Home > Politiko > Katolik nie bełkota, część druga

Katolik nie bełkota, część druga

January 23rd, 2008 Leave a comment Go to comments

Grypy żołądkowej ciąg dalszy, czyli jak za pomocą wysiłku umysłowego ukoić jelito grube.

Ta historia, jak wiele wpisów w Blogu de Bart, zaczyna się od mojej drobnej przypadłości, rzekłbym skazki na mym charakterze. Stali czytelnicy już wiedzą: znów będzie o tym, że jestem atencyjną szmatą.

My, internetowe atencyjne szmaty, mamy swoje specjalne miejsca spotkań. To zazwyczaj blogowe portale rankingowe albo różne konkursy, np. na Blog Roku. To ostatnie to specyficzna instytucja, bowiem żeby zagłosować na czyjś blog, trzeba wysłać SMS-a ze specjalnym kodem za złoty plus VAT. Kasa idzie na szczytny cel. Taki Wierzejski, nasza intelektualna błyskotka, rąbnął się w numerze swojego kodu, może więc powiedzieć, że jest bezinteresownym darczyńcą…

Jedną z list przebojów dla atencyjnych szmat jest portal Blogi Polityczne. Tam atencyjne szmaty z całego kraju sprawdzają swoją pozycję w rankingu czytelnictwa i zawistnym okiem popatrują na konkurentów. W chwili pisania tego tekstu jestem na dziewiątej pozycji, zaś na ósmej rezyduje niejaki Jewropejczyk z salonu24. No, to musi być jakaś ciekawa persona. Trzeba, jak atencyjna szmata atencyjnej szmacie, zajrzeć mu przez ramię i zobaczyć, co on tam u siebie wypisuje. Zwłaszcza że w komentarzach na Blogach Politycznych ktoś napisał “przeciwnik, którego należy promować”.

No to czytam. A ten pisze o Magdzie Hartman, autorce z portalu pardon.pl. Ta z kolei popełniła artykuł o małym angielskim miasteczku, które chce użyć energii z krematorium do ogrzania przykrematoryjnej kaplicy. Magda Hartman komentuje doniesienia The Telegraph, Jewropejczyk komentuje tekst Magdy Hartman, to ja dołożę pięterko do piramidki i skomentuję jego wpis.

Jewropejczykowi nie podoba się pomysł ogrzewania czegokolwiek — choćby i kaplicy — ludzkimi zwłokami. Każdy prawdziwy prawicowiec, kiedy zobaczy coś, co nie pasi jego moralności, na przykład dwa kopulujące pieski, natychmiast uderza w wysokie C i wieszczy Apokalipsę, Sodomę, Gomorę oraz żydokomunistyczno-politpopowe panowanie nad światem. Jewropejczyk nie jest wyjątkiem:

(…) znajdą się tacy, którzy nie będą z entuzjazmem podchodzić do pomysłów stworzonych i praktykowanych w III Rzeszy jak np: zabijanie dzieci nienarodzonych z powodów eugenicznych, jak to eliminowanie ze społeczeństwa osób starszych, chorych czy kalek. Czy też znajdą się tacy co wbrew temu co wypisywali chorzy ludzie w biuletynach SS będą jednak stali na średniowiecznym stanowisku iż zwłokom ludzkim należy się szacunek i godny pochówek.

Jewropejczyk ma najwyraźniej na punkcie autorki lekki zafiks, gdyż zamiast o krematoriach pisze głównie o niej, a jej nazwisko pojawia się w niezbyt długim tekście aż siedem razy. Kończąc, jeszcze raz idzie w patos:

Bo ja jednak wolę trwać w swojej ciemnogrodzkiej mentalności, kierować się “stereotypami i niemądrymi skojarzeniami”. Bo jakoś świadomość faktu iż popieram metody i działania praktykowane przez nazistów by mi uwierała …

Tak kończy się tekst, a zaraz potem zaczynają się komentarze. Pierwszy wpisuje się inny lokator salonu24:

Mam nadzieję że jeszcze będziemy to stado wieszać na latarniach. Bo jak nie, to naprawdę żyć się odechciewa.

Na co zaraz odpowiada mu uprzejmie gospodarz blogaska:

co do wieszania i latarni podzielam tą nadzieję :)

Widzę tu trzy bardzo śmieszne rzeczy.

Po pierwsze, cała dyskusja jest o kant dupy, bo — jak zauważyło wielu komentatorów i na pardonie, i u Jewropejczyka — zwłoki są fatalnym paliwem. W ogóle nie są paliwem — są tak wilgotne, że trzeba ogromnej energii, żeby je spopielić. Dlatego to nie ciepło z trupków ogrzewa kaplicę, ale energia wytworzona przez piec krematoryjny. Być może Jewropejczyk pali mięsem w kominku, prawdziwi prawicowcy mają różne zabawne zwyczaje.

