Home > Personalo > Adieu, AdSense!

Adieu, AdSense!

Napisało do mnie Google.

Zauważyliśmy, że wyświetlają Państwo reklamy Google w sposób, który narusza zasady polityki programowej. Odkryliśmy naruszenie zasad programu AdSense na stronach takich jak: http://blogdebart.pl/2006/10/08/.

Zgodnie z zasadami programu wydawcy AdSense nie mogą umieszczać reklam Google na stronach zawierających treści przeznaczone tylko dla osób dorosłych, w tym teksty o jednoznacznym charakterze erotycznym.

Strona, do której prowadzi zawarty w mailu link, zawiera jedną króciutką notkę. Cytuję w całości:

A wiecie, że gdy okazało się, że republikański kongresman Mark Foley na amerykańskim gadu-gadu rozprawiał z nieletnimi gońcami kongresowymi o ich technikach masturbacyjnych, prawicowa stacja Fox News TV nagle zaczęła się mylić co do jego przynależności partyjnej i nazywała go Demokratą?

Być może namierzył mnie guglowski automat poszukujący niedozwolonych treści erotycznych (zgadzam się, „techniki masturbacyjne nieletnich” nie brzmią zbyt dobrze). A może ktoś doniósł! Ale kto? Znalazłoby się kilku kandydatów:

Poczułem się jak Georges Laurent w „Ukrytych”. Odwiedziłem blogi podejrzanych, żeby sprawdzić, czy któryś nie napisał triumfalnego posta „A masz, łachmaniarzu!”. Sprawdziłem logi serwera. Przygotowałem plan awaryjny przenosin bloga do Wenezueli. Przygotowałem plan awaryjny przenosin siebie i rodziny do Wenezueli. Spieniężyłem akcje. Sprzedałem ziemię. Zamknąłem drzwi na wszystkie zasuwki. Zasłoniłem zasłonki. Usiadłem pod oknem (żeby uniknąć snajpera), uspokoiłem oddech i spróbowałem znaleźć odpowiedź na pytanie: czy na pewno chcę kontynuować moją przygodę z AdSense?

W sierpniu zeszłego roku, kiedy w moim blogu pojawiły się reklamy Google, obiecałem, że zaprzestanę ich emisji, jeśli zajdzie któraś z kilku wymienionych okoliczności. Pora na rachunek sumienia:

zacznę na cudzych blogach umieszczać sympatyczne komcie w stylu „fajnego masz blogaska, będę tu częściej zaglądać, pa pa”

Trudno powiedzieć, czy do tego doszło. Kilka razy zostawiając komentarz miałem świadomość, że nie wnoszę nic do dyskusji, a w tyle głowy ktoś szeptał „PageRank, PageRank, PageRank”.

Dodatkowo deklarowałem też, że w związku z zamianą bloga w maszynę do robienia pieniędzy przestanę podpisywać się linkiem do licorea.pl — tej obietnicy przestałem dotrzymywać chyba już po miesiącu.

posty w Blog de Bart zaczną pojawiać się częściej, za to będą głupsze i mniej treściwe

[miejsce na głupawy autoironiczny żarcik]

po kilku miesiącach okaże się, że — mówiąc kolokwialnie — dałem dupy za dwa złote

No i dałem — co prawda nie za dwa złote, ale za dwadzieścia jeden dolarów. Nie mam do was pretensji, że nie klikaliście, bracia i siostry. Starałem się nie narzucać z reklamami; większość z nich oglądały osoby trafiające do mnie z wyszukiwania gołych grubych i podobnych. Nie blokowałem nieprzystających do profilu bloga reklamodawców — uważałem za zabawne, że pod postem o cudownym medaliku pojawiała się reklama „Bóg cię kocha”, a pod tekstem o homeopatii — link do uzdrawiającego czyszczenia jelit. W kontekście zarabiania pieniędzy była to jednak taktyka samobójcza, bo za cenę śmichów-chichów rozsynchronizowałem content z targetem.

W świetle powyższych rozważań uznałem, że nie ma co sobie dłużej zawracać głowy zarabianiem na reklamach kontekstowych Google. Słomkami, które złamały wielbłądzi garb, były informacje wyszperane na forach pomocy AdSense: z Google nie ma możliwości bezpośredniego kontaktu, jego decyzje są praktycznie nieodwołalne, a jego bany — dożywotnie. Tym radośniej więc ogłaszam, że możecie wyłączyć AdBlocka, bo nie ma już reklam AdSense w Blogu niejakiego de Barta. Nie zawiesiłem swojego konta (jest taka opcja), ale je z hukiem zlikwidowałem. W specjalnym formularzu rezygnacyjnym, w dziale „Powody” wybrałem „Inne”, w okienku wpisałem „Próba niedopuszczalnej ingerencji Google w treść witryny (CENZURA!!!)” — niech potoczą się głowy po stracie takiego cennego klienta!

Cudownym zbiegiem okoliczności niemal w tym samym momencie Radkowiecki włączył reklamy u siebie, więc kto ma chęć, niech idzie klikać do niego.

Zaraz! A jeśli to on zakapował, żeby się pozbyć konkurencji?

Tags:
 1. jolienne
  May 2nd, 2009 at 02:02 | #1

  Moi koledzy specjalizują się w groźniejszych akcjach niż skargi do Google Adsense.

  A ja nie miałam ostatnio siły na takie porachunki.

