej stronie onetu

  Nie żartuj, serio to doszło na główną onetu? “Na Facebooku geje odbierają dzieci katolikom”?

 86. anna
  January 12th, 2011 at 13:16 | #86

  każdy stołek stoi na podłodze opartej o jakąś rzeczywistość kulturową, która nie jest dana raz na zawsze, a podlega nieustannemu kształtowaniu się i transformacjom. Nie uważam, aby apetyt na kawałek polskiego tortu był a) niemożliwy do zaspokojenia tylko dlatego, bo nie stoją za mną oskrobiny ze ścian Groty Betlejemskiej b) ohydny ideologicznie, ponieważ wiąże się w pewnym momencie z kompromisami z populizmem. Widzę to syntetycznie.

  edit: a co do promocji organizatora to zgoda, tylko że to nie rzutuje

 87. January 12th, 2011 at 13:18 | #87

  anna :

  każdy stołek stoi na podłodze opartej o jakąś rzeczywistość kulturową, która nie jest dana raz na zawsze, a podlega nieustannemu kształtowaniu się i transformacjom

  Jak ktoś chce kształtować i transformować rzeczywistość kulturalną, to powinien pisać teksty do działu kultury gazety o jakimś możliwie dużym nakładzie, a nie esemesy wysyłać.

 88. anna
  January 12th, 2011 at 13:21 | #88

  kulturową panie redaktorze, kulturową

 89. January 12th, 2011 at 13:54 | #89

  anna :

  Co mi proponujesz Ty (bądź łaskaw chwilowo wystąpić jako pars pro toto środowiska eee…. no właśnie, jakiego? Poza tym, że nie-funamentalistycznie katolickiego?)?

  Moja odpowiedź będzie długa i nie na temat.

  Dawno temu, jeszcze w ubiegłym wieku, byłem dzieciakiem, który interesował się polityką i miał grube przeświadczenie, że to, co się dzieje jest – na tyle na ile to rozumiałem – złe: wpadłem na pomysł IV Rzeczpospolitej. To była dosyć korwinistyczna idea, bo jakoś normalne dla mnie było, że ludzie są lub mogą być zaradni. W tamtym okresie leżą też niektóre z przyczyn mojej socjofobii: nie bez powodu przeczołgałem się przez trzy podstawówki – nie mogłem się dogadać z ludźmi, źle o nich myślałem i nie miałem żadnych problemów z wyrażaniem tego. To, co najlepiej pamiętam z podstawówek to to, że klasy były źle posprzątane, w kiblach nie było mydła, śmierdziało kurzem, ławki były odrapane i nieprzyjemne w dotyku. Wkurwiało mnie niemożliwie skrobanie kredą po tablicy, a sam pomysł, żeby mazać kredą, ujebać sobie łapy i nie móc wyjść natychmiast, by umyć ręce (a przecież w tych cholernych kiblach nigdy nie było mydła! ani ręczników papierowych!) doprowadzał mnie do szału. Drażniło mnie również, że nie dostarczano mi intelektualnych podniet.

  Co robi dziecko, kiedy wkurwia je wszystko dookoła? Ucieka w fantazje. Fantazjowałem o świecie, w którym rzeczy były inne.

  Te fantazje oczywiście podlegały wielu modyfikacjom – przeżyłem niejedno radosne uczucie oświecenia. Zrozumiałem też, podczas wielu prób wyrażenia tego, że chcę, żeby było inaczej, że jeśli chce się zbudować jakikolwiek inny świat, to trzeba zacząć od siebie i swojego otoczenia. I to akurat mi się udało, co z kolei jest powodem, dla którego tak trudno rozmawia mi się z ludźmi: niedługo potem, kiedy ktoś, kogo poznaję, otworzy usta – leci w jakieś koszmarne pierdolenie, którego znieść po prostu nie mogę. Po prostu z własnego wyboru zatrzasnąłem się w miłym świecie ludzi, w których nie ma żadnego fundamentalizmu.

  Stąd: nie znam i nie rozumiem świata ludzi pojebanych. Autentycznie cierpię za każdym razem, kiedy z jakichś powodów jestem przymuszony do kontaktu z ludźmi, którzy robią coś złośliwie, są niegrzeczni i nie trzymają zasad. Nie dlatego, że z tego powodu trapią mnie trudności i te trudności są dla mnie rozbrajające. Cierpię, bo nie mam absolutnie żadnej możliwości, by to zmienić.

