Home > Personalo > Blog Roku 2010

Blog Roku 2010

January 11th, 2011 Leave a comment Go to comments

Po raz trzeci startuję w konkursie na Blog Roku. Bez specjalnych nadziei na zwycięstwo, za to z dużym zainteresowaniem, kto mnie strolluje tym razem.

Za pierwszym razem, w 2009 r., strollował mnie Janusz Korwin-Mikke. A raczej: przetoczył się po mnie i innych uczestnikach konkursu jak walec parowy, wydając swoim małym korwiniątkom dyspozycję głosowania na UPR-owców startujących w kategorii „Polityka”. Żeby był porządek, rozdzielił głosujących według początkowych liter nazwiska:

I choć mój blogasek zdążył wspiąć się na trzecie miejsce w rankingu swojej kategorii, przyszedł Korwin i strzepnął mnie jak pyłek. Nie narzekałem jednak, bo start w konkursie zbiegł się w czasie z powstaniem społeczności Blog de Bart, żyjącej dziś własnym życiem i znanej pod kryptonimem #ttdkn. Pod notkami z 2008 r. gromadziło się średnio kilkadziesiąt komentarzy; pokonkursowe notki z 2009 r. zbierały ich kilkaset. Tak mnie to cieszyło, że wybaczyłem Korwinowi i ze spokojem znosiłem docinki Wojtka Orlińskiego, który naśmiewał się, że dla głupiego skutera (nagrody w kategorii „Polityka”) zrobiłem z siebie szmatę żebrzącą u czytelników o SMS-y.

Rok później postanowiłem wystartować w kategorii „Moje zainteresowania i pasje”. Owszem, chciałem w ten sposób uniknąć ponownego zderzenia z korwinowskim walcem. Ale zmiana wynikała również z faktu, że Blog de Bart przeszedł ewolucję: straciłem zainteresowanie polityką, zacząłem się zagłębiać w Otchłań medycyny alternatywnej i teorii spiskowych. Wydawać się mogło, że temat bezpieczniejszy, kategoria w konkursie również mniej kontrowersyjna. No cóż, jeśli to prawda, najwyraźniej miałem pecha.

Miesiąc przed przystąpieniem do konkursu napisałem wesoły felieton o Józefie Słoneckim, uzdrowicielu-bioenergoterapeucie z południa Polski i jego quasi-sekcie Biosłone. Byłem zmęczony swoimi wcześniejszymi ciężkimi tekstami o szaleńcach pijących naftę w celu usunięcia urojonych pasożytów i antyszczepionkowych bredniach doktora Jaśkowskiego. A tu taki sympatyczny, lekki temat: wąsaty pan w kapeluszu, który na wszystkie bolączki zaleca picie mieszanki oleju, Citroseptu i aloesu, każe zwracać się do siebie „Mistrzu”, a na swoim forum udziela różnych dziwnych i mętnych rad swoim wyznawcom. Miłe odprężenie po hardkorze opisywania ludzi, którzy poją swoje dzieci moczem i wodą utlenioną.

A tu trafiła kosa na kamień. Okazało się, że Mistrz jest bardzo wrażliwy na punkcie swojej godności osobistej i nie pozwoli na jakieś podśmiechujki z propagowanej przez siebie idei profilaktyki prozdrowotnej. Blog de Bart przeżył najazd trolli z Biosłone, a na forum organizacji rozpoczęło się prześwietlanie mojego życiorysu. Sympatycy Mistrza znaleźli moje CV na GoldenLine, namierzali klientów mojej firmy, a nawet zrobili jakiś niesympatyczny fotomontaż z użyciem mojego zdjęcia (mój dyskomfort z tego powodu zmniejszył znacznie fakt, że pomylili moją facjatę z twarzą modela ze zdjęcia z Istockphoto, którego użyłem do zilustrowania prośby o głosowanie w „Blogu Roku”). A na końcu strollowali mnie w konkursie:

In the immortal words of John McClane.

Teraz startuję po raz trzeci i wprost umieram z ciekawości, kto mnie strolluje tym razem! Jeśli chcesz pomóc mi wynieść się na wysokość, z której upadek będzie bolesny, wyślij SMS o treści H00696 (kółeczka to zera) pod numer 7122. Koszt SMS-a to 1,23 zł (widać podwyżkę VAT!), a dochód idzie na turnusy rehabilitacyjne dla osób niepełnosprawnych.

Dla osób, które zajrzały tu po raz pierwszy, pozwoliłem sobie przygotować spis zawartości bloga z 2010 r.:

Chłopiec w specjalnym bamboszu — o tym, jak pewien zwolennik medycyny alternatywnej postanowił chronić się przed zakrzepicą naturalnymi środkami i co z tego mogło wyniknąć.

Świnka w New Jersey i Dalsze przygody świnki w New Jersey — o tym, jak prof. Majewska, jedna z liderek polskiego ruchu antyszczepionkowego, nie potrafi poprawnie odczytać prostych danych epidemiologicznych i wyolbrzymia zagrożenia związane ze szczepieniami.

Warzywko w łydzi — o libańskim doktorze fizyki George Ashkarze, który twierdzi, że odkrył przyczynę powstawania nowotworów oraz uniwersalną, stuprocentowo skuteczną terapię na raka, polegającą na okaleczaniu się warzywami.