 2. May 2nd, 2009 at 06:29 | #2

  Gugiel to przecież amerykańska firma. Cenzura treści erotycznych (niekoniecznie jednoznacznie) i “obscenicznych” posunięta do absurdu. W sumie nic zaskakującego.
  Ciekawe co by dała próba procesowania się z nimi po linii: proszę wykazać, że tekst ów (tekst jako całość, nie dwa wyjęte z kontekstu słowa) miał jednoznaczny charakter erotyczny. Czyżby Foley komuś w guglu aż tak się podobał?

 3. war
  May 2nd, 2009 at 09:28 | #3

  Usiadł pod oknem? A na możliwość trafienia pociskiem burzącym się, li, zabezpieczył?

 4. May 2nd, 2009 at 10:10 | #4

  @ jolienne:

  Ban nie został zdjęty – ta wypowiedź była po prostu niebywale zabawna. Może to jest droga powrotu do łask: pisać śmiesznie?

  war :

  Usiadł pod oknem? A na możliwość trafienia pociskiem burzącym się, li, zabezpieczył?

  Ba, ale jak? Zresztą jak ktoś “specjalizuje się w groźniejszych akcjach”, to nic nie pomoże, nawet pomalowanie okien farbą i owinięcie się w koc.

  miskidomleka :

  Ciekawe co by dała próba procesowania się z nimi po linii

  Procesowania? O te dwa i pół dolara miesięcznie? :)

 5. May 2nd, 2009 at 11:15 | #5

  jolienne :

  Moi koledzy specjalizują się w groźniejszych akcjach niż skargi do Google Adsense.

  Lol. Uwielbiam ludzi, którym się mieszają internety z rzeczywistością. Czy jeszcze mogłabyś nas poinformować jakie to są “groźniejsze akcje”? Znaczy masz w ofercie coś ciekawszego niż nasłanie Talcia na mailową solówkę?

  A Fronda mówi tak: http://forum.fronda.pl/?akcja=pokaz&id=2496106 – rotfl śniadaniowy.

 6. May 2nd, 2009 at 14:08 | #6

  eli.wurman :

  A Fronda mówi tak: http://forum.fronda.pl/?akcja=pokaz&id=2496106 – rotfl śniadaniowy.

  O rany! Czad! Czad!!

 7. chaos
  May 2nd, 2009 at 14:52 | #7

  Z dyskusji podlinkowanej przez Eliego:

  “co do czystośći moczu to od tego są właśnie nerki aby FILTROWAĆ mocz i by był on czysty. Wszelkie zanieczyczania idą do kału. ”

  OMGLOL!

  ps. A tak w ogóle to ujawniam się jako stały lurker.

 8. jarekw
  May 2nd, 2009 at 15:13 | #8

  bart :

  Ciekawe co by dała próba procesowania się z nimi po linii
  Procesowania? O te dwa i pół dolara miesięcznie?

  Potraktuj to jak inwestycję. Jedni inwestują na giełdzie – i tracą, inni w złoto – też tracą. Ty możesz zainwestować w proces sądowy (potencjalny zysk: 23 dołki plus odszkodowanie za starty moralne). Prawdopodobnie przegrasz, za to możesz mieć niezłego funa połączonego z adrenalinką.

 9. May 2nd, 2009 at 17:45 | #9

  jarekw :
  Prawdopodobnie przegrasz, za to możesz mieć niezłego funa połączonego z adrenalinką.

  O to mi szło. Oczywiście :-)

  Rola nerek boska. Szkoda, że nie mam czasu przeczytać całego wątku z frondy…

 10. Anonymous
  May 2nd, 2009 at 19:09 | #10

  miskidomleka :

  Ciekawe co by dała próba procesowania się z nimi po linii: proszę wykazać, że tekst ów (tekst jako całość, nie dwa wyjęte z kontekstu słowa) miał jednoznaczny charakter erotyczny. Czyżby Foley komuś w guglu aż tak się podobał?

  myślę że nic – mają dupochron w postaci “rezerwujemy sobie prawo do wyłączenia z dowolnego powodu i w dowolnej chwili”.

 11. May 2nd, 2009 at 19:48 | #11

  myślę że nic – mają dupochron w postaci “rezerwujemy sobie prawo do wyłączenia z dowolnego powodu i w dowolnej chwili”.

  Dupochrony takie są oczywiste gdy w grę nie wchodzi kasa. Tu wchodzi – a czy kodeks cywilny pozwala zerwać umowę ze względu na widzimisię? Czy jeśli umowa zawiera zapis niezgodny z prawem to zapis ten nie jest z automatu nieważny? Teoretyzuję oczywiście i spekuluję, bo mało na ten temat wiem.

 12. invinoveritas
  May 2nd, 2009 at 22:04 | #12

  @ Bart
  “Napisało do mnie Google.”
  “Strona, do której prowadzi zawarty w mailu link, zawiera jedną króciutką notkę. Cytuję w całości:…”

  Czyli kim jesteś wg wydawców AdSense?

  Pedofilem czy zwykłym pornonautą?

 13. May 2nd, 2009 at 23:00 | #13

  invinoveritas :

  Czyli kim jesteś wg wydawców AdSense?

  Ja? Ja jestem Wojtek i też mam dwanaście lat.