Po drugie, bardzo mnie śmieszy, że gość, który o godzinie 21:07 nie popiera metod i działań praktykowanych przez nazistów, o 21:40 z uciechą przyklaskuje pomysłowi wieszania przeciwników politycznych na latarniach. Zresztą jakich przeciwników? Jakby chodziło o Michnika, to bym zrozumiał. Ale Magda Hartman to przecież nawet nie żydowski pachołek, pacholęcie ledwie.

Po trzecie, śmieszy mnie strasznie własna głupota. Nie zauważyłem, że autor słów “przeciwnik, którego należy promować” użył sarkazmu! Im bardziej będziemy jako tuzów polskiej prawicy promować osoby pokroju Jewropejczyka, tym szybciej przy udziale mas wprowadzimy w Polsce trockizm.

Na marginesie: czy wiecie, że sarkazm został wynaleziony przez najlepszego kumpla Jezusa z dzieciństwa? Przeczytajcie, a się dowiecie.

Tags: ,
 1. Eisbjorn
  January 23rd, 2008 at 22:54 | #1

  Po pierwsze – nie jest o kant dupy, bo to o zasady chodzi, nie o logikę.

  Po drugie – zaprawdę godne to i sprawiedliwe nienawidzić nazistowskich metod tak bardzo, żeby ich zwolenników słać do gazu. Tak by robił Jezus.

  Po trzecie – a czy to nie chodzi o to, że to ‘nasz człowiek’, przeciwnik parszywych lewaków, którego trzeba promować, bo tak mądrze mówi? Tak ja to odebrałem.

  Pozdrawiam serdecznie

 2. January 23rd, 2008 at 23:51 | #2

  Ale jakie zasady? Przecież to nie tak, że teraz nieboszczyków będą wozić do pana Wiesia, a on będzie nimi palił w szkolnej kotłowni. Jaki uszczerbek dla godności ludzkich zwłok przynosi zmiana kierunku płynięcia ciepła z pieca? Jeśli w dyskusji o takiej błahostce wytacza się argumenty o nazistach i wyrywaniu płodów z brzuchów matek, to może porozmawiajmy o transplantacji organów…

  A co do punktu drugiego, to gdzieś w Internecie widziałem do kupienia bardzo szykowne stringi, na których było napisane “Co zrobiłby Jezus?” :)

 3. January 24th, 2008 at 08:39 | #3

  Janke blogerów do swojego salonu rekrutował chyba ze szpitala psychiatrycznego.

  Przepraszam pacjentów szpitala, którzy czują sie zniesmaczeni tym porównaniem.

 4. Eisbjorn
  January 24th, 2008 at 10:06 | #4

  O takie zasady, że zwłokom ludzkim należy się bezbrzeżny, bezdenny szacun.
  No, chyba, że akurat postanowimy powywieszać je na latarniach i niech je przykładnie rozdzióbią kruki wrony – jedno drugiemu nie wadzi.

  Po namyśle dodam, że grupa, która za najwyższy stopień czci, jakim można obdarzyć zwłoki uznaje poporcjowanie, zapakowanie w sreberko i gromadne oglądanie w Te Ważne Dni musi mieć strasznie egzotyczne podejście do kwestii godności po śmierci. QED…

  A swoją drogą- od kiedy sam fakt kremacji przestał podnosić ciśnienie? Pamiętam, że jeszcze niedawno to była najprostsza droga dyskwalifikacji z wyznaniowego cmentarza.

 5. el-biczel
  January 24th, 2008 at 10:54 | #5

  “A swoją drogą- od kiedy sam fakt kremacji przestał podnosić ciśnienie? Pamiętam, że jeszcze niedawno to była najprostsza droga dyskwalifikacji z wyznaniowego cmentarza.”

  od kiedy na cmentarzach kończy się miejsce…

 6. garrett
  January 24th, 2008 at 14:20 | #6

  Jewropejczyk jako narodowy konserwatysta zdawał się już protestować np. przeciw wycofaniu przez U€ rtęci z termometrów odgrażając się, że sprowadzac je bedzie z Białorusi. Byc może teraz przed kazdym postem takowy sobie wessa dla kurażu, stąd hm…efekty.
  Z drugiej strony, jak tak wygląda “eurosceptyk” i Narodowy konserwatysta(TM) to chyba nie ma szans na własny link w kategorii _choroby skórne_- tym bardziej poklask “ciemnego luda” choc kto wie?

