Home > Personalo > Sok grejpfrutowy — WTF?!

Sok grejpfrutowy — WTF?!

Był sobie sok grejpfrutowy Hortex. Z czerwonych grejpfrutów. Pychota. Mieszałem to z wodą i wypijałem litrami. Pewnego dnia coś mi dziwnie smakował. Paczę normalnie, a tu opakowanie takie samo, tylko znikł napis “100%”. I teraz: syrop glukozowy, kwas ortofosforowy, wybielacz zębów.

Tak mną zatrzęsło, że napisałem maila do Horteksu, coś tam, że się będą w piekle smażyć. I przerzuciłem się na Tymbark z grejpfrutów zwykłych.

Pewnego dnia coś mi dziwnie zasmakował. Paczę, a tu nie ma napisu “100%”, tylko glukoza, fosforany, azbest itp. Już nie pisałem maila, bo poczułem się osaczony i zrozumiałem, że to nie nieporozumienie marketingowe, tylko oni wszyscy są przeciwko mnie.

Przerzuciłem się na Fortunę, której sok z grejpfrutów ma co prawda podejrzany szarawy kolor, ale jest — z tego co się orientuję — ostatnim stuprocentowym sokiem grejpfrutowym na rynku. Przywozi mi go miły pan z Kleklerka, który jednakowoż w każdej partii podrzuca mi co najmniej jeden nektar grejpfrutowy Fortuny, zawierający cukier, cyjanowodór i błoto. Trochę jakby mi dawali znać: “Nie zapomnieliśmy o tobie i pewnego dnia po ciebie przyjdziemy. I będziesz pił, co ci każemy”.

Tags:
 1. EO
  June 3rd, 2006 at 22:05 | #1

  A potem się okaże jak z tym winem, że zawsze piłeś sok z cyjanowodorem i błotem, tylko o tym nie wiedziałeś…

 2. yony
  June 4th, 2006 at 10:49 | #2

  Wszyscy którzy robią soki kupują esencję w jednej jedynej firmie w USA. I potem mieszają to z różnymi innymi zajzajerami i sprzedają jako własne.
  Zawsze można jeszcze kupywać parę kilo grejfiutów i wyciskać. Tylko z kolei będziesz mieć nadmiar pestycydów we krwi. Zatrzyma Cię potem policja, dmuchniesz bracie w balonik i żadne tłumaczenia nie pomogą…

 3. EO
  June 4th, 2006 at 11:50 | #3

  Zresztą tak naprawdę to nie jest sok gejfiutowy, tylko z nadgniłych jabłek plus dodatki smakowe…

 4. bart
  June 4th, 2006 at 17:43 | #4

  Nic nie rozumiecie. Mi jest wszystko jedno, skąd oni biorą zagęszczony sok. Ważne, że mieszają go tylko z wodą. A nie z serią gówien.

 5. September 6th, 2006 at 12:33 | #5

  to nie tylko grejfrutowy. ostatnio wogóle poznikały 100%. jak nie nektar to inny mix czy popierdółka.

 6. ania
  January 15th, 2007 at 22:13 | #6

  jupi sok grejfrutowy 100% polecam naprawde jest pyszny

 7. April 20th, 2007 at 10:12 | #7

  Łączę się w cierpieniu. Może założymy sklep internetowy sprzedający soki grefrutowe.

 8. Lurkerka_Borgia
  May 23rd, 2013 at 10:37 | #8

  Cudna notka. Czemu teraz już takich nie robią?

 1. No trackbacks yet.

Optionally add an image (JPEG only)