 14. May 3rd, 2009 at 09:11 | #14

  @urynoterapia

  Bo wy nie rozumiecie, tu chodzi o to, że picie własnego moczu powoduje uruchomienie negatywnego sprzężenia zwrotnego w przeciwfazie, co powoduje zniwelowanie szkodliwych wpływów alergenów przez zniesienie faz. ;)

 15. May 3rd, 2009 at 09:45 | #15

  A na Huffington Post (który stał się ostatnio lewicową wylęgarnią altmedowego woo) znalazłem w komentarzach wyjaśnienie zasady działania homeopatii. Mylił się i doktor Kokoszczyński (fraktalna struktura czasoprzestrzeni), i Moon (normalnie. Siłą wiązań chemicznych):

  Homeopatia jest oparta na koncepcji rezonansu częstotliwości. Nie wymaga “mierzalnych ilości potencjalnie aktywnych składników”. Wszystko, czego potrzeba, to ich “sygnatura częstotliwościowa”. Każda rzecz wibruje wskutek działania określonej częstotliwości i homeopatia po prostu z tego korzysta.

  Komentatorka dodaje jeszcze proroczo, że “ta idea odegra ważną rolę w terapiach leczniczych XXI wieku” :)

 16. barista
  May 3rd, 2009 at 13:33 | #16

  bart :
  Procesowania? O te dwa i pół dolara miesięcznie?

  O pryncypia: “Co wolno powiedzieć człowiekowi przed Bogiem tylko Ojciec mój zdecyduje.” (Mt 12,89)

 17. May 3rd, 2009 at 17:49 | #17

  Hem? To tu były jakieś adsensy?

  @mocz
  Chętnie narobię do butelki i wyślę zainteresowanym na koszt własny. Do wyboru:
  – po kawie
  – piwku
  – wódzi
  Z dodatkiem elementu baśniowego.

 18. May 3rd, 2009 at 18:23 | #18

  Śledziu :

  Chętnie narobię do butelki i wyślę zainteresowanym na koszt własny. Do wyboru:

  Szparagi!

 19. May 3rd, 2009 at 19:54 | #19

  Śledziu :

  Hem? To tu były jakieś adsensy?

  No właśnie. Głównie na zapleczu – atakowałem nimi przede wszystkim odwiedzających stareńkie posty.

 20. janekr
  May 3rd, 2009 at 19:59 | #20

  bart :

  A na Huffington Post (który stał się ostatnio lewicową wylęgarnią altmedowego woo) znalazłem w komentarzach wyjaśnienie zasady działania homeopatii. Mylił się i doktor Kokoszczyński (fraktalna struktura czasoprzestrzeni), i Moon (normalnie. Siłą wiązań chemicznych):
  Homeopatia jest oparta na koncepcji rezonansu częstotliwości. Nie wymaga “mierzalnych ilości potencjalnie aktywnych składników”. Wszystko, czego potrzeba, to ich “sygnatura częstotliwościowa”. Każda rzecz wibruje wskutek działania określonej częstotliwości i homeopatia po prostu z tego korzysta.
  Komentatorka dodaje jeszcze proroczo, że “ta idea odegra ważną rolę w terapiach leczniczych XXI wieku”

  Ależ fraktalna struktura czasoprzestrzeni bierze się z sygnatury częstotliwościowej. To dwie twarze tego samego zjawiska.
  Dalej wątpisz w homeopatię, skoro dwa pozornie rożne wyjaśnienia sprowadzają się do tego samego?

 21. May 3rd, 2009 at 21:13 | #21

  @Szparagi!

  Przecież to jest jedzenie dla kotów (wnoszę z tego, że nie lubię, a śp. Alisa pożerała pasjami).

 22. May 3rd, 2009 at 21:21 | #22

  mrw :

  Przecież to jest jedzenie dla kotów

  E? No to proponuję spróbować zmienić zdanie.

 23. May 3rd, 2009 at 21:53 | #23

  eli.wurman :

  E? No to proponuję spróbować zmienić zdanie.

  Tamże:

  Na gości czeka letni taras i nastrojowa muzyka Carli Bruni

  Nastrojowy to jest Arcturus.

 24. May 3rd, 2009 at 21:56 | #24

  asmoeth :

  Nastrojowy to jest Arcturus.

  Dżyzas, ale nie przy jedzeniu!

 25. May 3rd, 2009 at 22:02 | #25

  E tam.

 26. May 3rd, 2009 at 22:05 | #26

  asmoeth :

  E tam.

  No KJP, ale ja sobie nie wyobrażam wyfiokowanej pańci pod sześćdziesiątkę która zajada łososia z takim podkładem. A muzyka Carli Bruni daję radę jako sympatyczne, nieinwazyjne poplumkiwanie do kotleta. Cóż, taki target.

 27. May 3rd, 2009 at 22:09 | #27

  Przysłowie ludowe mówi: nie porównuj innych do siebie, nie każdy jest tobie podobny, ja jednakowoż się do niego nie stosuję. Krótko mówiąc, o sobie tam wyżej mówiłem. Szerokim uśmiechem powitałbym restaurację, w której mógłbym zajadać łososia z szatanistycznym podkładem muzycznym.

  Enyłej, dojrzewam do zmiany, bo zapoznaję się ostatnio ze świetlistym przesłaniem Plejadian.

 28. May 3rd, 2009 at 22:14 | #28

  @E? No to proponuję spróbować zmienić zdanie.

  Spróbuj zmienić zdanie i pomyśleć o Polakach uginających karki na niemieckich farmach szparagów.

 29. May 3rd, 2009 at 22:21 | #29

  asmoeth :

  Szerokim uśmiechem powitałbym restaurację, w której mógłbym zajadać łososia z szatanistycznym podkładem muzycznym.

  Jateż jateż.

  asmoeth :

  zapoznaję się ostatnio ze świetlistym przesłaniem Plejadian.