 90. ccc
  January 12th, 2011 at 14:00 | #90

  Wyslane. Ale, ale, jest RAPORT a tu wszedzie w miare spokoj, o co chodzi? Nawet S24 mnie zawiodl, jedynie czlonkowie PiS trzymaja poziom:

  http://grudqowy.salon24.pl/267338,soul-comme-un-polonais-pijany-jak-polak

  “Na zagadnienie zamachu/wypadku Smoleńskiego trzeba teraz patrzeć znacznie szerzej i znacznie głębiej w czasie. Mogła to być znacznie lepiej i poważniej przygotowana gra. Palikot od 2008 roku opowiadający o pijaństwie Kaczyńskiego. Arabski od 2008 roku przygotowujący akcje walki o samolot pomiędzy Panem Prezydentem a Rządem. Ostrzał kolumny prezydenckiej w Gruzji w 2008 roku badający stosunek Polaków do ewentualnego zamachu na I Obywatela. “

 91. January 12th, 2011 at 14:02 | #91

  kjonca :

  Bardzo chętnie bym głosował, ale obiecaj, że będziesz częściej pisał :P

  ewa.mewa :

  A notek powinno byc troche wiecej.

  k43r :

  Sms wysłany, ale napisz w przyszłym roku chociaż 12 notek :)

  zohaas :

  Bartu! Kolejny raz zagłosuję ale weź zapodaj więcej notek bo ile flejmów o rapierach może znieść normalny człowiek?

  anomaly :

  Podpisuję się pod prośbą o więcej notek.

  naima_on_line :

  Naród żąda notek. Dużo notek. Dużo soczystych, mięsistych notek.

  Ausir :

  Ja zagłosuję dopiero, jak Bart obieca więcej notek w nowym roku.

  Paweł Z :

  Proszę o częstsze wpisy

  JEDNA DZIENNIE MOŻE BYĆ?

  A serio, to te wszystkie oddane SMS-y tak mię uskrzydlają, że od razu chcę więcej pisać! Naprawdę! Jak boni dydy!

 92. anna
  January 12th, 2011 at 14:11 | #92

  @Eli
  ok, nie będę Cię miażdżyć, bo w dziewczyńskich kiblach mojej podstawówki też nie było mydła, a ręczników papierowych naonczas jeszcze nie wynaleziono. Mój odruchowy sprzeciw wobec Twojej perspektywy wynika stąd, że ja się z tym światem konfrontuję poprzez moje dzieci w wieku szkolnym. Wcześniej nie musiałam i też mi było dobrze w enklawie. I tak rok szkolny zaczyna się i kończy mszą, rodzice dzieci “nieuczęszczających” są proszeni o zatrzymanie dzieci w domach, gdyż panie świetliczanki także uczestniczą w nabożeństwie.
  W zasadzie nie napisałam nic, czego nie moglibyście przeczytać na setkach blogów w dziale “pieprzenie ateisty impotenta na temat tego, jak go rąbią”, ale pytanie zadaję całkowicie serio:
  jak stać się beneficjentem wszelkich korzyści płynących z rewolucji bez wywoływania rewolucji? Dochodzę do wniosku, ze wszystkie nasze skargi i przemyślenia są z grubsza na ten temat i właśnie dlatego jestesmy tak żałośni.
  A, i Ty się u wo dziwisz, że nie mamy fajterów (smiech ale mały) Nowicka z rozbieganym spojrzeniem kontra Joanna Lodołamacz Najfeld? Proszsz.
  Raz mnie skonfrontowano z oszołomem z Gościa Niedzielnego, konfrontacji z Piechą już odmówiłam, więc używam liczby mnogiej ze świadomym masochizmem.

  zamykam się do czasu, aż mi wiara w świat nie wróci

 93. anomaly
  January 12th, 2011 at 14:21 | #93

  Barts :

  Nie żartuj, serio to doszło na główną onetu? “Na Facebooku geje odbierają dzieci katolikom”?

  Wydawało mi się, że każdy to widział, więc może źle rozumiem stwierdzenie “główna Onetu”, ale gdy wczoraj, albo przedwczoraj wieczorem wszedłem na onet.pl, to chyba piąty link w wiadomościach mówił, że geje chcą zabrać dzieci znanemu publicyście.

 94. January 12th, 2011 at 14:28 | #94

  anomaly :

  “główna Onetu”

  Proszę.

  anna :

  Mój odruchowy sprzeciw wobec Twojej perspektywy wynika stąd, że ja się z tym światem konfrontuję poprzez moje dzieci w wieku szkolnym.

  No więc to jest to, co ja pamiętam. Serio, pierwszy luz, jaki poczułem od całej tej bogoojczyźnianej atmosfery – to w praktycznie katolickiej szkole. Ale dla mnie ten problem idzie dalej: to nie jest tylko bozia i przyległości – to problem tego, że, jeśli mówimy o szkole, nie ma miejsca na wątpliwości i na naukę wyjaśniania wątpliwości.