Łubu dubu — o awanturze na Portalu Poświęconym Fronda.

Witamina w cudzysłowie — o kolejnej oszukańczej terapii antyrakowej, polegającej na podawaniu amigdaliny, zwanej też mylnie witaminą B-17.

Akcja „Lasek” — fotoreportaż z happeningu blogerów Salonu24, którzy przynieśli pod Pałac Prezydencki drzewka w doniczkach symbolizujące las smoleński, a następnie wypuścili w niebo biało-czerwone baloniki.

Człowiek, który pił kawę drugą stroną — o terapii Gersona, najpopularniejszej chyba alternatywnej metodzie leczenia nowotworów, która po bliższych oględzinach okazuje się piramidalną i groźną bzdurą.

Mój własny altmed — o zwodniczej sile dowodu anegdotycznego i własnego doświadczenia.

I to już! Tak, tu się rzadko pisze!

Tags:
 1. roman242
  January 12th, 2011 at 17:18 | #1

  bart

  Działa, ale tylko z polskich sieci. Nie śmiem prosić.

  no problemo, jako pasywny ttdkanowiec nie widze przeciwskazan. karte bede musial odszukac polska jeno.

 2. fronesis
  January 12th, 2011 at 19:39 | #2

  Poszło i nawet odpowiedziało, że zagłosowałem na blogdebart.pl

 3. Yaca
  January 12th, 2011 at 23:08 | #3

  bart :

  Nie, blogrolka zniknęła, bo znalazłem lepszy zamiennik – i stało się to już jakiś czas temu. Ów zamiennik to dział “Czytam”, który ma tę przewagę nad blogrolką, że uwzględnia tylko aktywne blogi. Żebym tylko potrafił go zmusić do pokazywania nazw blogasków…

  Ale to nie jest dobry zamiennik – tam były różne blogi, na jedne wchodziłem częściej, na inne rzadziej. “Czytam” pokazuje tylko ostatnie notki, niezależnie od tego, czy to jest blog, który lubię, czy nie. Sucks.

 4. January 12th, 2011 at 23:19 | #4

  Yaca :

  Ale to nie jest dobry zamiennik – tam były różne blogi, na jedne wchodziłem częściej, na inne rzadziej. “Czytam” pokazuje tylko ostatnie notki, niezależnie od tego, czy to jest blog, który lubię, czy nie. Sucks.

  No ale utrzymanie takiej blogrolki jest dość upierdliwe. Bo blogi wypadają z interesu, popadają w hibernację itp. Odnotowuję postulat :)

 5. fan-terlika
  January 13th, 2011 at 01:18 | #5

  fronesis :

  Poszło i nawet odpowiedziało, że zagłosowałem na blogdebart.pl

  Nawet nie wiedziałem, że tak piszą. Sprawdziłem, czy dobrze wysłałem, i ups, niechcący raz wysłałem jakiemuś jestkultura.pl w dziedzinie mrw. SORASY

 6. Skan
  January 13th, 2011 at 07:32 | #6

  radkowiecki :

  Obejrzałem twoją kategorię i widzę, że polegniesz bez trollerki. Za konkurentów masz (…)

  A teraz oprócz kotów do pierwszej 20-stki wszedł czarny koń tego plebiscytu:

  “ojciec grzegorz – o zwykłym wojowniku” (wsio z małej za oryginałem)
  http://www.blogroku.pl/ojciecgrzegorz,gwfxi,blog.html

  Pasja Ojca Grzegorza?

 7. anna
  January 13th, 2011 at 10:00 | #7

  w tym roku strolluje Cię Grzegorz i liczne duszpasterstwa młodych. Koty zignorowałam, ale obecność Grzegorza złamała mnie moralnie i wysłałam smsa na BdB z telefonu Młodego. Możliwe, że u nich działa to podobnie.

 8. January 13th, 2011 at 10:29 | #8

  bart :

  No ale utrzymanie takiej blogrolki jest dość upierdliwe. Bo blogi wypadają z interesu, popadają w hibernację itp.

  To efekt facebooka – wysyłanie maili jest upierdliwe, więc kończysz jak Jaś Kapela mając tysiąc “przyjaciół”, nie mając bladego pojęcia, kim w ogóle są ci ludzie. Ja tam manualnie ciągle kogoś do blogorolki dopisuję albo z niej usuwam.

 9. January 13th, 2011 at 11:08 | #9

  wo :

  To efekt facebooka

  Chciałbyś. Ja w moim czytniku RSS-ów mam feedy ładnie poukładane w folderki i np. w folderku “Skepto Polo” mam 42 polskie blogaski naukowe i racjonalistyczne. Wszystkie to świetne serwisy, zasługujące na miejsce w blogrolce. Dalej mam folderki “Geje”, “Polskojęzyczni”, “Znajomi”, w każdym z nich dużo znakomitych blogów. Ja to naprawdę wszystko czytam i polecam!

  Zniknięta blogrolka była owocem bardzo bolesnej selekcji, której dokonałem z tej setki adresów. A jak już jej dokonałem, to po jakimś czasie okazało się, że jakiś procent blogów obumarł. Rzuciłem więc to wszystko w cholerę i wymieniłem na system, który – podobnie jak mój czytnik RSS-ów – wyrzuca na wierzch tylko aktywne blogi, te martwe zostawiając na dnie. A ja nie muszę dokonywać bolesnych wyborów.