  Ta strona jest napastliwa, miga gifami i wywołuje we mnie odruch wymiotny. Ale, ale: podoba mi się atenszywhoryzm autora: BLOG ZOSTAJE WSTRZYMANY DO CZASU POJAWIENIA SIĘ 3 KOMENTARZY.

  mrw :

  Spróbuj zmienić zdanie i pomyśleć o Polakach uginających karki na niemieckich farmach szparagów

  Oczywiście, następnym razem kiedy będę jadł szparagi będę jednoczył się w bólu z wyzyskiwanymi rodakami.

 30. May 3rd, 2009 at 22:24 | #30

  Śledziu :

  Do wyboru:
  – po kawie
  – piwku
  – wódzi

  a po muchomorach?

 31. May 3rd, 2009 at 22:45 | #31

  eli.wurman :

  Ta strona jest napastliwa, miga gifami i wywołuje we mnie odruch wymiotny. Ale, ale: podoba mi się atenszywhoryzm autora: BLOG ZOSTAJE WSTRZYMANY DO CZASU POJAWIENIA SIĘ 3 KOMENTARZY.

  Ja tam nie wiem, co ci wszyscy ludzie mają za fetysz z komentarzami.

 32. May 4th, 2009 at 00:01 | #32

  asmoeth :

  Ja tam nie wiem, co ci wszyscy ludzie mają za fetysz z komentarzami.

  Dokładnie. W ogóle nie zwracam uwagi na ilość komci.

  Osiem tysięcy czterysta siedemdziesiąt pięć. Czad! Czad!!

  Enyłej, zwróciliście uwagę na tekst pod reklamą Projektu Przebudzenie po lewej stronie?

  Jeśli wstawisz tą reklamę na swojego bloga i poinformujesz mnie o tym dostaniesz 20 komentarzy i wspomożesz przebudzenie naszej planety!!!

 33. May 4th, 2009 at 00:02 | #33

  Hyhyhyhy…

  W NASTĘPNEJ NOTCE NAPISZĘ O ODRZYWIANIU SIĘ PODCZAS TRANSMUTACJI KOMURKOWEJ DNA.

 34. May 4th, 2009 at 00:06 | #34

  czescjacek :

  Śledziu :
  Do wyboru:
  – po kawie
  – piwku
  – wódzi
  a po muchomorach?

  Sezonowa opcja. Jak szparagi. Zaproponowałem opcje bardziej… eeee… constant.

 35. gantolandon
  May 4th, 2009 at 00:57 | #35

  Nie wiecie, czy w grę wchodzi tylko ludzki mocz? Bo jakby co, mogę im tanio opchnąć trochę kociego, tak na przeczyszczenie zatok.

 36. May 4th, 2009 at 08:09 | #37

  wytlumacz mi najapierw dlaczego poszlas na masaz misami tybetanskimi? Wiesz co t jest joga i wlasnie tego typu rytualy? To jest zablokowywanie calego Twojego organizmu a przede wszystkic obu polkuli mozgowych, ktore sa odpowiedzialne za cale Twoje cialo. znam kobiete, ktora prawie znalazla sie na tamtym swiecie i gdyby nie wieloletnia wspolpraca z egzorcysta nigdy by sie z tego nie podnioslasmile tez nie wierzylam ale uwierzylam! To jest straszne, jestem ciekawa tylko co teraz sie bedzie z Toba dzialo? To jest po prostu uprawianie kultu i tyle

  kontra

  Misy zawierają całe spektrum częstotliwości dźwięku (słyszalnego jak i niesłyszalnego). Nasz organizm również wibruje w odpowiedniej dla siebie częstotliwości, każdy organ ma swoje określone spektrum. Podczas masażu fale drgań wydobywane z mis rozprzestrzeniają się w naszym ciele. Wszystkie komórki i organy naszego ciała posiadające częstotliwość inną (zaburzoną), aniżeli ta, która im odpowiada w rzeczywistości (zdrową) dopasowują się do harmonicznych częstotliwości mis, tym samym przywracając im zdrowe właściwości.

  Czasami myślę, że z tym swoim altmedowym popierdywaniem wszedłem między konfrontację dwóch potęg duchowych i powinienem raczej usiąść gdzieś z boku z popcornem.

  BTW, widzę, że masaż misami opiera się na tym samym zjawisku, co homeopatia (normalnie. Siłą fal drgań). Żeby tylko w tych poszukiwaniach częstotliwości organizmu nasi medycy nie uderzyli w brązowy akord…

 37. May 4th, 2009 at 08:20 | #38

  Kobiecina winna sprawdzić, czy aby w czasie omdlenia jej nie zapłodnił. Bo będzie antykrajst czy inna plaga :)

 38. May 4th, 2009 at 08:22 | #39

  bart :

  brązowy akord…

  Nie wiesz, że właściwie stosowany jest panaceum na wszystko, łącznie z GMO, lepszym niż urynoterapia?

 39. F
  May 4th, 2009 at 09:56 | #40
 40. May 4th, 2009 at 10:07 | #41

  Ej, zią, ja nawet kilka razy kliknąłem w twoje adsensy. Fakt, że przypadkiem ale kliknąłem. No to jak miałbym cię zakapować, niczym jakieś plemię wężowe? A tak w ogóle, to może jest to czas na zmianę sondy, bo płaczący Cezary wisi dość długo – wybierzmy donosiciela.

 41. May 4th, 2009 at 10:20 | #42

  Ja pewnie jestem nienormalny i zboczony, bo jak słyszę / czytam o masażu misami, to od razu mam bardzo nieładne skojarzenia ;)

 42. urbane.abuse
  May 4th, 2009 at 10:23 | #43

  radkowiecki :

  A tak w ogóle, to może jest to czas na zmianę sondy, bo płaczący Cezary wisi dość długo – wybierzmy donosiciela.