  I tu przypomina mi się też opowieść znajomej nauczycielki, która usłyszała od swojej uczennicy, że ta na pewno ma złe sny, bo nie chodzi do kościoła.

  anna :

  A, i Ty się u wo dziwisz, że nie mamy fajterów (smiech ale mały) Nowicka z rozbieganym spojrzeniem kontra Joanna Lodołamacz Najfeld?

  Po pierwsze: zadaniem dziennikarza, który prowadzi jest przygotować się. Kiedy ktoś kłamie, to musi mu powiedzieć: ssie pan/pani dane z palucha, itd.
  Po drugie: z tymi ludźmi nie ma o czym rozmawiać. To jest kopanie się z koniem.

 95. January 12th, 2011 at 14:30 | #95

  eli.wurman :

  Po pierwsze: zadaniem dziennikarza, który prowadzi jest przygotować się. Kiedy ktoś kłamie, to musi mu powiedzieć: ssie pan/pani dane z palucha, itd.

  Jako osoba, której urwało od telewizji, ale czasami sobie przyczepia na moment, muszę powiedzieć, że ostatni długi weekend spędzony z TVN24 przyniósł mi jedną potężną refleksję: wysłać tych wszystkich dziennikarzy i wywiadowców na szkolenia z zakresu erystyki i błędów poznawczych. Bo oni albo nie mają o tym pojęcia, albo od wytykania rozmówcom oszustw spada oglądalność.

 96. January 12th, 2011 at 14:46 | #96

  bart :

  Bo oni albo nie mają o tym pojęcia, albo od wytykania rozmówcom oszustw spada oglądalność.

  Znaczy chyba ludzie lubią dziennikarstwo w stylu Kożuchowskiej (ciągle mam przed oczami jak płacze przez tego kolesia od chleba).

 97. janekr
  January 12th, 2011 at 14:48 | #97

  bart :

  wysłać tych wszystkich dziennikarzy i wywiadowców na szkolenia z zakresu erystyki i błędów poznawczych.

  Toż mówię że w dyskusji np. na tym blogu czy na syffie zawodowy polityk ze swoją metodą dyskusji nie miałby szans.

 98. bantus
  January 12th, 2011 at 14:56 | #98

  bart :

  wysłać tych wszystkich dziennikarzy i wywiadowców na szkolenia z zakresu erystyki i błędów poznawczych. Bo oni albo nie mają o tym pojęcia, albo od wytykania rozmówcom oszustw spada oglądalność

  Oni tak rozumieją obiektywność i bezstronność, tym kryją albo swoje lenistwo albo politycy walczą w kisielu (^wo TM) jest tym o co chodzi. W tej ostatniej opcji dziennikarz najpierw zagrzewa publikę, potem sędziuje, choć prawie nie ma chwytów niedozwolonych, klatka.

  Słyszę suchego newsa, ponieważ nie znam jakiegoś tam prawa i procedur, nie rozumiem jego znaczenia, zamiast komentarza wyjaśniającego dostaję komentarz polityka A, potem B, potem znowu A, A i B na raz, oraz C, czyli porcję bredzenia/bełkotu. Człowiek po prostu nie ma czasu rozkminiać o co w tym chodzi. To dziennikarz powinien zamieniać niewiele znaczące fakty na narrację, a nie politycy. Czyste fakty bez interpretacji nie istnieją.

 99. January 12th, 2011 at 15:29 | #99

  eli.wurman :

  Proszę.

  anomaly :

  Wydawało mi się, że każdy to widział, więc może źle rozumiem stwierdzenie “główna Onetu”, ale gdy wczoraj, albo przedwczoraj wieczorem wszedłem na onet.pl, to chyba piąty link w wiadomościach mówił, że geje chcą zabrać dzieci znanemu publicyście.

  Nie wierzę. Nie wierzę. Czy są jakieś granice portalozy?

 100. January 12th, 2011 at 16:43 | #100

  Cholera, Bart, odarłeś mnie z niewinności obnażając praktyki manipulacji konkursowych. Gdzie ja się władowałem? Myślałem, że to szlachetne współzawodnictwo, a tu zadek… I to tacy luminarze, jak JKM… Świat stoi na krawędzi zagłady…

  PS. Swoją drogą to skądinąd niezłe osiągnięcie – obnażyć coś jawnego ;-)

Comment pages
1 2 3471
 1. No trackbacks yet.

Optionally add an image (JPEG only)