Home > Politiko > Ekscelencjo — postscriptum

Ekscelencjo — postscriptum

January 7th, 2008 Leave a comment Go to comments

No i najwyraźniej poszło po myśli Ekscelencji. Za gazetą.pl:

W tym roku na pewno nie będzie to możliwe. Cały czas szukamy środków na załatanie dziurawego statku, jakim jest dzisiejszy system finansowania opieki zdrowotnej. Jako człowiek odpowiedzialny muszę powiedzieć, że dziś nie stać nas na refundowanie kolejnych kosztownych procedur — powiedział szef rządu w rozmowie z “Newsweekiem”, której fragmenty ukazały się w sobotę na stronie internetowej tygodnika.

Na tym samym portalu można przeczytać wypowiedź Marka Borowskiego, z której wynika, że program refundacyjny kosztowałby ok. 90 milionów złotych. To ok. 0,1-0,2% budżetu służby zdrowia, a jednocześnie trzykrotność kwoty, jaką naród wyłożył na to zabawne centrum kulturalne, które budują w Wilanowie.

Nie możesz mieć babo dzieci? Przyjedź do nowej świątyni w Warszawie i się o nie pomódl!

 1. January 8th, 2008 at 14:02 | #1

  kuriozum religijne to to nie jest, to jest kuriozum człowieczeństwo pacynki nie mówiącej NIE – naszego premiera.

  W sumie jak nie lubię Millera to gdzieś w tv powiedział, że in vitro to walka o życie, w sumie to sposób fajnie odwrócił dyskusję, bo naszemu goopiemu społeczeństwu już prawie kler wmówił, że in vitro to przede wszystkim zabijanie! A Glemp buduje sobie mauzoleum – może w swojej starczej naiwności myśli, że dzięki temu wyłudzaniu z budżetu zapewni sobie życie wieczne w raju? Tylko co jak nie ma raju?

 2. szpigiel
  January 8th, 2008 at 15:51 | #2

  niech buduja co chca, jesli sie godze oddac panstwu forse w postaci podatkow, to daje rowniez prawo wydac ja wedlug uznania, wypowiedziec nalezy sie przy urnie wyborczej, taki ustroj; czego nie moge zniesc to obecnosci ‘religii’ w szkolach podstawowych i gimnazjach. To bardzo nie dobrze, ze instytucje szkolnictwa kojarzy sie z jakakolwiek ideologia, w tym wypadku katolicka. Nie chce byc zle zrozumiany, nie mam nic przeciwko kosciolowi katolickiemu, otrzymalem katolickie wyksztalcenie w katolickim liceum, niemniej religia w szkolach to zlamanie zasady laickosci panstwa i nie przemawia do mnie argument jakoby 95% polakow wyznawalo katolicyzm, panstwo i jego panstwowe aparaty nie sluza do krzewienia ideologii jakakolwiek super by ona nie byla

 3. January 9th, 2008 at 12:04 | #3

  Dlatego od dłuższego już czasu zastanawiam się nad rozmową z imamem. W końcu Bóg ten sam…

 1. No trackbacks yet.

Optionally add an image (JPEG only)