  Może: czy twój kot jest chrześcijaninem?

 43. May 4th, 2009 at 10:38 | #44

  Z tą sondą to nie jestem pewien, bo dzięki korespondencji z Moon już wiem, kto naskarżył. Znaczy, nie korespondujemy ze sobą mailowo – ona po prostu pisze komcie, które wpadają do spamołapu, a ja je z grzeczności czytam przed skasowaniem.

  A zatem [werbel]: doniósł Talcio.

  Od razu zastrzegam, że – najwyraźniej w przeciwieństwie do większości sieciowych komentatorów – nie mam problemu z szeroko pojętym donoszeniem, nie lubuję się w tekstach “kapuś”, “konfident” itp. i nie uważam, żeby takie coś było moralnie naganne.

  Oczywiście mówię tak, bo straciłem stały dochód w wysokości 250 centów miesięcznie. Gdyby to było 250 dolarów, to by w tym komciu co trzecim słowem był “kapuś”, a co piątym – “konfident”.

 44. blue.berry
  May 4th, 2009 at 10:52 | #45

  eno… popsułeś pomysł na taką zacną sondę : )

 45. May 4th, 2009 at 11:39 | #46

  bart :

  A zatem [werbel]: doniósł Talcio.

  hehe, słodkie. jaki troll, taki cyberstalking :)

 46. urbane.abuse
  May 4th, 2009 at 11:46 | #47

  bart :

  Czasami myślę, że z tym swoim altmedowym popierdywaniem wszedłem między konfrontację dwóch potęg duchowych i powinienem raczej usiąść gdzieś z boku z popcornem.

  Niektórzy już mogą

 47. May 4th, 2009 at 11:47 | #48

  bart :

  A zatem [werbel]: doniósł Talcio.

  No ale co się dziwicie, przecież jego blogasek mówi, że on publicenemyno1 :D

 48. Blackops
  May 4th, 2009 at 12:44 | #49

  Nosił wilk razy kilka, donieśli na wilka?

  A jeśli przyjmiemy, że donoszenie jest moralnie naganne, jak ocenić postępowanie donosiciela, który donosi, że ktoś doniósł?

 49. May 4th, 2009 at 12:50 | #50

  Blackops :

  Nosił wilk razy kilka, donieśli na wilka?

  Taki już los bojownika o prawdę. Ale AdSense to nic – jeden kolega z Frondy szuka mnie w realu z obcinarką jajec.

  Blackops :

  A jeśli przyjmiemy, że donoszenie jest moralnie naganne, jak ocenić postępowanie donosiciela, który donosi, że ktoś doniósł?

  Ja nie przyjmuję, że donoszenie jest moralnie naganne.

 50. urbane.abuse
  May 4th, 2009 at 13:03 | #51

  bart :

  Ja nie przyjmuję, że donoszenie jest moralnie naganne.

  Ja również, bo wielce sobie cenię Szwajcarię, gdzie donos obywatelski jest na porządku dziennym. Tyle, że tam robią to niekoniecznie anonimowo.

 51. May 4th, 2009 at 13:09 | #52

  bart :

  jeden kolega z Frondy szuka mnie w realu z obcinarką jajec.

  Sekator?

  No i komcie zaczęły się od wyznania _wiemy-kogo_:

  Moi koledzy specjalizują się w groźniejszych akcjach niż skargi do Google Adsense.

 52. Blackops
  May 4th, 2009 at 13:13 | #53

  bart :

  Ja nie przyjmuję, że donoszenie jest moralnie naganne.

  Ja nie zakładam, ot – zadumałem się nad zawiłościami ludzkiej natury.

 53. Nonchallance
  May 4th, 2009 at 13:33 | #54

  Znaczy, że Moon wsypała kumpla, który wsypał Ciebie, choć początkowo zastrzegała się, iż nie posiada kumpli tego rodzaju? Nikomu już nie można ufać w dzisiejszych czasach hehe.

 54. May 4th, 2009 at 13:38 | #55

  NIC NIE BĘDZIE MIEJSCA NA GŁUPIE FLEJMY KIEDY BRUKSELA SPAKIETUJE INTERNET http://stopcenzurze.wikidot.com/

 55. May 4th, 2009 at 13:56 | #56

  Nonchallance :

  Znaczy, że Moon wsypała kumpla, który wsypał Ciebie, choć początkowo zastrzegała się, iż nie posiada kumpli tego rodzaju? Nikomu już nie można ufać w dzisiejszych czasach hehe.

  zdaje się, że to dopiero przedsmak, a Talcio do groźniejszych akcji jeszcze przejdzie.

 56. May 4th, 2009 at 14:05 | #57

  O CENZURZE GOOGLA PO DONOSIKU WARTO ZAWIADOMIĆ ALERT24.PL

 57. janekr
  May 4th, 2009 at 14:19 | #58

  mrw :

  O CENZURZE GOOGLA PO DONOSIKU WARTO ZAWIADOMIĆ ALERT24.PL

  Przecież już zawiadomiony:

  http://www.alert24.pl/alert24/1,84880,6565195,Demonstracja_w_obronie_wolnego_internetu_w_Warszawie.html

  Oj, przepraszam, zrozumiałem, że Ty ciągle o pakietowaniu…

 58. urbane.abuse
  May 4th, 2009 at 14:53 | #59

  a ja myślałem, że internet w stolicy jest zbyt powolny…

 59. May 4th, 2009 at 15:35 | #60

  A czy ktoś z szacownego grona doczytał, o co chodzi z pakietowaniem Internetu?

