Home > Personalo > Telefonik nowy mam

Telefonik nowy mam

January 8th, 2007 Leave a comment Go to comments

nokia_e50.jpgDostałem od mojego kochanego operatora nowy telefonik — Nokię E50. Mam go ze cztery godziny i już najchętniej bym go opluł, obsikał i wyrzucił za okno.

Co za koszmar — pierwszy raz mam tak w życiu, że technika mnie przerasta. Nic nie mogę znaleźć, wszystko gdzieś pochowali. Najpierw myślałem, że jestem debilem — to poczucie wzrosło zwłaszcza, jak nie mogłem znaleźć blokowania klawiatury. Jak znalazłem, to mi przeszło — ukryli go sprytnie w… wyłączniku telefonu — tym samym, który w Nokii działa tak spryciarsko, że dłuższe jego przytrzymanie wyłącza telefon. Przypuszczam, że w przyszłości zadumam się nieraz boleśnie nad względnością stwierdzenia “dłuższe przytrzymanie”.

Ponieważ ten owoc fińskiej myśli technicznej nie współpracuje z Macintoshem ani ciut, musiałem ze starego telefonu książkę telefoniczną kopiować na piechotę via karta SIM, co spowodowało, że poszły się paść wszystkie nowoczesne formy organizacji kontaktów — grupy, kontakty kilkunumerowe i inne takie. Co było robić — usiadłem i zacząłem porządkować książkę na nowo. Och, jest opcja “kopiuj numer do schowka”! To mi ułatwi pracę! Zaraz, a gdzie jest polecenie “wklej”? Po długich bezowocnych poszukiwaniach nacisnąłem na tzw. pałę czarny guzik z boku telefonu. Okazało się, że jest to guzik “wklej” — i najwyraźniej tylko do tego służy. Bill Gates by tego lepiej nie wymyślił.

nokia_powiekszenie.jpgWidzicie te dwa małe guziczki otoczone większymi? Otóż jeden z nich służy do wywoływania menu, a drugi do kasowania. Jest otulony przez guziczek “Zatwierdź, zapisz, zakończ” i muszę go wciskać paznokietkiem małego paluszka, bo inaczej zamiast skasowania literki zatwierdzam, zapisuję i zakańczam. Co za wulkan to wymyślił? Pewnie ten sam, który tak schował ustawianie głośności dzwonka, że musiałem sięgnąć do instrukcji, żeby je namierzyć.

Przy takich atrakcjach już stosunkowo słabo wnerwił mnie marketoidalny patent, który każde połączenie z internetem kieruje na orange.pl. Ściągnięta Opera Mini wybrała sobie najwolniejszą opcję połączenia i teraz nie wiem, jak to zmienić. Ale jak już powiedziałem, to wisienka na torcie ledwie.

No i mam. Na własną prośbę zafundowałem sobie torment. Po co mi Adobe Reader, pakiet Office i zip w telefonie? Ja chcę moją głośność dzwonka!

Tags:
 1. January 9th, 2007 at 01:42 | #1

  ale drogi barcie dlaczego nie przeczytales najpierw instrukcji? wez go sprzedaj i kup sobie nokie 6310i — najlepszy telefon z najlepsza bateria…

 2. January 9th, 2007 at 06:53 | #2

  Ale to moja siępnasta Nokia! I dlatego byłem tak przywiązany, że wszystko było intuicyjne i w ogóle nie musiałem sięgać do instrukcji…

 3. January 9th, 2007 at 09:11 | #3

  A ja sobie zafundowałem przed świętami Sony Ericssona 510, i jestem zachwycony. Wszystko jest tak totalnie intuicyjne, że się samo robi, a wielofunkcyjny joystick pod ekranem to pomysł tak rewelacyjny, że teraz, jak biorę do ręki swój stary telefon, albo w ogóle jakiś inny, to nie wiem, jak włączyć cokolwiek, bo smyram go tylko kciukiem na środku i nic się nie dzieje :)

 4. Michal
  January 10th, 2007 at 11:37 | #4

  I tak se kupisz w trzecim kwartale 2007 iPhone’a ;)

  No dobra. Ja tez.

 5. January 10th, 2007 at 12:25 | #5

  Obejrzałem sobie iPhone i gacie mam mokre.

  Na marginesie: kolega Yony wysłuchał moich skarg na blokowanie klawiatury, wziął ode mnie Nokię i zablokował ją za pomocą (prawie) starej nokijnej kombinacji klawiszy. Oddał mi ją i splunął na mnie z pogardą.

 6. January 10th, 2007 at 12:50 | #6

  no wlasnie to tez mnie zadziwilo ze sie inaczej blokuje klawiatura… w kazdej nokii klawiatura sie blokuje prawie tak samo… ale jak widac barcie instrukcje sa jednak po cos drukowane :)

 7. January 27th, 2007 at 15:55 | #7

  Taa… Kończąc dyskusję, powiem wam w tajemnicy, że lądują u mnie goście wpisujący w gugla “Nokia E50 blokowanie klawiatury”. A “metoda Yonego” działa średnio raz na trzy próby — jest jakiś ściśle określony interwał czasowy naciśnięcia dwóch guzików, który determinuje, czy próbujesz tą kombinacją zablokować klawiaturę, czy też wysłać sms-a do człowieka o imieniu *

 1. No trackbacks yet.

Optionally add an image (JPEG only)