 10. jonatankoot
  January 13th, 2011 at 11:09 | #10

  Wysłane. Dzięki Tobie, Bart, moja paczka ziomów i ziomalek z pracy nazwała się Drużyną Brązowego Węża :)

 11. bantus
  January 13th, 2011 at 14:56 | #11

  bart :

  Rzuciłem więc to wszystko w cholerę i wymieniłem na system, który – podobnie jak mój czytnik RSS-ów – wyrzuca na wierzch tylko aktywne blogi, te martwe zostawiając na dnie. A ja nie muszę dokonywać bolesnych wyborów.

  Żeby tylko było widać adres to by było git, bo tak to nie bardzo.

 12. janekr
  January 13th, 2011 at 15:05 | #12

  Przy okazji pragnąłbym nadmienić, że czytanie komentarzy do niniejszego bloga na laptoku podłączony do świata przez komórkę poza zasięgiem 3G jest przeżyciem z lekka traumatycznym.
  Niestety.

 13. maxriter
  January 13th, 2011 at 17:01 | #13

  @bart
  “Ja to naprawdę wszystko czytam i polecam!”

  Czy Ty to “wszystko” czytasz łącznie z komentarzami?

 14. January 13th, 2011 at 17:20 | #14

  maxriter :

  Czy Ty to “wszystko” czytasz łącznie z komentarzami?

  Mam ze 20 dodatkowych RSS-ów z komentarzami.

 15. Yaca
  January 13th, 2011 at 19:03 | #15

  bantus :

  Żeby tylko było widać adres to by było git, bo tak to nie bardzo.

  Jak najedziesz, to się na dolnej ramce wyświetla adres docelowy linka.

  bart :

  Mam ze 20 dodatkowych RSS-ów z komentarzami.

  Ile trwa Twoja doba?

 16. January 13th, 2011 at 19:55 | #16

  wo :

  bart :
  To efekt facebooka – wysyłanie maili jest upierdliwe, więc kończysz jak Jaś Kapela mając tysiąc “przyjaciół”, nie mając bladego pojęcia, kim w ogóle są ci ludzie. Ja tam manualnie ciągle kogoś do blogorolki dopisuję albo z niej usuwam.

  A ja zapuściłem jak tajemniczy ogród i ciągle zapominam zrobić.

 17. January 14th, 2011 at 08:46 | #17

  mrw :

  A ja zapuściłem jak tajemniczy ogród i ciągle zapominam zrobić.

  Możemy cię wspomóc.

 18. January 14th, 2011 at 10:43 | #18

  Panowie i Panie, wy tu o konkursach i medycynie alternatywnej, a tymczasem APOKALIPSA NADCHODZI, BO ZABIERAJĄ NAM GOTÓWKĘ I ZMUSZAJĄ DO KORZYSTANIA Z PRZELEWÓW I KART – przynajmniej według prawicowych blogasków:

  http://dehylator.wordpress.com/2011/01/14/apokalipsa-nadchodzi-zabiora-nam-gotowke/

  Wszedłem na podlinkowany na Dehylatorze artykulik. Oczywiście “niepopki” dają czadu:

  Wolności jest coraz mniej i trzeba zacząć szybko z niej korzystać by póki ona jeszcze istnieje móc się nią nacieszyć i by kiedyś o niej po cichu (mówienie o tym głośno może być uznane za zbyt niebezpieczne) opowiadać dzieciom i wnukom.
  Ostatnim bastionem wolności (właśnie rozbijanym) jest rodzina. Alternatywnym jest własność ziemi, którą można ogrodzić i na którą można nie wpuszczać obcych

  Mieszkam na wsi i myśle że wieś jest dużo do przodu jeśli chodzi o przetrwanie . Jak nie będzie dutków to sie zabije świnke lub ciele ,gruli sie nasadzi kapuste zakisi w beczce i drzewa w lesie na opał nazbiera .Wbrew pozorom człowiekowi do szczęścia nie brakuje dużo.

  A cóż to się stało? Nagle teleportowalo nam rednecków-surwiwalistów i “herbaciarzy” z Ameryki do Polski? Ki diabeł? Chyba że to polonusi (tak jak grypa666, która wpłaty PayPalem rozlicza w kanadyjskich dolarach), wtedy wszystko staje jasne.

 19. zzz
  January 14th, 2011 at 15:17 | #19

  Blog fajny, ale częstość wpisów żenująca niestety.

 20. January 14th, 2011 at 15:20 | #20

  zzz :

  Blog fajny, ale częstość wpisów żenująca niestety.

  Wolałbyś odwrotnie?

 21. January 14th, 2011 at 15:28 | #21

  zzz :

  Blog fajny, ale częstość wpisów żenująca niestety.

  A powiedz co było żenujące? Bo może muszę przeskalować żenometr.

 22. January 14th, 2011 at 15:31 | #22

  bart :

  zzz :
  Blog fajny, ale częstość wpisów żenująca niestety.

  Wolałbyś odwrotnie?

  No wiesz, niektórym się wydaje, że risercz do artykułu to 2 godziny z guglem a ty się zwyczajnie opierdalasz.
  I w temacie – zmiana kategorii konkursowej jest bardzo zabawna. Nie będzie lapka i sygnetu.