  Ja nie. To, co piszą na blackouteurope.eu, wygląda na znany skądinąd bełkot o ogródkach przydomowych. Obstawiałbym, że nowe prawo daje ISPom do ręki bat na jumanie – czyli ISP może nie oferować portów BitTorrentowych. Hm? Ktoś mnie oświeci?

 60. May 4th, 2009 at 15:45 | #61

  @ bart:
  Dokładnych danych nie znam / nie znalazłem. IMO wychodzi, że po pierwsze faktycznie, blokowanie portów (swoją drogą do niedawna wielu dostawców osiedlowych i tak to robiło, żeby zmniejszyć obciążenie własnej sieci, więc o co halo?). Po drugie – co wygląda na szczery idiotyzm – przedstawia się problem na wzór kablówki. Masz parę pakietów, w tanim powszechnie dostępne kanały (czyli w Internecie co – rmf.fm, wybiórczą, frądzię i koniec?) a jeśli interesuje Cię nadający kilka godzin dziennie niszowy kanał dla wędkarzy, to wrzucili go w pakiet droższy (czyli co? zbudują filtr na bazie page rank? im niższa lokata tym droższy dostęp do strony?). Generalnie wygląda mi to na sianie paniki jak przy Codexie. Szczegółów jako takich nie znam, widocznie znów wychodzi, że nie umiem guglać.

  A z czysto praktycznego punktu widzenia, to sens może mieć blokowanie portów (co łatwo obejść, chociaż częściowo). Ale idei z blokowaniem poszczególnych serwisów nie kupuję, za wielka to dla mnie bzdura.

 61. May 4th, 2009 at 15:52 | #62

  @A czy ktoś z szacownego grona doczytał, o co chodzi z pakietowaniem Internetu?

  Próbowałem i musk mi siem zwiesił.

 62. talcio
  May 4th, 2009 at 16:36 | #63

  Dajcie spokój Moon, ja to zrobiłem. Powinniście się nade mną znęcać.

 63. Slotna
  May 4th, 2009 at 16:48 | #64

  Oj, jaki rycerz. Ojej :) Tez chce takiego.

 64. May 4th, 2009 at 16:50 | #65

  mrw :

  Próbowałem i musk mi siem zwiesił.

  Ja też próbuję i też mi się zwiesza. Ale wygląda na to, że nie wyłączą mi RedTube.

 65. May 4th, 2009 at 16:51 | #66

  @RedTube.

  No to o co hałas. Linuksiarze, ludzie w swetrach o włochatych rękach.

 66. May 4th, 2009 at 16:54 | #67

  Slotna :

  Oj, jaki rycerz. Ojej Tez chce takiego.

  To znajdź sobie jakiegoś blogaska prowadzonego przez samotnego szesnastolatka bez przyjaciół. To ważne, żebyś była jedyną czytelniczką jego bloga. Żeby nikt wam nie przeszkadzał w waszych sennych konwersacjach:

  – To też dobrze pamiętam… Z początku lat 80-tych chyba. Mój ulubiony utwór tej grupy. Drugi będzie “Time to Rememember”.

  – Bo to piękny utwór. Mnie też się bardzo podoba.

  – Tak, piękny…

 67. Temujin
  May 4th, 2009 at 17:02 | #68

  Wall of text:
  http://prawo.vagla.pl/node/8459

  I komentarz z maila Dariusza Rosatiego:
  Serdecznie dziękuję za zainteresowanie pakietem telekomunikacyjnym oraz kwestią swobody dostępu do Internetu. Podzielam opinię, że nie może być żadnych ograniczeń w dostępie do Internetu i zapewniam, że posłowie PdP CentroLewica pracują nad tym, aby Parlament Europejski nie zgodził się na jakiekolwiek zapisy, które mogłyby wprowadzać ograniczenia.
  W minioną środę (25.III) poprawka zabraniająca ograniczeń w dostępie do Internetu została przyjęta podczas głosowania w Komisji Przemysłu, Badań Naukowych i Energii nad drugim czytaniem pakietu telekomunikacyjnego. Poprawka ta de facto przywraca pozycję Parlamentu z pierwszego czytania, które miało miejsce we wrześniu ubiegłego roku. Podczas głosowania poprawka uzyskała zdecydowane poparcie, 40 posłów głosowało za, 4 przeciw, co oznacza, że na majowej sesji Parlament Europejski powinien przyjąć dogodną dla nas wersję pakietu.

  tl;dr: w proponowanej legislacji były poprawki uniemożliwiająca marketoidom i innym segmentację contentu w necie według się-nam-widzi i odcinanie pozasądowe od sieci. Marektoidy zalobowały, poprawki wypadły.
  Community i parszywe lewactwo (me! me!) zaczęły tupać, poprawki wróciły.
  Z grubsza pozamiatane. Korwiniści i gimbusy dalej plotą coś o dowodach na eurokołchoz.

 68. May 4th, 2009 at 17:07 | #69

  talcio :

  Dajcie spokój Moon, ja to zrobiłem. Powinniście się nade mną znęcać.

  Punish me! Punish me!

 69. May 4th, 2009 at 17:45 | #70

  Talcio, dalej masz bana.

 70. May 4th, 2009 at 17:50 | #71

  Bart :

  Ale przepuszczaj co bardziej idiotyczne kawałki, oki? Ten jest awesum:

  Tak, punish me i catch me if you can.

  I pytanie: jak można być takim osłem (choć na mailową solówkę, kozaku, buahaha)?

 71. Blackops
  May 4th, 2009 at 18:07 | #72

  Talcio, dalej masz bana.

  Czy nie uważa Pan, że to małostkowe, Panie Bart?

