Home > Personalo > Będę chwalił

Będę chwalił

Normalnie dwie dziwne rzeczy mi się zdarzyły. Akurat obie związane z samochodem, czyli tematem ogólnie dla mnie nowym. Więc pytam: to zawsze tak?

Pierwsza rzecz, co mnie spotkała: postanowiłem sobie założyć radio (ZUS sypnął groszem, do nóżek biurwom padam). Pojechałem do takiego Centrum Car Hi-Fi na Bokserskiej, co to, sądząc po rzeczach, które montowali podczas mojej wizyty, najlepiej się sprawdza, jak się im przyniesie dziesięć razy więcej kasy niż ja. A pan właściciel, taki młody inteligencik, mimo nawału roboty i informacji, że u nich trza się umawiać cztery dni wcześniej, wcisnął mnie jakoś na piątą, został po godzinach, udzielił fachowej porady, posadził w pokoiku, piciu dał, toaletkę wskazał. I nie wyruchał mnie ani sprzętowo, ani kasiorowo, bo sprawdziłem w necie wcześniej to i owo, więc wiem, że nie kłamał, a zapłaciłem o 550 złotych mniej niż mu powiedziałem, że mam przy sobie. I mam taki system audio, że siadać proszę, w sensie radio z gałką i głośniczki oddzielnie na basy, a oddzielnie na soprany, na wysokości uszu. Nosz kurde.

Druga rzecz śmieszna: oddałem dziś autko do warśtatu, bo coś mi huczało w prawym kole i przeszkadzało rozkoszować się muzyczką z mojego nowego radia. A wczoraj u starych umyłem samochód, było dużo pucu pucu i chlastu chlastu. Dziś rano wsiadam, żeby zawieźć autko do doktora, a tu patrzę, normalnie, gówno na drzwiach, sądząć po rozmiarach conajmniej orle. Powiedziałem brzydkie słowo na “kurwa” i oddałem samochód mechanikom. Wracam po paru godzinach, płacę, odbieram, chcę otworzyć te zasrane drzwi, a tu zaraz, wcale nie są zasrane. Może te drugie były? Ale nie. Normalnie wytarli podczas reperacji zawieszenia, twardziele.

No i co, to zawsze tak? Coś się zmienia w tym kraju? E?

Tags:
 1. EO
  June 19th, 2006 at 22:35 | #1

  Chyba tak. Ja dzisiaj oddałem samochód na przesmarowanie sworznia wahacza i zawiasów prawych drzwi, bo jedno i drugie skrzypiało, a oni mi wymienili bak. To się nazywa customer service.

 2. materian
  June 21st, 2006 at 09:47 | #2

  ja uwazam, ze sie zmienia. w moim skromnym zyciu mialem okazje clic 2 auta. jedno 4 lata temu, drugie 2 m-ce temu. bez szczegolow, bylo duuuzo szybciej, lepiej, milej i przyjemniej (i taniej).
  zawsze sie jednak obawiam pochwalic ta nasza Polske, bo sie nuz cos zjebie, co niestety czesto sie zdaza i bede przeklinal dzien kiedy bylem krotkowzrocznym optymista …

 3. bart
  June 21st, 2006 at 09:54 | #3

  Ej, to ty jesteś ten tajemniczy czytelnik z Niemiec :)

 4. materian
  June 21st, 2006 at 19:35 | #4

  no to ja, nie wiem czy tajemniczy i czy jedyny, ale z pewnoscia ja to ja.
  p.s. “dlaczego ja smierdze” to nie moja sprawka, przyzekam :D

 1. No trackbacks yet.

Optionally add an image (JPEG only)