 23. January 14th, 2011 at 15:36 | #23

  radkowiecki :

  No wiesz, niektórym się wydaje, że risercz do artykułu to 2 godziny z guglem a ty się zwyczajnie opierdalasz.

  No ale zzz ma rację, to żenada trochę, dziewięć notek w rok. Obiecuję poprawę.

 24. January 14th, 2011 at 15:38 | #24

  eli.wurman :

  A powiedz co było żenujące? Bo może muszę przeskalować żenometr.

  A, okay, przeczytałem “część” zamiast “częstotliwość”; ale dzięki bogu już piątek.

 25. dink
  January 14th, 2011 at 17:17 | #25

  ok, 3 sms-y poszły z firmy, teraz jeszcze rajd po rodzinie/znajomych :-)

 26. Aya
  January 14th, 2011 at 21:43 | #26

  +2
  :)

 27. January 15th, 2011 at 14:15 | #27

  Ok, sesemes wysłany. Teraz proszę o link do tajnego bloga, gdzie wrzucasz te wszystkie notki, których nie chcesz pokazać freetardom.

 28. Skan
  January 15th, 2011 at 19:11 | #28

  radkowiecki :

  I w temacie – zmiana kategorii konkursowej jest bardzo zabawna.

  Choć chyba zabawniejsze byłoby przerzucenie do kategorii “Teen” po przeczytaniu treści przez komisję.

 29. January 16th, 2011 at 00:18 | #29

  zagłosowałem, powodzenia w III etapie :)

  btw. najciekawszy jest peleton blogów w kategorii ‘Ja i moje życie’ – specjalnie dla nich powinna pojawić się kategoria ‘Ja i moje zdrowie’. chyba że kategoria jest za bardzo zgeneralizowana.

 30. dink
  January 16th, 2011 at 17:26 | #30

  no i jest czwarta kulka! :-)

 31. January 16th, 2011 at 17:49 | #31

  dink :

  no i jest czwarta kulka! :-)

  Bardzo dziękuję za okazane zaufanie, którego nie zawiodę!

  Ale prowadzę tylko dlatego, że panu Januszowi potentegesowały się cyferki i podał zły kod bloga.

 32. January 16th, 2011 at 20:41 | #32

  bart :

  panu Januszowi potentegesowały się cyferki i podał zły kod bloga.

  Wsparłem również Abiekta, niech podyszy JKM w kark. Myśl o takim dyszeniu sprawia mi przyjemność, bo zły człowiek ze mnie. W zasadniczym temacie, mobilizuję znajomych.

 33. paszczakowna1
  January 16th, 2011 at 22:20 | #33

  vauban :

  bart :
  panu Januszowi potentegesowały się cyferki i podał zły kod bloga.

  Wsparłem również Abiekta, niech podyszy JKM w kark.

  Blog Abiekta wsparł własną białą ręką sam JKM: http://korwin-mikke.blog.onet.pl/3480429,420014594,1,200,200,87328020,420037393,4857846,50,forum.html

 34. jaszczomp
  January 16th, 2011 at 23:31 | #34

  Coś mje nie grało, luknęłam na regulamin, a tam:

  “2. W Konkursie mogą brać udział wyłącznie osoby fizyczne, z wyłączeniem: (…)
  2.2 właścicieli blogów, które zostały laureatami, zostały nagrodzone lub wyróżnione ( z poniższym zastrzeżeniem ) w konkursach Blog Roku 2005, Blog Roku 2006, Blog Roku 2007, Blog Roku 2008, Blog Roku 2009 chyba że zgłoszą do Konkursu Blog Roku 2010 nowy blog inny, niż ten który został nagrodzony w poprzednich konkursach. Przez nowy blog rozumie się blog, którego adres, czas założenia oraz treść są jednoznacznie różne od bloga nagrodzonego w konkursach: Blog Roku 2005, Blog Roku 2006, Blog Roku 2007, Blog Roku 2008 i Blog Roku 2009. Ograniczenie to nie dotyczy właścicieli blogów, które w konkursach Blog Roku 2005, Blog Roku 2006, Blog Roku 2007 i Blog Roku 2008 zdobyły wyróżnienia Jury. ”

  Pan Januszek przecież raz zgarnął nagrodę (pierwsze i ostatnie wybory, jakie udało się wygrać :D ). Różnica jest taka, że teraz ma własną stronę i już nie korzysta z onetowskich serwerów. Nie trzeba przecież fachowca, aby stwierdzić, że treść jest niezmienna – to wciąż smutne pipczenie dla nastolatków.

 35. dink
  January 17th, 2011 at 15:58 | #35

  paszczakowna1 :

  Blog Abiekta wsparł własną białą ręką sam JKM: http://korwin-mikke.blog.onet.pl/3480429,420014594,1,200,200,87328020,420037393,4857846,50,forum.html

  nie do końca – JKM nawet spieprzyć porządnie nie potrafi – podał kod Abiekta, ale z błędem (jedno zero za mało) i sms-y poszły w Otchłań – ale przynajmniej fanboje JKM zapłacili i zapłacą jeszcze raz :-)

 36. January 18th, 2011 at 07:27 | #36

  @ dink:

  W każdym bądź razie JKM w tej chwili na prowadzeniu…

 37. January 18th, 2011 at 07:37 | #37

  jaszczomp :

  Coś mje nie grało, luknęłam na regulamin, a tam:
  “ Przez nowy blog rozumie się blog, którego adres, czas założenia oraz treść są jednoznacznie różne od bloga nagrodzonego w konkursach(…)”

  Oczywiście, że różnice są zasadnicze. Poprzedni blog był blogiem politycznym prowadzonym przez Korwina, obecny jest blogiem politycznym prowadzonym przez Mikke. Za rok powstanie nowy blog polityczny prowadzony przez Janusza.