 72. Anonimowy Lurker
  May 4th, 2009 at 18:19 | #73

  @ pakietowanie:

  Ja znalazłem takie coś: http://www.eubusiness.com/Telecoms/telecoms-reform-guide/
  gdzie pisze m.in. takie coś:

  Will citizens’ rights to access websites of their choice be guaranteed?

  Especially in the United States there has been recently a great amount of discussion regarding the risk that telecoms providers would block access to certain websites for purely commercial reasons. In the EU, the reform will guarantee that your internet service provider must clearly inform you in advance if they impose limitations on accessing certain sites. This information will make it easier for you to decide whether you want to switch to another provider or not. National regulators will also have powers to intervene when the quality of service for transmission (which grants access to online services such as TV, telephony, internet, etc.) could be at risk.

  …aczkolwiek dotyczy to jakiegoś proposalu z 2007. Nie wiem, albo blackoutowcy są tacy powolni jeżeli chodzi o histeryczne reagowanie albo histeria rozwija się w oparciu o coś zupełnie innego.

 73. Ombre Jaune
 74. Temujin
  May 4th, 2009 at 19:01 | #75

  Anonimowy Lurker :
  histeria rozwija się w oparciu o coś zupełnie innego.

  Dokładnie – bojówki UPR histeryzują bo eurokołchoz, Polska Partia Piratów bo chce się wybić, Stallman bo to Stallman (choć akurat gościa popieram) a gimbusy powtarzają to wszystko niczym papużki. Podczas gdy faktyczny problem rozchodzi się już po kościach. Co nie znaczy że nie będę się przyglądał jak kto łapki i nad czym podnosi oraz jakie papierki próbuje wyprodukować.

 75. May 4th, 2009 at 19:32 | #76

  Ombre Jaune :

  Czytajmy,zanim nie spakietują nam Frądzi.

  Właśnie tam mi grożą obcinarką jajec!

  Nie jestem krytykiem literackim, ale moim zdaniem Torquemada zwyżkuje, Terlikowski obniża loty. Niepotrzebnie złapał wahnięcie ideologiczne w poprzednim odcinku – autor pozostał światopoglądowo rozdarty między przestrzeganiem prawa a paleniem przychodni aborcyjnych.

  U Torquemady zaś palnik w odbycie i GPS w zębie.

  Anonimowy Lurker :

  Ja znalazłem takie coś gdzie pisze m.in. takie coś

  No właśnie, jak czytałem zapisy dyrektywy (?), to wydawało mi się, że od tego większa jawność nastanie, ale wiadomo, że pod płaszczykiem jawności eurosocjalistyczne żydostwo wprowadza ciemność.

  @ Temujin:
  I o to mi chodziło, bardzo dziękuję.

  eli.wurman :

  Ale przepuszczaj co bardziej idiotyczne kawałki, oki?

  Dobrze, ale tylko te strasznie śmieszne.

  Spójrzcie: z wyznawcy wolności słowa zamieniłem się w kutasinę, który przepuszcza najgłupsze slash najśmieszniejsze komcie zbanowanych, pozbawiając ich jednocześnie prawa do (nieśmiesznej z założenia) obrony.

 76. AJ
  May 4th, 2009 at 19:34 | #77

  Bart, mam dla ciebie emocjonującą historię.

 77. May 4th, 2009 at 19:36 | #78

  Blackops :

  Czy nie uważa Pan, że to małostkowe, Panie Bart?

  Zapomniałeś o linku.

  “Drogie wordpress.com, mojego blogaska znów nikt nie czyta. Dlaczego?”.

 78. May 4th, 2009 at 19:39 | #79

  AJ :

  Bart, mam dla ciebie emocjonującą historię.

  z tym pieniądzem to dziwna sprawa kiedys u kuzyna spadła pieciozłotówka z sufitu w środku nocy nie wiadomo skąd.

 79. plasot
  May 4th, 2009 at 19:48 | #80

  bart :

  Spójrzcie: z wyznawcy wolności słowa zamieniłem się w kutasinę, który przepuszcza najgłupsze slash najśmieszniejsze komcie zbanowanych, pozbawiając ich jednocześnie prawa do (nieśmiesznej z założenia) obrony.

  Dodasz to do Edycji Specjalnej.

 80. May 4th, 2009 at 20:00 | #81

  bart :

  Zapomniałeś o linku.
  “Drogie wordpress.com, mojego blogaska znów nikt nie czyta. Dlaczego?”.

  ZOMGROFLMAO. Ładne emo wyrosło temu krateru.

  bart :

  Spójrzcie: z wyznawcy wolności słowa zamieniłem się w kutasinę, który przepuszcza najgłupsze slash najśmieszniejsze komcie zbanowanych, pozbawiając ich jednocześnie prawa do (nieśmiesznej z założenia) obrony.

  Nie, nie, nie. To nie tak – przecież nie zamknąłeś blogasków Moon i Talcia: oni dalej mają prawo do obrony, do powiedzenia tego, co chcą powiedzieć, ale już gdzie indziej. Jedyne co zrobiłeś Moon to nadepnąłeś na atencyjny kurwizm – o czym świadczy jej dramatyczna reakcja na wypad z rankingu blogów na wordpressie.

 81. Nonchallance
  May 4th, 2009 at 20:41 | #82

  O który to ranking Moon przecież wcale nie dba (wcale a wcale), co napisała chyba z milion razy, czy kto chciał czytać czy nie.