 7. magda hartman
  January 24th, 2008 at 14:44 | #7

  podobało mi się. :)

 8. January 24th, 2008 at 14:54 | #8

  Dziękuję :)

 9. blue.berry
  January 24th, 2008 at 15:05 | #9

  a propo Jezusa i sarkazmu – weź pożycz Baranka – obiecałeś:)

 10. January 24th, 2008 at 22:49 | #10

  Uprzejmie dziękuję wszystkim tym, którzy mnie pozytywnie zaopiniowali na Blogach Politycznych po tym wpisie, acz nie to było jego celem :)

 11. Tutensramon
  January 24th, 2008 at 23:43 | #11

  Jak będę Stary też zostanę Żydem!

 12. Abulafia
  January 25th, 2008 at 11:39 | #12

  Front Jedności Salonu 24 trwał, dopóki PiS obdzielał konfiturami. Z chwilą wyprowadzenia sztandarów przez mocodawcę, w Salonie doszły do głosu prawa natury. Teraz liczą sie tylko zęby. Manna nie pada ze żłobu, więc o każdą szpyrkę mus walczyć.
  To właśnie spowodowało przemianę bon ton Wersalu w zapasy niewolniczych gladiatorów. Tylko zwycięzcy mogą mieć nadzieję i sposobić się do następnego pojedynku-pokonanym wierchuszka pokazuje rękę z kciukiem w dół.
  Bractwo wzajemnych masturbantów było tak pełne wiary w wodza, że nie zakładało odcięcia od koryta. Zadufanie nie pozwoliło mu nawet na zabezpieczenie sobie odwrotu w postaci planu awaryjnego. Efektem jest powrót do praw dżungli i dojście do głosu atawizmów właściwych troglodytom.
  Cóż, na pisowskim wikcie i wilk zęby może stracić.

 13. rmstemero
  January 25th, 2008 at 18:43 | #13

  Czyz nie jest jednak pewna naiwnoscia doszukiwanie sie w blogu przedstawiciela twardego rdzenia gromadki Jankego logiki, przyzwoitosci lub rzetelnego obiektywizmu? Mam wrazenie, ze to troche tak jak gdyby ktos udal sie do burdelu w celu poznania milej, inteligentnej i kochajacej dzieci domatorki bedacej w dodatku idealna kandydatka na zone i donosil potem o swym bezbrzeznym rozczarowaniu.
  A poza tym jest jak jest.

 14. GB
  January 25th, 2008 at 23:57 | #14

  Jak przeczytałem w tytule o bełkotaniu katolika i grypie żołądkowej to byłem pewien że znowu ktoś się znęca nad naszym drogim prezydentem ;-)

 15. January 27th, 2008 at 00:43 | #15

  Jak umre to zróbcie ze mnie coś porzytecznego. Uczcie studentów, porozdawajcie potrzebującym, ogrzejcie wszystko tylko nie miejsca kultu. To najlepszy sposób okazania szacunku ;)

 16. Bimbałek
  August 8th, 2010 at 04:20 | #16

  Magda Hartman była świetną redaktorką i pisała artykuły demaskujace żydów. Żydowskim świniom w Polsce to nie w smak i dlatego na nią plują. Przestańcie pieprzyć o poprawności. Trzeba wypier…ć żydów z Polski raz na zawsze. Lubię Magdę Hartman za jej artykuły i za to, że pisała prawdę o zasranych żydach na żydowskim portalu :D
  Żydzi to obłudne świnie. Na całym świecie na każdym kroku szkalują Polaków, ale jak ktoś powie lub napisze coś niepochlebnego o nich, to jest antysemitą. D o żydów w Polsce. Jesli za wyskoko podniesiecie łby, to wam skopię ryje ścierwa. jestem polakiem, patriotą i nie bedę biernie przygladał się jak żydzi niszczą Polskę, kłamią i oczerniają Polaków.

 17. vauban
  August 8th, 2010 at 09:44 | #17

  @ Bimbałek:
  Dziękuję za ten tekst. Gdyby ktokolwiek miał jeszcze jakieś wątpliwości, co do kondycji mentalnej Prawdziwego Polaka – Katolika, to niech go sobie wydrukuje, oprawi i powiesi w miejscu na które często spogląda.

 18. JAWA
  March 29th, 2016 at 18:33 | #18

  Odkrycie, że zwłokami można palić wskrzesił ostatnio Tomasz Terlikowski http://niezalezna.pl/55143-ludzie-do-piecow-ludzkie-cialo-jako-odpad-biologiczny
  Osobliwy tekst Jewropejczyka (po jakiemu to? po rosyjsku byłby Европеец)
  “będą jednak stali na średniowiecznym stanowisku iż zwłokom ludzkim należy się szacunek i godny pochówek.” Znaczy Johna Wycliffe’a czy Jana Husa pochowano z szacunkiem?

 1. No trackbacks yet.

Optionally add an image (JPEG only)