 38. mstefek
  January 18th, 2011 at 17:45 | #38

  pdjakow :

  jaszczomp :
  Coś mje nie grało, luknęłam na regulamin, a tam:
  “ Przez nowy blog rozumie się blog, którego adres, czas założenia oraz treść są jednoznacznie różne od bloga nagrodzonego w konkursach(…)”

  Oczywiście, że różnice są zasadnicze. Poprzedni blog był blogiem politycznym prowadzonym przez Korwina, obecny jest blogiem politycznym prowadzonym przez Mikke. Za rok powstanie nowy blog polityczny prowadzony przez Janusza.

  Redakcja konkursu rozwiała moje wątpliwości interpretacyjne, odpisując na maila:

  Informujemy, ze każdy nowo zarejestrowany blog tego samego Użytkownika może brać udział w Konkursie.
  Wyraźnie stanowi o tym Regulamin Konkursu.

 39. jaszczomp
  January 18th, 2011 at 18:13 | #39

  Najwidoczniej redakcja Onetu nie słyszała o tajemniczym “zjawisku” koniunkcji.

 40. paszczakowna1
  January 18th, 2011 at 22:44 | #40

  Wysłałam SMS, bo blog wart poparcia. Czytam sobie wpisy wstecz, doszłam do “Jak się pije naftę”, i na razie wymiękam.

  Podejrzewam natomiast – może to zainteresuje Gospodarza – że znam punkt zero koncepcji picia nafty na robaki, a w każdym razie coś blisko punktu zero. Otóż Prus w jednej ze swoich kronik tygodniowych (niestety, nie udało mi się zlokalizować, w której konkretnie, chyba jakiejś dość wczesnej, czyli 1880-1890, jak znajdę, to napiszę) natrząsa się, że jedno polskie pismo od drugiego przepisuje historyjkę o pastuchu, który napił się nafty, i jakoby nie tylko go przeczyściło, ale wytruło w nim robaki. (Portaloza jest starsza niż internet.) Tudzież – UWAGA – gani lekarzy (pismo, nie Prus), że się tą wspaniałą terapią nie interesują. Według Prusa lekarze owszem, zainteresowali się tym, jeszcze ze czterdzieści lat przed ową historyjką (czyli jakieś1840-1850), i wyszło im, że nafta na robaki nie działa, a przynajmniej nie do tego stopnia, by warto to było robić. Czyli koncept ma co najmniej 150 lat, i niemal od początku był altmedem.

 41. mateuszb
  January 18th, 2011 at 23:50 | #41

  paszczakowna1 :

  Czyli koncept ma co najmniej 150 lat, i niemal od początku był altmedem.

  Hej, niezły risercz!

 42. January 19th, 2011 at 07:24 | #42

  jaszczomp :

  Najwidoczniej redakcja Onetu nie słyszała o tajemniczym “zjawisku” koniunkcji.

  Natomiast redakcja konkursu z pewnością słyszała o zjawisku masowego wysyłania sms przez korwiniątka.

 43. January 20th, 2011 at 09:27 | #43

  Nonkonformista13 w tych ostatnich godzinach konkursu prosi o wsparcie.

  Zostałem wypchnięty z czołówki przez bojówkę JKM i Wasze SMSy są już dla mnie jedyną szansą. Tylko de Bart przełamał “schemat Korwina”, więc zdaję sobie sprawę z Waszej siły przebicia.
  C00113 – 7122

  Pozdrawiam i z góry Wielkie dzięki.

 44. blue.berry
  January 20th, 2011 at 11:11 | #44

  wsparcie dokonane

 45. anomaly
  January 20th, 2011 at 12:29 | #45

  2 etap zakończony, a Bart nie dość, że nadal jest w 10 (Abiekt 11 :(), to jeszcze na drugim miejscu.
  Korwinoidzi wymierają?

  Edit – pomyłka, głosowanie może jest zakończone, ale głosy najwyraźniej jeszcze dochodzą.

 46. January 20th, 2011 at 12:37 | #46

  anomaly :

  Edit – pomyłka, głosowanie może jest zakończone, ale głosy najwyraźniej jeszcze dochodzą.

  A ja już sobie wybrałem Timeksa :(

 47. dink
  January 20th, 2011 at 12:41 | #47

  dorastają raczej :-)

  poza tym BdB jakoś spadł w rankingu – już 8.

  niewykluczone, że Koorwiniątka głosowały na starego niedźwiedzia i oczami kołchoźnika

 48. janekr
  January 20th, 2011 at 12:51 | #48

  bart :

  A ja już sobie wybrałem Timeksa :(

  Pokaż, pokaż. Samonakręcający pewnie?