 82. bojakki
  May 4th, 2009 at 21:41 | #83

  Ombre Jaune :

  Czytajmy,zanim nie spakietują nam Frądzi.

  marzenia senne kolesi z frądy… i ten zachwyt jego publisi… idę się napić

 83. Blackops
  May 4th, 2009 at 21:42 | #84

  Bart:
  Nie zapomniałem, nie chciałem odbierać Ci przyjemności domyślenia się w dwie nanosekundy.

 84. May 4th, 2009 at 21:46 | #85

  Nie domyśliłem się! Musiał przyjść pingback czy inny trackback od Mun.

 85. bojakki
  May 4th, 2009 at 21:57 | #86

  jeszcze kawałek od tego torkłemady – nie wiem czy się śmiać czy płakać… idę się napić:

  Zabójstwo pozbawia człowieka życia doczesnego, dlatego jest ciężką zbrodnią. Herezja natomiast pozbawia życia wiecznego, i dlatego zatwardziali, publiczni heretycy powinni być karani ciężej od zabójców.

 86. bojakki
  May 4th, 2009 at 22:01 | #87

  oooooooooo i jeszcz popatrzcie na słowa kluczowe w Najlepszej Katolickiej Wyszukiwarce Internetowej :D

 87. bojakki
  May 4th, 2009 at 22:03 | #88

  no to tak na koniec – zasłyszane na niedzielnym spacerze: idzie mały “komunista” z mamą i nagle mamusia pyta się dziecka: a smakowała ci komunia?

 88. May 4th, 2009 at 22:05 | #89

  bojakki :

  no to tak na koniec – zasłyszane na niedzielnym spacerze: idzie mały “komunista” z mamą i nagle mamusia pyta się dziecka: a smakowała ci komunia?

  Transsubstancjacja działa na wielu poziomach.

 89. May 4th, 2009 at 22:05 | #90

  bojakki :

  no to tak na koniec – zasłyszane na niedzielnym spacerze: idzie mały “komunista” z mamą i nagle mamusia pyta się dziecka: a smakowała ci komunia?

  A Ty dopiero idziesz się napić, czy już sobie coś chlapnąłeś na lepsze samopoczucie? ;-)

 90. AJ
  May 4th, 2009 at 22:05 | #91

  Bleh.

  @#86, #87

  Ależ kapitanie, na Amerykę to nie tędy.

 91. bojakki
  May 4th, 2009 at 22:14 | #92

  @Bart
  niby prawda

  @Eli
  jestem w trakcie

  @AJ
  nigdzie się nie wybieram

 92. AJ
  May 4th, 2009 at 22:15 | #93

  Uważaj, żebyś do Rygi nie dojechał.

 93. May 4th, 2009 at 22:19 | #94

  Chłopaki, a wy długo jeszcze będziecie się wozić z tym księżycowym truchłem? Bo widzę że tam się okładacie z cioteczką Mun, a jej emo już dawno prześcignęło emo Procesa… Znaczy zmierzam do tego, że tam już troll geyser depleted i jako wannabe specjalista od obciachu wyczuwam, że się robi niezakoniecznie.

  bojakki :

  jestem w trakcie

  A to zdrowie! :)

 94. May 4th, 2009 at 22:28 | #95

  eli.wurman :

  jako wannabe specjalista od obciachu wyczuwam, że się robi niezakoniecznie

  no co ty. “bart kazał wordpresowi wywalić mnie z rankingu” to piękna rzecz.

 95. May 4th, 2009 at 22:34 | #96

  czescjacek :

  no co ty. “bart kazał wordpresowi wywalić mnie z rankingu” to piękna rzecz.

  No piękna, ale Cioteczka Mun przebiła sobą sufit żenady i szybuje teraz ku nieznanym przestrzeniom. I tam będzie brzydko.

  UPDATE: Ale się zrzędliwa zrobiłam! Trollujcie sobie do woli.

 96. May 4th, 2009 at 22:36 | #97

  “Tak, Moon. Dopiero się dowiesz, do czego jesteśmy zdolni…”

 97. Slotna
  May 4th, 2009 at 22:56 | #98

  Mnie to ciekawi jak ona daje rade w zyciu. W sensie mialam kiedys w pracy takiego kolesia, ktory nie kumal, co sie do niego mowilo i odpowiadal ni w piec ni w dziewiec, wypisz wymaluj jak ta. No i szybko wylecial, a co dalej to nie wiem. Ale to musi byc trudne. Wyobrazcie sobie jak Moon idzie do sklepu kupic np. bulki. Mowi:
  – Poprosze bulki.
  Niestety w odpowiedzi slyszy:
  – Nie ma juz bulek.
  I co mowi Moon, jak myslicie:
  a) Poprosze bulki.
  b) Nie ma bulek, ja wiem, ja czytalam, piekarnie sa bardzo wazne, chociaz ostatnimi czasy ten kryzys, ale ja nie stawiam sie po zadnej stronie. Ja jestem wolna i nie bede dawac sie szantazowac chorej popkulturze, ktorej paradygmaty strukturalne zaburzaja homeostaze. Poprosze bulki.
  c) Zzzxcxc12232xccc!!! Poprosze bulki.
  Tzn. wiecie, jesli ona tak serio.

 98. Ombre Jaune
  May 5th, 2009 at 00:21 | #99

  Bo to piękny utwór. Mnie też się bardzo podoba.

  Kto nie pije i zachwyca się Budgie, ten kapuje. Simple as that.

 99. May 5th, 2009 at 00:22 | #100

  @czescjacek/blog moon

  Kocham Twoją wrażliwość poety.

Comment pages
1 2 3 8 2032
 1. No trackbacks yet.

Optionally add an image (JPEG only)