 49. January 20th, 2011 at 12:55 | #49

  janekr :

  Pokaż, pokaż. Samonakręcający pewnie?

  Zawsze o takim marzyłem. Wujek miał Seiko, co się nakręcało od chodzenia w Seiko.

 50. lysaczi
  January 20th, 2011 at 13:43 | #50

  kurcze, wszedłem na jeden z konkurujących blogów (http://jurcio.blogspot.com/), przeczytałem 3-4 notki i naprawdę bardzo słabo i niedobrze. a przecież nie dotarłem nawet do komentarzy. sam już nie wiem czy wo nie ma racji z tym niebraniem udziału w szopce

 51. jonatankoot
  January 20th, 2011 at 13:52 | #51

  @ lysaczi:
  Ała, przez Ciebie rozbolała mnie głowa: http://jurcio.blogspot.com/2011/01/wyborcza-is-king.html

 52. January 20th, 2011 at 13:53 | #52

  lysaczi :

  kurcze, wszedłem na jeden z konkurujących blogów (http://jurcio.blogspot.com/), przeczytałem 3-4 notki i naprawdę bardzo słabo i niedobrze. a przecież nie dotarłem nawet do komentarzy.

  No, od pana trochę śmierdzi, to prawda.

 53. January 20th, 2011 at 14:00 | #53

  lysaczi :

  sam już nie wiem czy wo nie ma racji z tym niebraniem udziału w szopce

  W każdym takim konkursie startuje przynajmniej jeden kretyn, któremu naprawdę zależy na wygranej, bo nie bloguje “for teh lulz” tylko jest to dla niego jedyny sens życia. On będzie gotów zainwestować choćby i parę tysięcy w zagłosowanie. Dlatego zawsze start w konkursie zaczyna się dla ludzi takich jak Bart czy MRW od haseł typu “dajmy klapsa Korwinowi-Mikke”, a kończy się przegraną z Matką Kurką i jego klonami.

  Don’t, just don’t.

 54. January 20th, 2011 at 14:12 | #54

  wo :

  Don’t, just don’t.

  Wieści z zaplecza. Dostałem mailem kilka próśb o wzajemną pomoc w reklamowaniu blogasków czy wspólne pisanie gniewnych listów do Komisji w sprawie pana Janusza i jego zabiegów. Zazwyczaj odpowiadałem grzecznie “Thank you but no”. Bo niezależnie od tego, z kim finalnie przyszło mi się zmierzyć albo czy w ogóle przeszedłem dalej, nie traktuję tego konkursu jako poważnej konkurencji, ale jedynie jako formę rozreklamowania blogaska. Bo blogaska piszę for teh lulz, ale też for teh czytelnicy, bo czytelnictwo to fajna rzecz.

  Jak grałem w kapeli, też uczestniczyliśmy w wielu obciachowych konkursach – szczytowym osiągnięciem, o którym na pewno już wspominałem, było zmarnowanie 24 godzin na zagranie 15 minut w południe w śląskim parku miejskim dla kilku osób i przechodzącej przypadkiem wycieczki dzieci. Branie udziału w takich rzeczach jest zupełnie normalne, jest częścią bycia muzykiem-amatorem. Tak jak częścią bycia blogerem-amatorem jest startowanie w różnych konkursach, w których biorą też ludzie, którym się ręki z definicji nie podaje.

 55. January 20th, 2011 at 14:32 | #55

  lysaczi :

  kurcze, wszedłem na jeden z konkurujących blogów (http://jurcio.blogspot.com/), przeczytałem 3-4 notki i naprawdę bardzo słabo i niedobrze. a przecież nie dotarłem nawet do komentarzy. sam już nie wiem czy wo nie ma racji z tym niebraniem udziału w szopce

  Ja przejrzałem kilkanaście notek i nadal nie wiem, o czym jest ten blog.

 56. January 20th, 2011 at 14:37 | #56

  Poczytałem blogi podpimpowane przez Korwina i łez do oczu napuścił mi taki tekst:
  “Do finałowej „dziesiątki” wskoczyłem rzutem na taśmę. Z konkursu zrezygnowała bloggera Magrat. Słusznie, bądź nie słusznie? Nie wiem. Wiem za to, że dzięki jej rezygnacji przeszedłem do III etapu. Trochę gorzki ten smak zwycięstwa zważywszy na okoliczności. Ale jak to mówią „what’s done is done„. Niemniej, pokonałem 181 blogów i jest to ogromy powód do zadowolenia.”

  Jak już przestałem się śmiać, to przypomniało mi się takie powiedzenie, więcej życiowe, o gównie, które przylepiło się do statku i krzyczy ‘płyniemy’. Ja rozumiem, że walka z lewicą pod auspicjami Korwina to sirioz biznes ale przecież gdyby którykolwiek z tych blogerów miał odrobinę honoru (a oni przecież uwielbiają to słowo), to w chwilę po opublikowaniu rozpiski z blogami, na które trzeba głosować, wycofałby się z tej rywalizacji albo poprosił uprzejmie pana Janusza o pospierdalanie z taką przysługą. A te młoty się cieszą, że wbili do dziesiątki, że lewak spadł na 8 a pedał na 11 miejsce i w ogóle ma miejsce braterskie poklepywanie się po plecach. Kurwa, czy oni mają w sobie choćby minimalne poczucie żenady, że tak retorycznie zapytam?

 57. January 20th, 2011 at 14:41 | #57

  bart :

  w śląskim parku miejskim dla kilku osób i przechodzącej przypadkiem wycieczki dzieci

  To jest piękne i temu się nie dziwuję. Ale ten konkurs to tak, jakbyś wystąpił na jednej estradzie z Pawłem Kukizem i Adamem Nowakiem na korpoimprezie Onetu. W dodatku za friko.

 58. January 20th, 2011 at 17:55 | #58

  radkowiecki :

  Kurwa, czy oni mają w sobie choćby minimalne poczucie żenady, że tak retorycznie zapytam?

  Uważaj na dekiel: z tego co wiem, to nie jest tak, że pan Janusz wybrał sobie blogi. Trzeba było zgłosić się do niego i poprosić o wsparcie.

  wo :

  Ale ten konkurs to tak, jakbyś wystąpił na jednej estradzie z Pawłem Kukizem i Adamem Nowakiem na korpoimprezie Onetu. W dodatku za friko.

  Ale ja wszystkie swoje koncerty grałem za friko. I część z nich była ku chwale różnych słabych gości, zazwyczaj mafiozów z domów kultury. Co do Kukiza i Nowaka: czy liczy się pijany Tomasz Szwed?

 59. January 20th, 2011 at 18:30 | #59

  bart :

  Uważaj na dekiel: z tego co wiem, to nie jest tak, że pan Janusz wybrał sobie blogi. Trzeba było zgłosić się do niego i poprosić o wsparcie.

  O, i teraz to dopiero smaczku nabrało. Takiego ekstra. Ciekawe czy jakbym za rok wystartował w jakiejś innej kategorii i bym się zgłosił do JKM, że mnie lewactwo opadło, to czy by mnie poparł głosami robocików. Szkoda, że taki trolling nie przejdzie, bo byłoby dość epicko.

 60. January 20th, 2011 at 22:45 | #60

  bart :

  Zawsze o takim marzyłem. Wujek miał Seiko, co się nakręcało od chodzenia w Seiko.

  Prawdziwy czad to byłby Casio nakręcający się od chodzenia w Seiko!

 61. January 21st, 2011 at 00:12 | #61

  bart :

  Ale ja wszystkie swoje koncerty grałem za friko. I część z nich była ku chwale różnych słabych gości, zazwyczaj mafiozów z domów kultury

  No jakoś prędzej bylbym gotów coś zrobić za darmo dla pana z domu kultury niż dla Onetu.

  bart :

  czy liczy się pijany Tomasz Szwed?

  Nie wiem kto to i bardzo mi z tym dobrze.

 62. January 21st, 2011 at 00:22 | #62

  wo :

  No jakoś prędzej bylbym gotów coś zrobić za darmo dla pana z domu kultury niż dla Onetu.

  A ja bym wolał dla Onetu, bo Onet jest bezosobową korporacją, a wąsacz z domu kultury jest jak najbardziej namacalny.

  wo :

  Nie wiem kto to i bardzo mi z tym dobrze.

  Ale nie będę rzucał kamieniem, bo sam wtedy nie byłem trzeźwy. Tak to jest, kiedy gra się koncert z okazji otwarcia placu zabaw na Ochocie, a do występu zostało się zmuszonym przez wąsatą panią dyrektor domu kultury pod groźbą bycia wywalonym z sali prób na zbity pysk.

 63. Lidia
  January 21st, 2011 at 13:49 | #63

  e tam. to pan Bart wierzy w teorie spiskowe? bo ten artykuł tak właśnie brzmi, grupa spiskowców nie chce żebym wygrał.

 64. January 21st, 2011 at 13:55 | #64

  Lidia :

  e tam. to pan Bart wierzy w teorie spiskowe? bo ten artykuł tak właśnie brzmi, grupa spiskowców nie chce żebym wygrał.

  No ale przecież nie opieram tego na podejrzeniach, że ktoś nie chce, żebym wygrał, tylko opieram się na twardych dowodach. Za pierwszym razem nie tyle ktoś nie chciał, żebym ja wygrał, co ktoś chciał, żeby wygrali inni, i w tym celu zmobilizował swoich fanów do głosowania na wybrane przez siebie blogi. Wydaje mi się, że to nie podlega dyskusji, takie są fakty.

  Za drugim razem z kolei ktoś nie chciał, żebym wygrał, w związku z czym zorganizował głosowanie na moją najbliższą konkurencję. Z tym też chyba ciężko dyskutować? Można co najwyżej zastanawiać się, jaką siłę przebicia mają forumowicze Biosłone i jak bardzo mogli rzeczywiście wpłynąć na ostateczny wynik. No, ale na to możesz odpowiedzieć ty, skoro stamtąd przychodzisz :)

 65. January 21st, 2011 at 13:56 | #65

  Właśnie, zapomniałem wspomnieć, że wyznawcy Mistrza dowiedzieli się o notce, można się więc było spodziewać wizyt ciekawych ludzi.

 66. January 21st, 2011 at 13:57 | #66

  Lidia :

  e tam. to pan Bart wierzy w teorie spiskowe? bo ten artykuł tak właśnie brzmi, grupa spiskowców nie chce żebym wygrał.

  Przecież to żadna teoria spiskowa ani spisek, skoro Korwin i korwiniątka otwarcie piszą, że nie chcieli, żeby Bart wygrał.

 67. Gammon No.82
  January 21st, 2011 at 13:57 | #67

  Lidia :

  e tam. to pan Bart wierzy w teorie spiskowe?

  Nie, pan Bart przeczytał, jak chłopaki się umawiali całkiem jawnie. Jaki tam spisek?

  bo ten artykuł tak właśnie brzmi

  Jeśli go czyta zwolennik teorii spiskowej o Spisku Barta, to tak.

 68. January 21st, 2011 at 14:12 | #68

  Oto co wyczytałem u JKM: “Ja poparłem Pani blog, schowany gdzieś na 63 bodaj miejscu – bo mi go kol.Bart podsunął – i uznałem, że jest dobry”.
  Bart, normalnie tusze. Ostatnio tak piętrową i udaną intrygę widziałem w pierwszym sezonie Hustle.

 69. mateuszb
  January 21st, 2011 at 17:35 | #69

  Nie jestem pewien, czy już ktoś na to zwrócił uwagę, ale Korwin jednak spieprzył nieźle – walcząc z Abiektem wypromował…

  Fana zakazu palenia i Parady Równości o nicku dr Queerowski. Wow!

  Nawiasem mówiąc łojakiefajne komcie pod drugą notką.

 70. January 21st, 2011 at 20:30 | #70

  mateuszb :

  Nie jestem pewien, czy już ktoś na to zwrócił uwagę, ale Korwin jednak spieprzył nieźle – walcząc z Abiektem wypromował…
  Fana zakazu palenia i Parady Równości o nicku dr Queerowski. Wow!

  Ahhahahaha :D

  Pan Janek jest człowiekiem zajętym, nie ma szans przeglądać tych wszystkich blogów. Zapewne, tak jak i zresztą ja, nabrał się na “Radykalny głos Pokolenia JPII” :)

 71. amatil
  January 21st, 2011 at 21:15 | #71

  @Bog się rodzi

  To naprawdę bardzo ładna kolęda. Nie tylko dlatego, że jest o ciągu zbieżnym.
  Ale co powiedzie na takie wampiryczne klimaty:
  “To Król nad wszystkie króle,
  Wielki i słodki Pan,
  Co karmi dusze głodne
  Ciałem i Krwią swych ran.”

 72. mateuszb
  January 21st, 2011 at 21:40 | #72

  @ bart:
  Też się dałem nabrać, ale ten “wykładowca UJ” mi jakoś zaśmierdział. Na polskich uczelniach jest miejsce na jednego Girzyńskiego.

  W każdym razie wiesz już, jak zatrollować w przyszłym roku.

 73. January 23rd, 2011 at 14:16 | #73

  Bart, masz ósme miejsce w swojej kategorii, zaledwie 52 głosy od drugiego miejsca (bo że trzykrotnie Ci nagle urośnie i zdetronizujesz Korwina to chyba nawet Astromarian nie wierzy). Może jednak?

  EDIT: chyba jednak nie ogarniam. To skończył się ten drugi etap czy nie? Bo na stronie wciąż ranking drugoetapowy jest.

 74. January 23rd, 2011 at 23:57 | #74

  Tomash :

  EDIT: chyba jednak nie ogarniam. To skończył się ten drugi etap czy nie? Bo na stronie wciąż ranking drugoetapowy jest.

  II etap się skończył, teraz trwa nowe głosowanie SMS-owe. Ale nie mobilizuję czytelników.

 75. dink
  January 24th, 2011 at 16:20 | #75

  correct me if I’m wrong, ale na III etap to już nie mamy wpływu i cała nadzieja w M. Olejnik, że nie puści JKM (za co pewnie zostanie “ukarana” na blogu przez w/w)
  za to teraz można głosować sms na Bloga Blogerów…

 76. January 24th, 2011 at 16:24 | #76

  dink :

  correct me if I’m wrong, ale na III etap to już nie mamy wpływu i cała nadzieja w M. Olejnik, że nie puści JKM (za co pewnie zostanie “ukarana” na blogu przez w/w)
  za to teraz można głosować sms na Bloga Blogerów…

  100% racji, panie komentatorze.

 77. anomaly
  January 24th, 2011 at 17:32 | #77

  Dokładnie to chyba będzie tak:
  Zasady

  Juror – znawca danej kategorii – otrzyma listę 10 blogów z odpowiadającej mu kategorii tematycznej, które w poprzednim etapie Konkursu otrzymały największą ilość głosów.
  Każdy z Jurorów, spośród blogów przedstawionych mu, wybierze 3 blogi, które będą nominowane do Nagrody Głównej i Wyróżnień Głównych.

  Spośród 3 wytypowanych przez siebie blogów, Juror – znawca danej kategorii, wskaże jeden blog, który stanie się zwycięzcą w danej kategorii tematycznej.

  Więc z 10 blogów, które przeszły w danej kategorii przez II etap juror specjalizujący się w tej dziedzinie wybiera 3 blogi do rywalizacji o blog roku, a dopiero potem wybiera z nich zwycięzcę w danej kategorii.

  No i są jeszcze wybory bloga blogerów (sms).

Comment pages
1 2 3471
 1. No trackbacks yet.

Optionally add an image (JPEG only)